Skocz do zawartości

Filtr - Prosze expertów o podpowiedz wyjścia


radziowi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam stronę: https://www.kratkisciekowe.pl/

Strona na frazy: kratki ciekowe, nierdzewne kratki ściekowe, odwodnienie liniowe, kratki pod porysznic kratki do brodzika i wiele innychmiała miejsca 1-10. Od wczoraj nic Wszytsko wyleciało.

SITE okolo 680

Jedyna fraza na jaką widać stronę to:

www.kratkisciekowe.pl

Pozycjonowanie rózne dodawanie do katalogów sklepów intenetowych, kilka precli, kilka pasaży (np onet) kilka linków z innych stron i.......LinkMe(około 100 linków przez 4 miesiące oraz seodopalacz 80 linków tez ten sam okres. Po 2 dziennie dochodziło.

A co Ciekawe ostatnio PR strony wzrósł(ostatnia aktualizacja)

1.Co może być przyczyną FILTRA ??

2. Jak wyjść szybko z filtra??

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyczyną filtra było posługiwanie się SWL (linkme)

2. Wyłączyć Linkme, usunąc stronę z systemu linkme, wysłać przez panel wniosek o ponowne rozpatrzenie strony i uzbroić się w cierpliwość.

Jak po 2-3 tygodniach filtr nie zejdzie - ponowny wniosek przez panel administratora w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka opcji

Piszesz wniosek do google jak ktoś radził wyżej

jeśli nic nie da

kupjesz nową domenę i robisz na nia przekierowanie 301 ze starej

lub czekasz aż może ci filtr zniknie samoistnie po 3-6-12 m-cach

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku bym proponował obydwie opcje zrobić nie czekając na nic, czyli:

1. zgłosić wniosek do gugla

2. odpalić nową domenę nie czekając na wniosek.

Domena zawsze się przyda a w przypadku gdy nie uwzględnią Ci wniosku to zaoszczędzisz czasu na kolejne oczekiwania.

Marketing w sieci - da się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku bym proponował obydwie opcje zrobić nie czekając na nic, czyli:

1. zgłosić wniosek do gugla

2. odpalić nową domenę nie czekając na wniosek.

Domena zawsze się przyda a w przypadku gdy nie uwzględnią Ci wniosku to zaoszczędzisz czasu na kolejne oczekiwania.

1. Wniosek poszedł.

I jak kupie tą domenę to zrobic przekierowanie 301 i to wszytko??

Nie wiem za co poszedł filtr. Inne strony mogły dostać filtra(ale nie ta)

Kod na niej jest napisany popraweinie pod wyszukiwarki nie ma miejsca zadne ukryanie tekstu itp.

Ale google chyba nie danje filtrów za nic??

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale google chyba nie danje filtrów za nic??

Tu by się zdziwił - to jest monopol - robią to co chcą prawde mówiąc, żeby oni sami więcej zarobili - proste.

Zdarzają się błędy algo etc., ale raczej tak całkowicie za darmo to sie filtra nie dostaje ;-)

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale google chyba nie danje filtrów za nic??

Tu by się zdziwił - to jest monopol - robią to co chcą prawde mówiąc, żeby oni sami więcej zarobili - proste.

Zdarzają się błędy algo etc., ale raczej tak całkowicie za darmo to sie filtra nie dostaje ;-)

No raczej się nie dostaje. Ale akurat ta strona jest bardzo ostrożnie prowadzona. Jeśli filtr poszedłby na inne to bym przynaj,niej miał jakieś rzeczy podejrzane:) A tutaj nic. Jedyna rzecz to około 100 linków z linkme(przez 4 miesiące) oraz około 80 seodpalacz z metod niedozwolonych.

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to napisz jeszcze czy z SWLi linkowałeś tylko stronę główną. Napisz też na ile różnych fraz linkowałeś.

Dzięuje wszytskim za odpowiedzi.

Linkowałem 4 frazy z SWL.

Linkowałem także podstrony. (3 produkty na całkiem inne 3 frazy)

Dziś siedziałem nad stroną dosyć długo i chyba(80%) znalazłem przyczynę.

Wpisałęm w googlach:

syfon łazienkowy - mijsce okolo 160(bylo 1)

odwodnienie liniowe miejsce powyzej 300 ale było(przed filterm -11-20)

kratki ściekowe - było 4 miejsce (brak w wynikach)

Wszystko ze słowem kratka ściekowa wyleciało w kosmos.

Przyjżałem się budowie dokłądniej na słowo kratki ściekowe:

% nie ma więcej jak 8 % słowa kratki ściekowe, ale:

1. WYstępuje w tytule

2. Wystpuje w description(nie wiem czy description jest brany jeszce pod uwagę)

3. Występuje w: h1(linkuje do głownej), h2(nie linkuje), h4(w broadcrumpie)

4. mam to słowo jako pogrubione.

Może lekko przesadziłem z tym słowem??

Wiem, że za nadmierne używanie słowa można dostać filtra ale % czy za nadmierne używanie słowa w tagach także??

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale google chyba nie danje filtrów za nic??

Zazwyczaj daje filtry za to, o czym pisze wprost i co nie jest dla nikogo tajemnicą - za używanie systemów. Dziwi mnie skąd pomysł na pozycjonowanie systemem tak prostych fraz. Systemy to ostateczność i stosowanie ich dla stron pozycjonowanych i to jeszcze na frazy, które da się zrobić optymalizacją i kilkoma dobrymi linkami, jest nierozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale google chyba nie danje filtrów za nic??

Zazwyczaj daje filtry za to, o czym pisze wprost i co nie jest dla nikogo tajemnicą - za używanie systemów. Dziwi mnie skąd pomysł na pozycjonowanie systemem tak prostych fraz. Systemy to ostateczność i stosowanie ich dla stron pozycjonowanych i to jeszcze na frazy, które da się zrobić optymalizacją i kilkoma dobrymi linkami, jest nierozsądne.

No masz rację. Ale czy dokłąnie 85 linków z linkme tak mogło zaszkodzić?? Coś mi się nie chce wierzyć, żetak mała ilość linków mogła to spowodować.

BDW.

Linkme wyrzucony ze strony lekko pozmieniałem słowo kratki ściekowe, napisałem do googla, zrobiłem przekierowanie 301. Więc powinno być OK.

Dziękuje jeszceraz za wszystkie wypowiedzi.

I czy stosowanie słowa kluczowego w wielu tagach HTML(% odpowiednio) może przyczynic się do filtra??

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziowi, gdyby tak łatwo dało się wyliczyć za ile linków Google nakłada filtr, w ogóle byśmy ich nie dostawali ;-) Poza tym nie chodzi tylko o ich ilość, ale także o ich źródła i tempo w jakim one przybywają, do czego mogą dojść także inne czynniki, o których nie wiemy.

Twoim zdaniem 85 to mało, ale to nie jedyne linki jakie zdobyłeś tylko te z linkme. Postaraj się zrozumieć za co i dlaczego Google kara strony i staraj się linkować tak, aby wyglądało to naturalnie. Google bardzo nie lubi kiedy korzysta się z systemów, ponieważ w ogromnej mierze opiera swój algorytm na linkach, a pozyskując je masowo ze źródeł często o kiepskiej jakości i niepowiązanych tematycznie stron, zaburzasz ich wyniki.

Poza tym czytaj blog Google i wytyczne pamiętając o ich polityce i o tym, że nie mogą pisać wszystkiego (pozycjonerzy też mają swoje tajemnice i nie dzielą się całą swoją wiedzą ;-) ). Mówiąc wprost - czytaj między wierszami i wykorzystuj to ;-) Teoretycznie Google potępia linki, które nie zostały zamieszczone w 100% w celu polecenia strony przez innych webmasterów. Jednak ich dotychczasowe działania nie były aż tak ostre, aby filtrować wszystko co się da. Zdobywaj więc linki z tematycznie powiązanych stron, staraj się o to aby były one zamieszczone w miejscu, które nie wzbudzi żadnych wątpliwości (np. nie powinno być oznaczone nagłówkiem "linki sponsorowane", nie powinno być widać, że dany link jest kupiony, najlepiej jeśli nie będą to linki w stopce), wymieniaj się linkami z wartościowymi stronami i nie szalej z ich ilością. Co prawda ryzyko w pozycjonowaniu jest zawsze, ale prędzej Google zajmie się stronami, które w mocny sposób naruszają ich wytyczne niż tymi, które co prawda są pozycjonowane, ale nie w tak szkodliwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Lexy za bardzo wartościową wypowiedź.

Pozycjonuję już(w szerszym tego słowa znaczeniu) około 6 miesięcy(ogólnie ponad rok) wyniki są według mnie bardzo dobre.

1 raz dopadł mnie filtr(Wiedziałem, że to się stanie wcześniej czy później), ale na stronie na której tego się nie spodziewałem

1. Twój post powyżej jest bardzo wartościowy.

2. Czytać między wierszami ciągle się uczę(wiem, że w świecie pozycjonowania wiedzy jeszcze sporo mi brakuje) dlatego się dokształcam i użyłem Twojego wpisu ze stopki(bardzo przydatny blog). I kolejne nowe rzeczy weszły do mojej świadomości.

3. Nie napisano tego wprost, ale wiem co zrobić z SWL.

4. Zacząłem nawet pisać bloga o pozycjonowaniu: https://www.pozycjonowanie.radziowi.webd.pl/ Zapraszam do odwiedzenia.

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy to możliwe tak szybko ale strona wyszła z filtra. Wszytsko wróciło do normy.

Wysłałem wniosek do Google ale raczej mi się nie chce wieżyć, że w przeciągu 4 dni go rozpatrzyli.

Co zrobić z przekierowaniem 301?? Zostawić czy usunąć??

Coś dla zdrowia - miejsce zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności