Skocz do zawartości

Wysyp spamu


hooli

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem juz z 8 emaili zapraszajacych na rozne spotkania, oferujacych uslugi itp. Mam swoj prywatny email podany tylko na stronie firmowej, raczej nie ujawniam go na innych stronach. Wydaje mi sie, ze padlem ofiarą jakiejs firmy zbierajacej (ze stron firmowych) adresy email i sprzedajace usluge mailingu, bo 8 emaili z takimi reklamami to dostawalem na tydzien, albo rzadziej...

Nie wiem co z tym fantem zrobic, czy po prostu do nich pisac, skad posiadaja moj email? Raczej nie zapisywalem sie do zadnych newsletterów itp. badziewia

KOMET GmbH to światowy lider w obszarze narzędzi składanych do wiercenia, roztaczania i wytaczania dokładnego otworów. Wiertła
WTF?

Postaram sie namierzyc kolejne emaile, z jakich ip zostalo wyslane. Moze ktos ma podobnie i wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masa za przeproszeniem g....., strasznie mnie to wkurza, bo mam właczone powiadamianie pocztowe online typu "przyszla nowa wiadomosc", a to jakis syf. Zastanawiam sie skad oni wzieli ten adres, widnieje tylko na stronie firmowej i w jednym miesieczniku branzowym ukazywal sie przez kilka miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 8 za miesiąc 18 za kolejny miesiąc 80 ;)

Często spamy wysyłane sa na przypadkowe adresy w danej domenie, jak masz prosty adres to w ten sposób Cię namierzą.

Lepiej bylo nigdzie nie podawać adresu w postaci linku na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamerzy posiadają boty, które chodzą po stronach oraz forach i zbierają adresy e-mail. Nietrudne do zaimplementowania...

Dlatego dobrym sposobem jest umieszczanie adresu e-mail na stronie w takiej postaci:

<script type=”text/javascript”>
  <!– <![CDATA[
  var uzytkownik = "osoba";
  var domena = "domena.pl";
  document.write('<a href=\"mailto:' + name + '@' + domain + '\">');

  document.write('');
  document.write(name + '@' + domain + '</a>');
  // ]]> –>
</script>

Ewentualnie wygenerowanie sobie takiego adresu zapisanego w obrazku.

Można też skorzystać ze stron, które takie coś oferują np. www.mejlik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spamu, jakiś czas temu zakładałem firmę i zanim jeszcze minął dzień rozpoczęcia działalności, nawet nie była zgłoszona do US i ZUSU to otrzymałem chyba z 5 listów od banków z gratulacjami i z propozycją założenia konta...

teraz pytanie, urząd pracy, czy urząd miejski handluje naszymi danymi? statystyczny odpada, bo wniosek o regon składałem kilka dni po listach :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie na jednej z domen przekierowanie wszystkich e-maili na nieistniejące adresy na adres admina i od tamtego czasu też sporo tego przychodzi. Oprócz spamu na nieistniejące zapewne losowe adresy to ludzie się rejestrują na skype, gg, epuls i inne takie podając nieistniejące adresy e-mail w mojej domenie. Nie wiem w jakim celu skoro i tak nie aktywują konta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem zwykły adres email, bez odnosnika. Wydaje mi sie, ze publikacje w miesieczniku mogły miec znaczenie ;/

EDIT:

To juz 12 email dzisiaj, rekordowo.

pisza m.in.

Pani / Pana / Państwa adres e-mail pochodzi ze źródeł ogólnodostępnych w internecie.

Jest podane tylko na 1 mojej stronie firmowej.

Watpie, aby dzisiaj 12 osob weszlo na tą strone i wzielo moje dane (email). Ktos musiał łyknac baze i sprzedawać ją dalej.

EDIT 2:

Ledwo wyslalem zapytanie tamtym, a tu kolejny syf. Jakies szkolenia, bajery... Ogolnie ostra jazda, jutro przeprowadze male sledztwo, podzwonie po tych firmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sposób, chociaż zaczynają się pojawiać boty co czytają JS:

maila zapisujemy

<a style="visibility:hidden" class="email_address" title="Zapraszamy do kontaktu" rel="Zapraszamy do kontaktu">imie kropka nazwisko na serwie gmail kropka com</a>

kod w JS

var emailReplaceArray = [
['na serwie', '@'],
['kropka', '.'],
['||', '@'],
['^^', '.'] ];

 ( function(elm, evnt, func) {
if (elm.addEventListener) {
  elm.addEventListener(evnt, func, false);
}
else if (elm.attachEvent) {
  elm.attachEvent('on' + evnt, function() {
	func.call(elm, event);
  } );
}
 } ) (window, 'load', function(e) {

var replTab = emailReplaceArray;
for (var i = 0; i < replTab.length; i++) {
  var s = escape(replTab[i][0].replace(/\s/g, ''));
  replTab[i][0] = s.replace(/%u/g, '\\u').replace(/%/g, '\\x');
}
var getEmail = function(s) {
  s = s.replace(/\s/g, '');
  for (var i = 0; i < replTab.length; i++) {
	s = s.replace(new RegExp(replTab[i][0], 'ig'), replTab[i][1]);
  }
  return s;
};
var as = document.getElementsByTagName('a');
var html = document.getElementsByTagName('html')[0];
var text = html.textContent != undefined ? 'textContent' : 'innerText';
for (var i = 0; i < as.length; i++) {
  if (! as[i].className.match(/(^|\s)email_address($|\s)/)) continue;
  var email = getEmail(as[i][text]);
  as[i].setAttribute('href', 'mailto:' + email);
  as[i][text] = as[i].getAttribute('rel');
  as[i].style.visibility = 'visible';
}
emailReplaceArray = undefined;
} );

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem zwykły adres email, bez odnosnika. Wydaje mi sie, ze publikacje w miesieczniku mogły miec znaczenie ;/

Ale boty zbierające adresy e-mail nie patrzą na to, czy jest odnośnik, tylko parsują kod HTML wyrażeniem regularnym podobnym do tego:

[a-z\d\.-_]+@[a-z\d\.-_]

Wystarczy swój adres e-mail zapisać na stronie w takiej formie:

<span>mojadres</span>@<span>mojadomena.pl</span>

i po kłopocie z 99% botów.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkadziesiąt adresów e-mail część w swoich domenach część w o2 oraz gmail i nie narzekam na spam. Może to zasługa antyspamów jakich używają albo właśnie tego, że nie mam na żadnej stronie swojego całego adresu wpisane "w kodzie". W o2 duża większość spamu (od 0 do 4 dziennie zależy od konta) trafia do folderu spam więc mi się nawet nie ściąga a to co pobiera thunderbird jeszcze odfiltruje z "reklam" (czytaj spamu) jaki sami wysyłają i nie mam praktycznie problemu z tym. Zostają jednostkowe spamy, które jakimś cudem się prześlizną. Jedyna domena z której dostaje większą ilość dziwnych e-maili to właśnie ta na której zrobiłem przekierowanie z nieistniejących adresów na adres admina z czego wszystkie praktycznie adresowane są na nieistniejące adresy...

EDYTA:

literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealem by było jakby każdy używał podpisu cyfrowego a wszystko co jest bez podpisu do /dev/null

ewentualnie jakiś nowy protokół przydalo by sie wymyslić aby łatwiej mozna było weryfikować co jest spamem a co nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używacie koledzy gmaila widzę ;-).

Ja przy pierwszym logowaniu się do gmail, tuz po założeniu konta miałem jeden ruski spam. Albo oni mają jaką dziurę albo ja trojany na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności