Skocz do zawartości

Jak przyjąć domenę na swoje konto w home.pl przez dns?


j_t_r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy w dobrym dziale to piszę.

Sprawa jest taka:

Mam swoje konto na home.pl - business server. Na stronie udostępniam gościom możliwość utworzenia własnego profilu, otrzymują wtedy swój adres w subdomenie www.user.mojastrona.pl.

Chciałbym, aby użytkownik miał możliwość podczepienia własnej domeny pod tą swoją stronę. Czyli jeśli ma swoją domenę np. www.kazik.pl to żeby mógł ją przekierować tak, aby otworzyła się strona pod adresem www.user.mojastrona.pl.

W home.pl są 3 metody przekierowania domeny:

1. poprzez wpisania nazwy konta (docelowego czyli mojego) w home i jego hasła - oczywiście odpada

2. na url zewnętrzny - od biedy może być ale dużym minusem tego jest fakt, że strona taka ładowana jest do ramki a to jest słabe rozwiązanie z punktu widzenia robotów.

3. DNSy.

Chciałbym zapytać właśnie o te dns'y bo to dla mnie trochę czarna magia. Czy jest to fizycznie możliwe aby klient mógł przekierować swoją domenę poprzez dnsy na moje konto w home.pl (na konkretny adres typu www.user.mojastrona.pl)? Jeśli tak to jak to należy zrobić? Jakie ja mam mu podac dns'y i w jaki sposób mam przygotować swoje konto na przyjęcie jego domeny?

Czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia?

Może macie inne pomysły jak poradzić sobie z takim problemem?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w home.pl w hostingach nie masz dostępu do konfiguracji vhostów. gdybyś miał, to pewnie dałoby się coś z tym zrobić

//ed

znaczy się dostęp masz, ale tylko z poziomu panelu. ew. mogłbyś napisać specjalny skrypt, który logowałby się na Twój panel w home.pl i dodawał co trzeba. Weryfikacja userów dodających nowe domeny zależałaby już od Twojej fantazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności