Skocz do zawartości

pytanko o domenkę


lordbart

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tworów .info, biz, org.pl etc to moim zdaniem kupa szmelcu

tylko .pl, może .com i w ostateczności com.pl

Dlaczego Twoim zdaniem te domeny są szmelcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywałem się kiedyś na podobne tamty: ani 1 ani 2. Jeżeli chcesz zaistnieć na poważnie w sieci musisz stworzyć markę. Kredyty nie sprzedają sie najlepiej na kredyty.pl a na www. money .pl (w sumie bardzo zła domena) czy www. expander .pl.

Stworzenie marki jest co prawda procesem trudnym, ale mimo wszystko w internecie osiągalnym nawet dla jednej osoby z zacięciem do tematu. Domena z nazwa czynności w temacie osłabia, a nie wzmacnia markę.

Jeżeli już upierasz się przy słowach pokrewnych to wymyśl coś lepszego, krótszego:

w stylu np.: www. kredytdom .pl / www. kredytowo .pl / www. domik .pl

Ale ja osobiście preferuję coś łatwego, fonetycznego i miłego dla ucha - tylko na to trzeba poświęcić trochę czasu :-( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Twoim zdaniem te domeny są szmelcem ?

Ponieważ dla większość użytkowników Interentu w naszym kraju takie domeny są obce, Znają, tolerują i ufają pl, com, i ewentualnie com.pl

Załóż poważnych sklep internetowy w domenie .info i szukaj zaufania u klientów :(

Kredyty nie sprzedają sie najlepiej na kredyty.pl a na www. money .pl

ale wakcje na wakacje.pl i a hotele na hotele.pl już całkiem dobrze idą. Myślę, że całkiem dobrze można sobie radzić na domenie-słowie kluczowym a przy okazji mieć całkiem sporą wartość w tejże domenie ( a o to w gruncie rzeczy chodziło mi w tym temacie ) i dlatego wolałbym mieć i sprzedać www .kredyty.pl niż www. kredytowo.pl

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywałem się kiedyś na podobne tamty: ani 1 ani 2. Jeżeli chcesz zaistnieć na poważnie w sieci musisz stworzyć markę.

Trochę truizm :(

Wiem co masz na myśli, czytałem artykuły na ten temat - ale wydaje mi się że nie jest to do końca słuszne podejście - sądzę, że mając domenę "kredyty.pl" można naprawdę stworzyć wspaniałą markę, tylko oczywiście tą marką musi być "kredyty.pl" a nie samo "kredyty".

PS. A co do domen o które pytał lordbart - to ja wziąłbym obydwie - 1 i 2 :)

Ale promowałbym tylko 2.

Rozpoczęcie jest proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja proponuje domene KredytyMieszkaniowe.pl I czyta sie dobrze, i slowa sa oddzielone. Stary dobry patent z programowania, notacja wielbladzich garbow :D

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek sprzed roku. :D

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Archeolodzy :D

Jakoś automatycznie zawsze wyszukuję wolnych łączonych, ale jeśli zajęte to nie mam oporów przed rejestracją z "-" . W końcu rynek sensownych nazw domen jest ograniczony i trzeba się śpieszyć. No i zawsze wolę kredyty-mieszkaniowe.pl od kredytymieszkaniowe.com.pl.

Inne globalne dobre na zaplecze, na sprzedaż niestety tylko .pl, a i te trudno sprzedać za dobry pieniądz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jez wywod chwalebny, nie powiem.

ale wyobraz sobie sytuacje, ze widzisz jadacy tramwaj z reklama np sieci kioskow z tytoniem, gazetami i woda toaletowa Brutal

na burcie tramwaju wielki napis:

www.ranyboskiejestemkioskiem.pl

czy moze

www.rany-boskie-jestem-kioskiem.pl

co lepiej przyswoi wzrok przechodnia?

Zawsze można każdy wyraz napisać innym kolorem.

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności