Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może jeszcze Adwords i jakieś mebelki. U mnie przeszło, chociaż o Adwords trochę się czepiali i kazali jakieś wnioski o uszczegółowienie składać (w kilku zdaniach kazali wyjaśnić co to Google i po co to :) ), a wygodny fotelik zawsze się w domu przyda. :P

A co do

ponoć lepiej nie brać kompa za więcej niż 3k, ale nie wiem czy z monitorem czy bez, zresztą to też zależy od działalności

to mi na laptopka dali ponad 5000, tyle ze ja głupi wtedy byłem i teraz ni to w koszty ni to amortyzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do
ponoć lepiej nie brać kompa za więcej niż 3k, ale nie wiem czy z monitorem czy bez, zresztą to też zależy od działalności

to mi na laptopka dali ponad 5000, tyle ze ja głupi wtedy byłem i teraz ni to w koszty ni to amortyzować.

Ha, u mnie było tak samo też wziałem sprzęt komputerowy za niecałe 8000 (laptop + monitor), tylko w urzędzie pracy mi powiedzieli, że jak wrzucę to w koszty, to będę miał problemy. Miałem dostać sprzęt, ale żadnych kosztów, czy podatku dochodowego nie naliczać. Trochę byłem zdziwiony, księgowa również, ale wyraźnie zaznaczyli jak dopytywałem - dotacji w żaden sposób nie rozliczać. Też chciałem to wrzucić w koszty, bo jakby nie patrzeć przy 18 000 zł to 6 000 do kieszeni. Ale nie dało się.

Nudny jak czesanie owcy, ale za to darmowy, moderowany katalog stron. Zapraszam, łaaaa...

Jeszcze nie dość znudzony? Zobacz pijawki - ależ te przemiłe zwierzątka pomagają leczyć choroby! Słit focie pijawek included!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, jeśli środek trwały nie przekracza bodajże 3500. wtedy jednorazowo wrzucić można w koszty. Jeśli sprzęt jest droższy to już jest problem.

Tak wynika np. stąd:

https://www.vat.pl/dotacja_z_urzedu_pracy_d...interp_3948.php

Reasumując: dotacja z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zwolniona z podatku dochodowego, wydatki sfinansowane dotacją podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów z wyjątkiem odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w części sfinansowanej dotacją a podatek VAT od wszystkich wydatków sfinansowanych dotacją podlega odliczeniu na zasadach ogólnych.

Czyli oprócz tych 19k można jeszcze dodatkowo zaoszczędzić kilka patyków odpowiednio rozkładając zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

god ==> Z Panią od wniosków rozmawiałem w środę, półtora tygodnia zajmie jej przygotowanie tego. Następnie go złoże i bodajże do miesiąca mają dać odpowiedź z UP, czy udało się, czy nie, oczywiście mogą go rozpatrzeć nawet po tygodniu.

Nie wiem jacy tam ludzie składają wnioski, ale po tym jak spotkałem tam kolesia, co już czwarty raz wniosek bierze do poprawy, bo narobił pełno błędów ortograficznych, jestem dobrej myśli na temat rozpatrzenia mojego :)

-Pani, ja kafelki chca kłaść, a nie bawić się w takie duperele, jeszcze raz sprubója, jak nie to to dupca

NSB ==> W puli jest 19k, warunkiem jest żebyś się utrzymał rok, jeśli Ci się nie uda, pieniądze będziesz musiał zwrócić, a nie rzeczy, które za nie kupiłeś (chyba że uda Ci się za nie odzyskać$$$), dlatego potrzebujesz poręczenia, żeby mieli pewność że masz z czego oddać te $$$. Poręczenie może złożyć każdy, który posiada jakiś majątek. Wtedy ewentualnie wchodzi d gry komornik, skoro już go wspomniałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tożto taniej wychodzi utrzymywać DG do okresu minięcia roku niż oddawać 19k :)

Czy mogę się starać o takie dofinansowanie nie będąc zarejestrowanym na 'bezrobociu'?

Gdzie można znaleźć takich ludzi, którzy zajmują się wypełnianiem wniosków? :P Można jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności