Skocz do zawartości

Głupie pytania


3r!c

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze mam czas żeby przekopywać całe forum i nie zawsze do końca wierzę postom które znajdę kilka miesięcy wstecz. Dlatego jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy odpowiedzieć mi na kilka pytań, nawet w formie linków to innych tematów. Byłbym bardzo wdzięczny.

1. Pozycjonuję stronę od listopada 2008, mam dosyć dobre wyniki jak na 3 miesiąc. Byłem na 1 miejscu ale skończył się bonus i od nowa wchodzę. Jako, że domena jest z października nie do końca wiem jak mogę ją bezpiecznie pozycjonować. Póki co dodaję stronę do katalogów - nie jest ona tak duża i nie ma (jak narazie przynajmniej) konkurencji wielkiej więc nie widzę potrzeby zaplecza ale czy słusznie? Jednak nie o to chciałem zapytać, właśnie dodając stronę do katalogów nie chcę przesadzać - wiecie jaka jest może optymalna liczba dodawania do katalogów? Wiem że google różnie odwiedza dane strony jednak nie wiem czy dodawać do 15 katalogów dziennie (podobno najbardziej optymalne) czy do 30?

2. Gdyby jednak potrzebne było zaplecze to nie stać mnie, aby wykupywać różne domeny i żeby mieć różne adresy ip. Czy można używać to tago celu darmochy? cba.pl yoyo.pl prv.pl?

2a. Jak tak to skusiłbym się, jednak zaplecze ma wyglądać jak? Blog? Jakaś strona z linkami? może katalog moderowany?

2c. Gdyby już to stało to warto podpinać SWLe? Czytałem jakiś czas temu że SWL były banowane, więc nie wiem, skończyła się ich era? Warto to jeszcze zakładać?

Jakby ktoś był tak miły odpowiedzieć na te pytania będę bardzo wdzięczny. Dziękuję :)

//edit: co do wieku domeny nie jestem pewien. ponoć została zakupiona w październiku 2008 a linkvendor pokazuje mi takie dane:

archive archive.org 1999-11-30 1 Year 1 Month

netcraft netcraft.com 2009-01-01

jak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma glupich pytan sa tylko glupie odpowiedzi

to czy masz budowac, zalezy tylko od tego, jak powaznie podchodzisz do tematu

przy poycjonowaniu jednej strony mozna sobie poradzic przy srednio konkurencyjnych frazach w sumie bez zaplecza, ale internet sie nie kurczy, wrecz przeciwnie i pewnie niedlugo to nie wystarczy

co do zaplecza stawianego na darmowych serwerach, subdomenach (nie twoich) to strata czasu - odwalasz robote, ktora nie jest pewna - wystarczy

jak juz sie bawic to kup serwer za 3 zl na miesiac i jakas domene regionalna - za kilka linkow pewnie nie jedna osoba da ci miejsce na swoim serwerze

co do strony zapleczowej to najlepiej jak o podobnej tematyce co pozycjonowana - wiec chyba jednak blog :)

a co do SWL'i nadaj maja moc - tylko nie instaluj ich na stronie, ktora pozycjonujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma złotej liczby katalogów do ilu należy dziennie dodawać stronę. Dodajesz np do 15, z czego pewnie 5 jest zbanowanych, 5 ledwo zaindeksowanych i przy kolejnych 5 nie wiadomo nawet kiedy zaindeksowany będzie Twój wpis. Nie marnuj całego zapału na katalogi, dodawaj sobie regularnie a poza tym zainteresuj się preclami, tylko z tym nie przesadź! Najważniejszy jest stały i równomierny przyrost linków.

2. Pewnie, że można. Zainteresuj się 60free.ovh.org

2a. Ma wyglądać naturalnie. Nie ma dokładnego opisu na zaplecze. Idealne zaplecze to takie, o którym nikt nie myśli, że to zaplecze :)

2c. Nie ma odpowiedzi czy warto czy nie warto. Może tak naprawdę nawet nie ma takiej potrzeby bo będziesz w top1 mniejszymi nakładami sił. Połowa sukcesu to dobra strategia.

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zainteresować się preclami. To takie blogi na skrypcie głownie wordpress, w których piszesz artykuły z linkami w treści. Jeśli miałbym coś ci doradzić to podchodź z rezerwą do automatyzacji takich zadań jak np. preclowanie czy katalogowanie. Poszukaj w sieci tych niezbanowanych i tam dodawaj wpisy.

Czym się kierować dodając wpisy do precla znajdziesz chociażby w tym artykule Prawidłowy wpis w preclach. Zaoszędzi to mnie i innym właścicielom pracy w usuwaniu spamu.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link to link, jeżeli się zaindeksuje to znaczy, że było warto! Linki z katalogów słabe (pomijając te kilka-kilkanaście najlepszych) i bielizny się nimi nie zrobi na top1 ale powiedzmy sobie szczerze, koszt dodania wpisu do katalogu jest prawie zerowy więc nadal się upieram, że warto

skoro strona typowy katalog stron ma owszem PR5

Jak możesz to podeślij na PW listę takich "typowych" katalogów z PR5 :)

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem typowych bo jest ich najwięcej. Od znajomego pozycjonera dostałem listę katalogów prawie same zagraniczne Rosyjskie, Angielskie nawet Chińskie:) 50 katalogów PR6 np. taki www.mfrancisco.com i około 400 PR5 - dlatego tak napisałem. Kazał mi dodawać codziennie do tych katalogów swoją stronę ale tak się zastanawiam czy warto bo tak jak pisałem te podstrony w większości już nie mają takiego PR, stąd było moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności