Skocz do zawartości

z "bez www" na "www"


przemeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

więc jak jest teraz z tym duplicate content ?

czy www.domena.pl jest duplikatem domena.pl czy juz google zmądrzało ?

koś wie ?

i jeszcze jedno (nie do końca rozumiem)

jeśli nie ma przekierowania miedzy www i bez www to:

linki do domena.pl liczą sie też jako linki do www.domena.pl

a linki www.domena.pl tylko jako do "subdomeny" www

czy na odwórt czy zupełnie inaczej ?

i jak jest z banami ? - jelśli się dostanie na domena.pl to też na www.domena.pl ??

(moze pytania są troszkę głupie, ale wydaje mi sie, że przynajmniej w dobrym miejscu)

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałęm wszystkie wcześniej - naprawdę

jestem początkujący w tym temacie

chciałem sie upewnić czy dobrze zrozumiałem i zebrać wszystko w kupę, ale cyba coś ze mną nietak :/

jeśli chodzi o duplicate content to moze coś siezmieniło, ktoś jest pewny jak to jest itp ?

więc jak ?

EDIT: celowo nie chcę robić przekierowania między www.domena.pl a domena.pl i chodzi mi o to jak to bedzie wyglądać dla google

częśc osób twierdzi, że jest to duplicate content część, że nowy algorytm google nie uznaje tego za duplicate content

wiele razy pisano też, że adresy "z www" i "bez www" są dla google innymi adresami - wiec pytam czy jeśli dostaje się bana na jedne to czy też na drugi w komplecie

chcę także wiedzieć czy linki na dmoena.pl liczą sieprzy pozycjonowaniu www.domena.pl

Ci bardziej błyskotliwi domyślili sie pewnie, że chce sobie zostawić domenę bez www na zapas jakbym dostał bana za amatorstwo i lamerstwo <lol> bo jak narazie jestem nowy w tym temacie ;)

jeśli chodzi o duplicate content:

nie wiem czy to jest miarodajne, ale domena, która istnieje 14 dni jest bez przekierowania między www a "bez www"

google zaindeksowało obydwie, mam od 7 do 12 wizyt googlebota dziennie (niewiem czy to coś znaczy)

Skoro strona "bez www" jest na 33 pozycji na czterdziestu data center a ta z www na około 200 na tą samą frazę czy to znaczy, że google rozpoznaje, że to nie są duplicate content tylko ta sama domena ?

czy domena za młoda i wogóle zamało czasu, zeby cos stwierdzić ?

(PS. fraza nie jest z tych o wypasie owiec w Bieszczadach, tylko jest dosyć trudna - wg AdWords wpisywana około 16 000 razy dziennie a jej pozycja w google wzrastała niezwykle regularnie)

używaj opcji Edytuj - °K°

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale wy tutaj wielkie halo robicie z tymi przekierowaniami, że aż sam sie postanowiłem cos o tym dowiedzieć.

Czym sie różni przekierowanie 302 i 301?

A co do .htacces to czym sie rózni ten kod:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl

RewriteRule ^(.*)$ https://www.domena.pl/$1 [R=permanent,L]

Od tego(oczywiście w działaniu):

RewriteEngine On

Options +FollowSymlinks

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl$

RewriteRule ^(.*)$ https://www.domena.pl/$1 [R=301,L]

I jakie przekierowanie uważacie za lepsze?

To w php czy w .htaccess?

A jeśli mam strone główną i oprócz niej forum (z subdomena sub.domena.pl) i na jedno i drugie chce miec przekierowania to jedno .htaccess wrzucam do katalogu ze stroną główną a drugie do katalogu z forum? Czy może daje te 2 kody do jednego pliku i wrzucam go do katalogu ze stroną główną.

P.S.

Mam nadzieje że innym też sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

permanent to to samo co 301 jedna wersja nie jest rozpoznawana przez niektóe serwery, ale nie pamietam która

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jestem pewien że google juz za to nie każe (zmądrzało)

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Google Webmaster Tools mozesz sobie ustawic czy chcesz miec strone wyswietlana z www czy bez. Matt Cutts wspominal juz, ze jeszcze nie zawsze to narzedzie dziala ale warto z niego korzystac. Ja sam osobiscie uzywam mod-rewrite.

A czy warto "bawic" sie w przekierowania? Nie zaszkodzi - to jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem ze zmianą na www przy dynamicznie tworzonych subdomenach, z którym nie potrafię sobie poradzić :(

Oto kod Apache:

<VirtualHost domena.com>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.com
RewriteRule ^(.*)$ https://www.%{HTTP_HOST}$1 [R=permanent,L]
ServerName domena.com
ServerAlias *.domena.com
VirtualDocumentRoot /vhost/%0
ErrorLog /var/log/apache/domena-error.log
CustomLog /var/log/apache/domena-access.log full
</VirtualHost>

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki :)

Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też mam pytanie. miałem postawione forum na subdomenie subdomena.domena.com

teraz kupiłem domenę pod to forum i mam powiedzmy adres domenanowa.pl

mój .htaccess wydląda tak

RewriteEngine On

Options +FollowSymlinks

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nowadomena.pl$ [OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomena.domena.com$ [OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.subdomena.domena.com$

RewriteRule ^(.*)$ https://www.nowadomena.pl/$1 [R=301,L]

i wszystko ładnie działa dla strony głównej, ale jak się wpisze w przeglądarkę np "subdomena.domena.com/viewsite.php?s=7" to nie ma przepisania na

domenanowa.pl/viewsite.php?t=7

co mogę zmienić żeby to też mi przepisywało? na starej subdomenie mam zaindeksowanych trochę stron w googlu i trochę mi ich szkoda, a poza tym boję się duplicate content.

N.

www.dobre-precle.pl - 30 dobrych, płatnych presell page - PR 0-3

Wiadomości Sportowe - Subiektywne felietony o sporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......i wszystko ładnie działa dla strony głównej, ale jak się wpisze w przeglądarkę np "subdomena.domena.com/viewsite.php?s=7" to nie ma przepisania na

domenanowa.pl/viewsite.php?t=7...

to może być problem z serverem i dziwnym mod_rewrite jak np: jest na home.pl

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam również pytanko jakby ktoś mógł pomóc dotyczące przekirowania. Po wprowadzeniu regułki:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl

RewriteRule ^(.*)$ https://www.domena.pl/$1 [R=permanent,L]

Przekierowanie działa tylko na firefoxie a na ie i operze nie działa wie może ktoś co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
<? 

if (substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 0, 3) !== 'www')  { 

	header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); 

	header("location:https://www.domena.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']); 

	header("Connection: close"); 

} 

if (substr($_SERVER['HTTP_HOST'],15,3) == 'com')  { 

	header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); 

	header("location:https://www.domena.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']); 

			 header("Connection: close");

} 

?>

czyli domena .pl, domena .com .pl, www . domena . com.pl kierowane sa na www . domena . pl

oczywiscie

$_SERVER['HTTP_HOST'],15,3) == 'com')

wynika z samej domeny. U mnie akurat w 15 znaku jest 'com'

chciałem zapytać w jaki sposób to przekierowuje "domena .pl, domena .com .pl, www . domena . com.pl kierowane sa na www . domena . pl " ? Bo jeśli mam np. alelach.pl to czy jak zastosował bym sobie to wyżej, to jeśli ktoś wpisze np. alelach.com alelach.net itp.itd. to będzie przekierowany do mojej strony? Bo myślę, że to działa tak: musze mieć wykupione wszystkie domeny jakie mnie interesują np. .com .com.pl .net.pl .net itp. w wtedy w kazdym katalogu na serwie przydzielonym dla tej domeny daję regułki w .htacces?:)

oczywiscie  
$_SERVER['HTTP_HOST'],[b]15,3[/b]) == 'com')

Nierozumiem o co chodzi z tym pogrubionym wyżej...

Jeśli mam taką zawartośc pliku .htacces :

RewriteEngine On
RewriteRule ^kat-([0-9]+)\.html$ index.php?a=kat&id=$1 [L]
RewriteRule ^pod-([0-9]+)(-([0-9]+))*\.html$ index.php?a=pod&id=$1&min=$3 [L]
RewriteRule ^szcz-([0-9]+)\.html$ index.php?a=szcz&id=$1 [L]
RewriteRule ^inf\.html$ index.php?a=inf [L]
RewriteRule ^wpis\.html$ index.php?a=wpis [L]
RewriteRule ^google([[:alnum:]]+)\.html$ index.php [L]
RewriteRule ^search-(.+)-([0-9]+).html$ index.php?a=search&szukaj=$1&min=$2 [L]
RewriteRule ^rss\.xml$ index.php?a=rss [L]

Więc co mam tu dopisać, żeby z domeny bez www przekierowywało na tą z www? Mam juz do niej trochę BL i PR=5 więc szkoda to zmarnować jeśli można zrobić takie przekierowanie ;) Pomożcie proszę ;)

trance_is_not_a_techno_v2.0_by_tvg.gif

Rzetelne i profesjonalne w tym co robi biuro tłumaczeń Katowice wygrało w kategorii najlepsza obsługa klienta.

Tani, profesjonalny zwrot podatku z Niemiec i Austrii. Dodatkowo Kindergeld Austria i Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności