Skocz do zawartości

Ku przestrodze - złodziejstwo na potęgę !


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mój znajomy też miał ciekawą akcję w noc sylwestrową. Nad ranem poszedł na stację benzynową coś zjeść, zapłacił kartą (Inteligo na podpis) i wrócił do domu. Rano się budzi, a w telefonie w smsy z imformacjami o płatnościach na łączną kwotę prawie 300zł. Okazało się, że pracownik nie oddał mu karty na stacji, następnie od jakiegoś innego klienta wziął kartę i oddał kartę mojego znajomego.

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyem trzymać portfel w spodniach na przedzie, bo z tyłu da radę wyciągnąć. Wiele lat temu pokazał mi to jakiś facet, który dopiero po kilku metrach powiedział, że wyciągnął mi portfel i czekal na moją reakcję. Nic nie zginęło, ale nauka była.

Tak samo, jak ma się grubą kasę z bankomatu albo kantoru, lepiej od razu jechać do domu i nie chodzić nigdzie. Zawsze istnieje szansa, że jakiś [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] nas wypatrzy z pieniędzmi i będzie starał się nas okraść.

Intru, a na przyszłość nie trzymaj portfela w kurtce. :-)

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam niezawodny sposob - wrzucam portfel do torebki mojej dziewczyny..gwarancja ze nawet zlodziej nie znajdzie w tej rupieciarni ;)

A nawet jak znajdzie to moze akurat nie moj tylko Ani :D Wiec zawsze prawdopodobienstwo obrobienia spada o 50% :D

A jak ukradną całą torebkę, to prawdopodobieństwo straty kasy wynosi 200%. Złodzieje często ucinają te paski od torebek - 3 sekundy i już ich nie ma.

Moim zdaniem najlepszy sposób, to mieć przy sobie jakieś 30zł w gotówce, a resztę na karcie.

Portfel z dokumentami jak najbliżej ciała, tak żeby go można wyczuć. Ryzyko nadal istnieje, ale jest zminimalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czujesz intru bo też padłem ofiarą złodziei. Najgorsze, że stało się to podczas zabawy sylwestrowej 2007/2008. Zorganizowaliśmy ją w domku kolegi, było z 30 osób, ale większość to dobrzy znajomi a reszta to dobrzy znajomi moich dobrych znajomych. Ponieważ ludzie dzwonili z życzeniami to nie chowałem telefonu do kieszeni tylko położyłem na stole i potem tak sobie leżał obok kilku innych. Około 2-3 godziny pojawiły się osoby [jak później się okazało], których nikt nie znał. Ukradli nam 4 telefony a nawet kurtkę koleżanki. Łączne straty jak później sobie obliczyliśmy to około 3.500zł. Teraz jesteśmy o tyle mądrzejsi, że jak na domówce zobaczymy kogoś nowego to od razu pytamy się z kim przyszedł. [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] to najgorsza kanalia, żyje kosztem cudzej krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko latwiej dostrzec ze ktos zarabal cala torebke niz wyjal pare banknotow z portfela ;) Wiadomo,na zlodzieja nie ma sposobu skutecznego w 100% :D A portfel oddaje do torebki wylacznie ze wzgledow estetycznych aby nie miec wypchanych kieszeni w spodniach :D

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, ale nie podoba mi się zwalanie tego na mentalność polaków,

mogło to stać się to także w innym kraju...

a co zrobić, że Polacy są we wszystkim dobrzy.. ;)

..więc trzeba jeszcze bardziej uważać.

EDIT.

Dodam, że sposób w jaki Ci ukradli jest bardzo stary, nie wiem jak Wam, ale mnie o tym już od dziecka wpajali,

nie trzymać dokumentów w kurtce, wieszać jej w restauracji, knajpie na krześle...

.. i nie wspominając o pociągu, gdzie na wieszaku np. ma już ktoś inny powieszoną kurtkę.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, ale nie podoba mi się zwalanie tego na mentalność polaków,

Zgadza się. Na Sylwestrea byłem z kolegą w klubie, podeszliśmy do baru, kolega zamówił za 40 zł, dał 50, barman wydał mu 110 zł. Jak tylko się zorientował to poszedł do barmana i oddał mu różnicę. Byliśmy w Polsce, kolega jest Polakiem...

Dworce, tanie bary mleczne, osiedla - tam trzeba uważać...

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak kilka innych piszących tu osób trzymam portwel w przedniej kieszeni spodni, może nie za elegancko to wygląda takie wypchane kieszenie, ale cały czas portfel czuje, w chwili gdy choć na chwilę tracę taki ucisk na udo od razu reaguję. Ale nawet mimo tego, że jestem w 95% przekonany, że bym poczuł gdyby ktoś go wyciągał - to jednak pozostaje to 5% i w miejscach zatłoczonych, często po prostu wkładam ręce do kieszeni i dosłownie mam na nim rękę - może i ktoś by próbował mnie np. popchnąć i gdy wyciągnę ręce z kieszeni by złapać równowagę wyciągnie portfel - to jednak myślę, że zl0dziej jednak szuka łatwiejszej ofiary - a takich jak widać nie brakuję.

Co do torebki dziewczyny - to jest jeden z gorszych pomysłów, często złodzieje nawet nie kieszonkowcy a tacy typowi 'prostacy' podbiegną wyrwą, przetną od pasek i w nogi... i co zrobisz? pobiegniesz? zanim się zorientujesz co się stało to taki koleś ma już z 20-30 metrów przewagi... a jak jest w butach sportowych i dresie i zna okolice to powodzenia życzę ;)

Od siebie dodam, że mnie do tej pory nigdy nie okradli - choć 23.12 (dzień przed wigilią) mojemu kumplowi co był w centrum Katowic na kolacji służbowej wybili bezczelnie szybę w aucie... zrobili dokładną rewizję - ukradli zaczynając od faktur (po co komu???), poprzez wizytówki, pieczątek firmową kończąc na laptopie który był w bagażniku (też trochę głupota).

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze innych możesz podać miejsce. Nie chodzi o to aby spalić knajpę tylko o to że może to być miejsce gdzie te złamasy często się spotykają.

Chiński bar przy parku wodnym w Krakowie.

Współczuję, 2k to nie przelewki...

Wiecej niz 2k :/

2 miesiące i dwa razy mnie okradli: miesiąc temu urząd skarbowy - podwójny podatek, podwójny vat, narobiłem dlugów, żeby to zapłacić bo klienci jak to klienci nie zaplacili, w tym miesiącu tacy sami złodzieje, tylko tym razem nie oficjalnie ;]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszenie portfela z przodu spodni to dla mnie standard w większych miastach, ewentualnie w kieszeni koszuli, co do torebek, to kiedyś koleżance mojej mamy bardzo ładnie rozcięli torebkę chyba żyletką i sprawnie wyjęli portfel.

W grudniu też miałem nieciekawą minę jak co miesiąc księgowa podała mi taką małą karteczkę z kwotami Vat i 2 x Pit

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już małe dzieci uczy się nie nosić naraz w jednym miejscu większej gotówki. Wprawny kieszonkowiec praktycznie z każdej kieszeni wyłuska portfel a nawyku macania kieszeni z pieniędzmi o którym niektórzy piszą proponuję się natychmiast pozbyć ponieważ to właśnie on naprowadza złodzieja na wasze pieniądze. Pieniądze powinny znajdować się na kontach i to na kilku (w dobie przelewów internetowych gotówka w większej ilości jest praktycznie zbędna) przy sobie nie nosimy wszystkich kart płatniczych czy kredytowych najlepiej oddzielić dokumenty od pieniędzy. W sytuacji gdy jednak jest niezbędne noszenie większych pieniędzy (bardziej tu mówię o 10k + niż 2k) to bawimy się w niemieckiego turystę i nosimy w portfelu na sznureczku pod ciuchami najlepiej w towarzystwie kolegi z siłowni ;).

Podwójny podatek w listopadzie płaci się już od dawna więc skąd to zdziwienie?

Intru to interesy coś chyba nie bardzo jak jak to była cała kasa kurcze przecież pozycjonujesz już od dłuższego czasu, a klientów czas przycisnąć od nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie naciolem bo DG mam dopiero pol roku, wczesniej nie pozycjonowalem klientow, tylko prowadzilem rozne portale. Teraz przynajmniej wiem, jak to jest zyc 2 miesiace bez grosza - tzn za miesiac bede wiedzial ;]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności