Skocz do zawartości

Ubezpieczenie komórki


Watt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skoro tu piszą inteligentni ludzie, pomyślałem sobie, że mi pomożecie.

Co sądzicie o ubezpieczeniu komórki? Czy opłaca się dać 100 zł i nie bać się kradzieży. Zastanawiam się nad kupnem komórki, a Polska to kraj w którym nie dużo potrzeba do starty telefonu. Co do ubezpieczenia jak oni sprawdzają czy naprawdę ukradziono mi telefon, przecież mogę schować w szafie i powiedzieć że wszedłem do tramwaju wyszedłem i nie mam komórki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watt jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym policjantem na temat ubezpieczenia laptopa więc myślę, że w przypadku telefonu wygląda to podobnie. Przede wszystkim musisz bardzo dokładnie przeczytać umowę, którą byś miał podpisać. Są tam takie haki, że jak wcześniej o tym nie wiedziałeś to nie masz najmniejszych szans na wypłatę z ubezpieczenia w razie kradzieży. Niestety nie pamiętam już dokładnie tych drobnych kruczków ale tłumaczył mi np. że jeżeli [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] nie wyrwie Ci z ręki telefonu tylko Ty mu go dasz to już lipa z ubezpieczenia :brawa: Zgłaszasz później na policję, idziesz zadowolony do ubezpieczyciela i a on Ci mówi, że przecież ta kradzież nie spełniała warunków z umowy ubezpieczeniowej.

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgłosisz kradzież na policje to blokuja IMEI Twojego telefonu w sieciach gsm (przynajmniej powinni) wiec jak schowasz go do szafy i zgłosisz to na policje to już nie będzie sensu go wyciagać.

Polska to kraj w którym nie dużo potrzeba do starty telefonu.

Z tym chyba troche przesadzasz. To bardzo dużo zeleży od miasta w którymi mieszkasz. Mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło, żeby ktoś chciał mi zabrać telefon:)

Co do ubezpieczenia, najlepiej kup sobie gaz łzawiący za 10 zł albo paralizator za 200 zł to jest zdecydowanie pewniejsze i jakby co nie musisz sie z nikim uzerać i udowadniać, że ktoś ten tel sobie zabrał;P Poza tym jak ktoś będzie chciał siła zabrać Tobie telefon (i jeśli będzie to podchodziło pod wymuszenie lub pobicie) machniesz mu paralizatorem, potem możesz go lać do nieprzytomnoiści i jeszcze dostać odszkodowanie z oskarżenia prywatnego.

spis stron PR2 bezpłatny, moderowany katalog, za 3 komentarze wpis PREMIUM gratis

ciekawy katalog stron z PR1 - darmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watt, ty tu coś ściemniasz chyba z tym telefonem, w poście obok piszesz coś o darmowych hostingach itp. Piszesz również:

Bo szkoda mi kasy wydawać na hosing i domenę...

Skoro nie stać Cię na hosting, to po co Ci taki sprzęt ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fuj brzydzę sie przemocą ;) Może to jest jakis pomysł. Czyli ubezpieczanie to bezsens.

Nie mówie, że bezsens... Jak się ubezpieczysz to są większe szanse, że w przypadku kradzieży cos tam odzyskasz...

Myślę tylko, że niska popularność tego typu ubezpieczeń plus jakieś tam prawdopodobieństwo kradzieży wywindują składkę na zaporowy poziom.

spis stron PR2 bezpłatny, moderowany katalog, za 3 komentarze wpis PREMIUM gratis

ciekawy katalog stron z PR1 - darmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgłosisz kradzież na policje to blokuja IMEI Twojego telefonu w sieciach gsm (przynajmniej powinni) wiec jak schowasz go do szafy i zgłosisz to na policje to już nie będzie sensu go wyciagać.
Jak to nie będzie sensu ;p? Wystarczy kabelek i można zmienić sobie IMEI na dowolny :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności