Skocz do zawartości

Jak zarabiacie?


gizmoo3

Rekomendowane odpowiedzi

Moje 4 grosze.

Lokal nie ma znaczenia - z ramienia duzej firmy współpracowałem z 7-8 agencjami reklamowymi - nigdy nie byłem w siedzibie żadnej z nich! - wpary byłem od pracy a nie jeżdżenia po mieście.

5 tysięcy - na początek wystarczy nawet mniej. Ale łżczny koszto to jakieś 20-30 000 zł - być może nawet 50 000. Chodzi to o dwie rzeczy:

a) nie zarabiasz na początku a pracujesz (twoja praca to też wkład) - trzeba utrzymac rodzine np. wieć potrzeba dodatkowych pieniedzy na prztrwanie (ile - każdy z Was ma własną sumę)

:) płynność finansowa - jest grupa klientów "pewnych" - takich co płacą zawsze, i nie marudzą - ale mają też wady ... np.: nie bawią się w zaliczki, albo działają szybko i zanim dojdzie przelew MUSISZ założyć jakieś pieniądze czasami 10 K czasami 30 K - oczywiście mówię tu o stałej sprawdzonej współpracy. (dobrze sprawdza sie zasada - nie zakładaj wiecej niż zarobiłeś na danej firmie ;-).

Natomiast pozycjonowanie nie wymaga aż takich kosztów po za likami, serwerami, domenami. Nie potrzeba biura. Ja moich większosći klientów nie widziałem na oczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśłi ktoś zainteresowany:

wiek poniżej 25 lat, brak działalności gosp. w ciągu ostatnich 2 lat = szansa na dostanie max 12.000 zł z UP na założenie firmy. Kasę trzeba wydać w ciągu miesiąca na np. sprzęt.. nie na dzierżawę, lokal. Fakturki mogą być na osoby prywatne, wtedy też kasa jest zwracana.

W przypadku przerwania działalności w ciągu roku, zwrot całej kasy + +/- 6% odsetek.

Także dla młodych jest 250 zł zus.

Warunki fajne, gdyby nie fakt, że aktualnie uczę się DP i miewam małe problemy z programowaniem przez nie... ale jak opanuję.. będę mega-master-hiper-bajer :>

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 12k obowiązują także przy wyższej granicy wieku,

warunkiem jest rzeczywiście nieprowadzenie wcześniej

działalności gospodarczej. Nie wiem czy mówimy o tym

samym, czy o innym programie aktywizującym

bezrobotnych.

W mojej rodzinie, w środku lasu, w ten sposób powstaje

firma świadcząca usługi 'leśne'. Za ten sprzęt zostaje

kupione mnóstwo sprzętu jak piły, trak do drewna, sprzęt

ochronny, itp.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam ta forme uzyskania kasy od panstwa

niejasne terminy uzyskania pieniedzy, nawet jezeli przyznaja dotacje trzeba czekac az beda mieli pieniadze do wyplacenia

calosc moze sie ciagnac b dlugo, to im nie pasuje tamto nie pasuje, to trzeba uzupelnic "bo przeciez mowilam tylko pan mnie nie sluchal (sluchalem b dobrze f...)

przygotowanie na poczatku kosztorysu w ktorym "co do zlotowki" trzeba okreslic na co sie wyda (pieniadze nie mozna przeznaczyc na co sie chce)

w calym tym procesie czekania (u mnie 3 miesiace) moze sie wiele pozmieniac

np krzeslo ktore wybralismy ze kupimy za 200 pln moze zniknac ze sklepu

pozniej pozostanie nam szukanie innego koniecznie za 200 pln a jak nie to nieprawidlowosci

trzeba sie tlumaczyc, jezeli kupimy tansze oddac roznice w cenie, drozsze nasza sprawa

pieniadze nalezy wydac najpozniej w przeddzien rozpoczecia dzialalnosci

moze okazac sie trudne np zamowienie wydruku ofert jezeli jeszcze sie nie zaczelo dzialac

nie ma sie wyczucia, doswiadczenia

przy zlozeniu wymagaja pokazania umowy na lokal przeznaczony na dzialalnosc

dogadujemy sie z kims, placimy za lokal i ... czekamy np 3 miesiace czekajac na pieniadze, zgode, dobry humor pani w urzedzie

otrzymujemy w koncu pieniadze i ...

mamy opcje wydac to w miesiac albo 2 i rozliczyc sie z faktur z urzedem (przed tym terminem nie mozna zarejestrowac dzialalnosci)

podpisujemy ze zrobimy to w miesiac, udaje nam sie to w 2 tygodnie i ... musimy czekac na uplyniecie miesiaca

takze kasa kasa ale czasami mozna b pokrzyzowac plan dzialania

"Tylko prawdziwy mistrz nie obnosi się ze swoim urzeczywistnieniem"

Eleganckie i seksowne buty Pleaser. Ponad tysiąc modeli obuwia na wysokim obcasie i platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hektor26: wybacz, ale z takim podejściem będzie Ci trudno prowadzić działalność.

1. Tworzy się przedumowę dzierżawy (jakoś tak to brzmi). Masz umowę, nie masz opłat. WGN się na to zgodziło (->google).

2. Trzeba się z nimi dogadać o wszystko. Panienka powiedziała mi, że % w przypadku upadku firmy to 40%... dyrektor powiedział, że to 6%.

3. Z tą kasą.. dokładnie.. dasz im np. papierek, zakup niezbędnych artykułów biurowych i wymienisz rzeczy typu papier, długopisy, kredki. ołówki.. itp. itd. za kwotę np. 1k zł i zrobisz fakturkę jak potrzebujesz nawet na lewo. Wystarczy, że zwrócisz vat osobie, u której kupujesz.

Kasa jest do zdobycia, ale co i jak, to dokładnie zależy od urzędu pracy w waszej okolicy.

Ja zamierzałem i nawet daleko byłem, ale te DP mnie rozłożyło ;( life.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moich większosći klientów nie widziałem na oczy

ja widzialem 1 :)

z 1 rozmawiam tylko przez GG ;)

ja dostalem dotacje na zalozenie dz. gosp.

warunki:

1 w momencie jej otrzymania musisz byc bezrobotny

2 musisz prowadzic dz. gosp. przez rok (teraz chyba 2 lata)

Najwazniejsze podczas skladania wniosku jest to aby wzbudzic

zaufanie u urzednika poniewaz rozpatrywanie wnioskow jest uznaniowe.

Czyli jak mu sie nie spodoba twarz to ... sorry vinetou

W kazdym urzedzie pracy pracy jest troszke inaczej...

jest jeszcze jeden dosyc wazny myk... dostajesz 12.000 i musisz calosc wydac...

jednak kwoty rozliczane z urzedem sa kwotami netto wiec musiz

22% VATu dolozyc na zakupy z wlasnej kieszeni aby wydac te 12.000

(pozniej dostaniesz zwrot - 60 albo 90 dni zalezy jak zaksiegujesz ;])

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejasne terminy uzyskania pieniedzy, nawet jezeli przyznaja dotacje trzeba czekac az beda mieli pieniadze do wyplacenia

wszystko zalezy od urzednikow i urzedu..

w jednym urzedzie sa problemy w innym nie ma

ja otrzymalem pieniadze natychmiast po zakonczeniu szkolenia

wszystko lacznie trwalo 1mc (od momentu zlozenia wniosku)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dp -> design patterns.

Dokładnie, od urzędu zależy, jak będzie wyglądała sprawa przyznania/załatwienia kasy. Ja np. miałem możliwość napisania, że działalność rozpoczynam dopiero w nowym roku i nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kasą z UP to różnie bywa.. ja np. chciałem dostać coś na stworzenie nowego miejsca pracy... w teorii wszystko ladnie.. ale praktyka jest ciemniejsza..

Kasy na to fizycznie UP nie mają.. można się tylko dowiadywać, kiedy będzie.. a od 1 listopada nie będę uprawniony do takiej "pomocy", ponieważ wg przepisów nie będę już z definicji pracodawcą (mam własną działalnośc i nikogo nie zatrudniam teraz na etat)..

Moja zasada jest taka.. mam kasę, to ją inwestuję w nowe przedsięwzięcie.. i nigdy nie inwestuję wiecej, niż mam (czytaj: nie biorę na to pożyczek i kredytów)..

i z taką filozofią udaje mi się fajnie rozwijać firmę..

Lubię kiedy kobieta...

a tak ogólnie, to nie chce mi się q**** pracować.. ma ktoś sprawdzony system motywacyjny?

| serwery, hosting

| ogłoszenia bezpłatne

| katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zYm3N

chodzilo mi bardziej o pokazanie na jakie problemy mozna natrafic

takze uwagi typu ze z tym czy tamtym sie mozna dogadac

no wiesz, raczej powinny byc jasno i sensownie ustalone zasady a niestety nie sa

oni bardzo duzo wymagaja a sami jak im wiatr zawieje

najpierw powiedziano mi ze kwota ktora dostaje jest kwota brutto, a na koniec okazalo sie ze netto

no i co tam, znowu mozna uslyszec ze "pewnie pan nie sluchal uwaznie"

"chodzi wiec o to zeby te plusy nie przyslonily nam minusow" heh :blink:

'

"Tylko prawdziwy mistrz nie obnosi się ze swoim urzeczywistnieniem"

Eleganckie i seksowne buty Pleaser. Ponad tysiąc modeli obuwia na wysokim obcasie i platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie minusy? ze daja kaske za free?

ze za kasa troche trzeba sie nachodzic?

i trzeba miec troche cierpliwosci?

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie dowiadywalem ale: trzeba byc bezrobotnym jak sie studiuje na dzinnych to nie mozna byc bezrobotnym a tym samym sie starac o to :blush: a baba jak uslyszala ze jestem na dziennych i chce firme to wywalila galy i zaczela sie przemadrzac ze nie bede mial czasu na firme i tak to nie moze byc. A co to ja k... obchodzi czy bede mial czas, najme kierownika, ksiegowa i moge miec w du**e wszystko ale oczywiscie oni wiedza lepiej kiedy mozna miec firme ;]

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności