Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
II. Przekazane jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej nie mogą być przeznaczone

na:

1. nabycie udziału w spółkach,

2. opłaty administracyjno- skarbowe,

3. zakup nieruchomości,

4. budowę i remont lokalu,

5. zakup produktów i półproduktów,

6. reklamę,

7. zakup towarów przy działalności handlowej,

8. zakup samochodów osobowych, z wyłączeniem pojazdów przeznaczonych do prowadzenia

nauki jazdy,

9. zakup środków trwałych na zasadach leasingu,

10. zakup inwentarza żywego.

Ciekawe, bo parę dni temu moja siostra otrzymała dotację z PUP i prawie połowę z przekazanych środków może przeznaczyć na zakup towarów handlowych, pozostałe m.in. na reklamę i remont użyczonego lokalu. Z tego co wiem, to nie ma problemu, jeśli ktoś przeznaczy część dotacji na samochód. Ale za to problem był jeśli np. we wniosku wpisałeś sobie dodatkowe PKD :/

Rozpatrywanie wniosku trwało kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich, mam trochę problemów z wypełnieniem tego wniosku, czy mogę was prosić o przesłanie jakiegoś gotowca?

chodzi mi głównie o wypełnienie tych tabel, chce otworzyć wulkanizacje i nie wiem za bardzo co wpisać w kalkulacji kosztów i planowaniu wydatków.

będę bardzo wdzięczny za każda pomoc.

szafa31@op.pl

pozdrawiam,

p.s. temacik bardzo wysoko w pozycjonowaniu:) bardzo dobry, gratuluje:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witaj

Brałem takie dofinansowanie. W naszym PUP-ie były dwa źródła finansowania:

- środki z Funduszu Pracy,

- środki z EFS (Europejski Fundusz Społeczny)

W każdym przypadku wypełniało się jeden i ten sam wniosek (bardzo prosty). Różnica polegała na tym, że aby dostać pieniądze z EFS-u należało ukończyć kurs "Mała przedsiębiorczość" - trwał około miesiąca.

Wniosek jest punktowany a czym więcej punktów tym lepiej:

Forma poręczenia:

2 pkt – weksel z poręczeniem, blokada środków na rachunku bankowym, gwarancja bankowa;

1 pkt – poręczenie cywilne regulowane przez kodeks cywilny;

0 pkt - zastaw na prawach lub rzeczach, akt notarialny o poddaniu się egzekucji.

Teściowa podpisze weksel i po kłopocie

Udział środków własnych w przedsięwzięciu

  • 3 pkt - powyżej 60 % środków własnych;
  • 2 pkt - od 31% do 60 % środków własnych;
  • 1 pkt - do 30 % środków własnych;
  • 0 pkt - brak środków własnych.

Można to jako wkład własny uznać - komputer, oprogramowania, wyposażenie biura

Stopień przygotowania planowanej działalności gospodarczej

  • 1 pkt - potwierdzona w formie pisemnej wstępna rozmowa lub wstępna umowa: najmu, dzierżawy, użyczenia, ewentualnie własny lokal;
  • 0 pkt - brak lokalizacji;
  • 1 pkt - posiadanie predyspozycji do prowadzenia danej działalności (wykształcenia, doświadczenia, szkolenia, zezwolenia, pozwolenia)
  • 0 pkt - brak predyspozycji;
  • 1 pkt - potwierdzona wstępna rozmowa z ewentualnymi kontrahentami (dostawcy, odbiorcy);
  • 0 pkt - brak kontaktów;

Zdobywa się promesy współpracy od przyszłych klientów.

Analiza finansowa przedsięwzięcia

  • Maksymalnie 2 pkt - obiektywna ocena komisji dokonana na podstawie przedstawionej kalkulacji finansowej

Analiza finansowa to prosta tabela przychodów i kosztów działalności

Ocena założonej działalności z uwzględnieniem przewidywanego zatrudnienia

  • Maksymalnie 4 pkt - całościowa obiektywna ocena komisji założonej działalności (pomysł, realność powodzenia w przyszłości i zapotrzebowanie na rynku, czas pozostawania w ewidencji, przygotowanie wniosku pod względem merytorycznym i formalnym, przewidywane zatrudnienie)
  • 1 pkt - rozeznanie rynku;
  • 0 pkt - brak rozeznania;

Ja swoje pieniądze wydałem na auto, aktualizacje Macromedia Flash i laptopa. Wiem, że nie w każdym mieście można przeznaczyć środki na samochód np: w Jastrzębiu Zdroju

Firma musi utrzymać się minimum jeden rok (nie jest to trudne przy obniżonym ZUS-ie) i musi wykazywać jakiś obrót.

Na początku rozwiązuje się także prosty psychologiczny test, który kwalifikuje do dalszej procedury. To w zasadzie wszystko. Jeśli ktoś chce to niech pisze na priv - podeśle mój wniosek jako wzór.

Pozdrawiam

Przemek

witam czy możesz mi przesłać wypełniony formularz o dotacje z pup na e mail angelikawysmyk@buziaczek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy w związku z wnioskiem o dotację.

Jeżeli mógłby mi ktoś podesłać gotowy przykład wypełnionego wniosku albo instrukcję jak to zrobić to będę wdzięczny.

(Tytuł realizowanego projektu to "MOJA SZANSA")Konkretnie zamierzam otworzyć sklep internetowy.mail niutking@tenbit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie i Panie.

Jutro będę się widział z Panią która zajmuje się składaniem wniosków do UP o dofinansowanie do DG, ponoć ma 95% akceptowalności wniosków.

Tak się dziwnie złożyło że mój UP dostał na początku października dodatkowe środki na ten cel, więc nic, tylko bić o kasę :D

Zastanawiam się co wziąć żeby zamknąć się mniej więcej w sumie 19k, będę chciał to przedstawić tej Pani.

Firma, jeśli by powstała, zajmowała by się tworzeniem stron i ich reklamą w internecie.

Rzeczy jakie do tej pory zapisałem:

PC 3,000zł

Monitor 1,000zł (ponoć lepiej nie brać kompa za więcej niż 3k, ale nie wiem czy z monitorem czy bez, zresztą to też zależy od działalności)

Windows 500zł

Adobe CS5 super-hiper-max studio :) 8,200zł

Seo Bohater 89zł

Publiker ~500zł

10 licencji skryptu SEO katalogu (zawsze się może przydać :)) ~500zł

hmmm i co dalej? Chętnie bym zakupił za te pieniądze narzędzia w stylu ScrapeBox, LFE itp, ale raczej tego nie mogę zrobić

Co Wam jeszcze przychodzi do głowy przydatnego, lub potencjalnie przydatnego ;) ? Podstawowa sprawa, to to, żeby na wszystko co biorę, mieć fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dam znać, kuzyn mi polecił tą Panią, dowiedział się że są pieniądze, zarejestrował się w UP, złożył wniosek i za tydzień dostał pozytywną odpowiedź, a działalność moim zdaniem z o wiele mniejszym potencjałem, jakieś tam wymiany tonerów w drukarkach i takie głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności