Skocz do zawartości

Programy partnerskie a rozliczenia z Urzędem Skarbowym


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zapisany do kilku programów partnerskich, w których zarobiłem pieniądze. Z tymi firmami nie podpisałem umowy o dzieło (jak to przeważnie jest wymagane) i nie dostałem od nich żadnego potwierdzenia o zarobkach na piśmie (PIT-a). Pisałem kilka razy do tych firm i żadnej odpowiedzi od nich nie uzyskałem, a termin rozliczeń powoli się zbliża..

W jaki sposób mam się z tych zarobków rozliczyć?

W Urzędzie Skarbowym wolę się nie pytać o takie sprawy, bo tam panuje stan "wiecznej niewiedzy" - nigdy nie można uzyskać konkretnej odpowiedzi.. :)

System pracy w internecie sposobem na niezależność finansową.

Książki na temat biznesu (prowadzenie działalności, skuteczne działania) w księgarni biznesowej Aragorn.pl

Publikacje elektroniczne, które sprzedadzą ci wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Idziesz do urzędu

2. Prosisz o druczek do założenia księgi (tutaj pani z US się spyta czy na zasadach ogólnych, czy na [niepamiętamjakich] )

3. Liczysz dochód (czyli przychód [minus] wydatki, więc jakby co to wszystkie faktury trzymać trzeba)

4. Płacisz do 20-tego każdego miesiąca swój procent

5. Z końcem roku wszystko uwzględniasz w PIT i przy okazji się dowiadujesz czy masz coś dopłacić czy też nie.

Nie każdy PP musi z Tobą zawierać umowę na piśmie. W niektórych przypadkach do określonej kwoty, umowa może być zawarta przez formularz na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Idziesz do urzędu

2. Prosisz o druczek do założenia księgi (tutaj pani z US się spyta czy na zasadach ogólnych, czy na [niepamiętamjakich] )

3. Liczysz dochód (czyli przychód [minus] wydatki, więc jakby co to wszystkie faktury trzymać trzeba)

4. Płacisz do 20-tego każdego miesiąca swój procent

5. Z końcem roku wszystko uwzględniasz w PIT i przy okazji się dowiadujesz czy masz coś dopłacić czy też nie.

Nie każdy PP musi z Tobą zawierać umowę na piśmie. W niektórych przypadkach do określonej kwoty, umowa może być zawarta przez formularz na stronie.

No dobra, tylko (tak jak wcześniej pisałem) ja nie mam z kilku firm żadnych faktur (nie przysłali mi żadnej). Co w takim przypadku zrobić?

System pracy w internecie sposobem na niezależność finansową.

Książki na temat biznesu (prowadzenie działalności, skuteczne działania) w księgarni biznesowej Aragorn.pl

Publikacje elektroniczne, które sprzedadzą ci wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności