Skocz do zawartości

matura 2009


zoozool

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem tegorocznym maturzystą, i we wrześniu dostałem temat. Jest nim

Scharakteryzuj, na wybranych przykładach język kalamburów i gier słownych w reklamie

A trzeba w końcu się zabrać za nią, mam już podstawowy schemat, ale: mam do was prośbę, chodzi mi o literaturę, jakie książki przywołać, jakie przykłady, itp. Nie chcę byście napisali za mnie pracę tylko ukierunkowali mnie. Wszystkim serdecznie dziękuję za okazaną pomoc.

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie: Nie warto kupowac ksiazek do matury ustnej.

Sam zdawalem 1,5 roku temu maturę. Mój temat też był związany z "środkami językowymi w reklamie", lub jakoś tak. 70% treści napisalem na podstawie materiałów znalezionych w internecie. Do tego podczas tworzenia prezentacji (jako, ze bylo to wymagane) zaglądnąłem do 3 książek o zbliżonej tematyce. Nie czytałem całych, a jedynie fragmenty/rozdziały, któr emnie interesowały. Parę wizyt w empiku i pomysły/cytaty spisane na kartce wystarczyły.

Po sklejeniu całej pracy w prezentację wplotłem pokazanie ~5 reklam na plakatach i 2 na laptopie. Ostateczny efekt - 20 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ma co traktować matury ustnej z polskiego jako okazji do napisania czegoś ciekawego na temat którym jesteśmy zainteresowani.

Osobiście poszedłem na łatwiznę i wybrałem coś w rodzaju "Krajobraz Tatr w literaturze Młodej Polski". Jest o tym nie więcej niż 5-6 wierszy, a polonista mówił że spokojnie 5 godzin starczy by wszystkiego się nauczyć. Osobiście Tobie też polecam zmianę tematu na jakiś bardziej luźny ;p. Prawda jest taka że dostać mniej niż te 14 punktów na 20 jest naprawdę trudno – nieważne o czym mówisz i czy to jest ciekawe, tylko czy egzaminatorzy zaliczą Ci poszczególne punkty na Twojej karcie kodowej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie wybrałem taki :( aż taki trudny ? :)

W porównaniu do tej reszty tematów które się przewijały przez całe 3 lata liceum to jest okropnie trudny...

Przecież mogłeś sobie wybrać coś co było na lekcjach, coś na podstawie książek które przerabialiście a nie coś czego w ogóle nie było...

Możesz w ogóle trafić na egzaminatora co nie będzie wiedział o czym gadasz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoozool, z mojego doświadczenia mogę Ci poradzić, abyś wypracował sobie własne, subiektywne zdanie, które jesteś w stanie poprzeć argumentami i po prostu przelał je na papier. Im temat bardziej wyizolowany z standardowego programu nauczania tym lepiej, bo mniejsze prawdopodobieństwo, że Cię zaskoczą pytaniami, a przy okazji dostaniesz plusa za samą próbę podejścia do nietypowego tematu. Aha, z autopsji mogę poradzić, żebyś nie kupował pracy i nie brał korepetycji od innych polonistów bo Ci skutecznie narzucą własne zdanie i zrobi Ci się mętlik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności