Skocz do zawartości

którą bazę danych wybrać


yourfate

Rekomendowane odpowiedzi

MF

możesz rozwinąć trochę temat z tą licencją bo tak za bardzo tego nie kumam w szczególności tego z linkiem na inną bazę ...

a może inaczej czy o to powinien się właściciel strony czy firma hostingowa która to udostepnia??

pozdro

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysql jest za free jeśli robisz produkt który może bez niego działać. W skrócie. Robisz program który działa _tylko_ na mysql - płacisz licencje. Produkt może działać na mysql i np. na postgresie - mysql masz za free.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem wydawało mi się trochu inaczej .....

W takim wypadku jeszcze jedno małe pytanko jak w prosty spoesób zrobić stronke pod MySQL i PostorageSQL??

pozdro

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie thanx za odpowiedzi :P

Białogóra - wczasy nad morzem Wczasy nad morzem w miejscowości Białogóra

Białogóra, wczasy i wakacje nad morzem bałtyckim Pięknie usytuowany, murowany domek letniskowy w miejscowości Białogóra nad morzem Bałtyckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... spokojnie i powoli :-)

Zacznę może od kurtuazji ... pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie 8)

A dalej:

Czytałem ostatnio artykuł będący porównaniem ostatnich wersji Postgres'a, MySQL'a oraz ... Oracle'a. Rezultat testów? MySQL 5 pozamiatał przeciwników :P ku zaskoczeniu zresztą autora testu, spodziewającego się że to kosztujące kupę kasy Oracle zostawi konkurencję daleko w tyle.

Co do legalności wykorzystania MySQL w projektach komercyjnych, to mam takie wrażenie, że obowiązek wykupienia licencji przy zastosowaniu komercyjnym spoczywa na hostingodawcy. I - z tego zo zrozumiałem - wykupienie licencji na MySQL byłoby konieczne przy odpaleniu strony o której tu rozmawiamy na WŁASNYM serwerze. Dodatkowo mam jakieś mgliste wspomnienie, że kwestia konieczności wykupu licencji dotyczyła (kiedyś! aktualnie jak to wygląda to by trzeba było sprawdzić) wyłącznie MySQL pod Win, a linuxowe wersje były free niezależnie od zastosowania.

BTW, pomysł zastosowany przez ludzi od MySQL jest dość ciekawy. Sama baza jest rozdawana, kasę tłuką na szkoleniach, warsztatach i wdrożeniach i innych "okołobazowych" aktywnościach.

Pozdrawiam,

AdamD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamD też mi się tak wyadaje w linuxie jest na licencji GNU GPL czyli możesz używac ile chcesz i udostępniać ze źródłem i możesz modyfikować ... no chyba że sie mylę ale wydaje mi się że nie powinno byc pod linxem żadnych problemów, a samą licencję tak jak piszesz chyba powinna posiadać firma hostingowa.

pozdro

horacy

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobrze rozumieniem ale wydaje mi się że jeśli tworze aplikacje na licencji GPL to bez problemu można używać MySQL, a że na licencji GPL musze udostepnić źródło z czym nie ma problemu przy zastosowaniach z PHP tym bardziej że i tak kod pozostaje widoczny dla klienta, a publicznie nie musze go udostepniać.

ciekawe czy dobrze to interpretuje, może ktoś by sprostował.

pozdrawiam

horacyleo

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności