Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

kolezanka w warszawie dostala 2 lata temu 12 tys.

zasady wowczas :

- bezrobotna

- pierwsza firma w zyciu

- przed 28 rokiem zycia

- 2 tyg. quasi szkolenie ktore bylo wymogiem UP i unii

najwazniejsze, wniosek sklada sie PRZED zalozeniem firmy

agencja interaktywna śląsk - pisz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 tyg. quasi szkolenie ktore bylo wymogiem UP i unii

Obecnie nie ma żadnego szkolenia.

Jeżeli chcecie założyć firmę pozycjonerską to nie wpisujcie w biznesplanie: domen, hostingów itd!!

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałem pieniędzy z UE. Kolega wpisał za 2,500 zł hosting i domeny i nie dostał tych pieniędzy. Na samochód 50% z darowizny można przeznaczyć - razem można dostać około 14,000 zł. Nie znam się dokładnie na tym - co wiem to piszę.

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bizneśplanie, a tak naprawde namiastce biznesplanu masz wpisać:

- na co wydatkowac będziesz przyznaną dotację (na przykład wyposarzenie biura - nasprzęt komputerowy i oprogramowanie, meble), a nie hosting i domeny, bo to chyba trzeba mieć nawalone we łbie by liczyć, że na coś nienamacalnego kasę dadzą z urzedu pracy :)

- jakie koszty przewidujesz ponosić prowadząc działalność (lokal, prąd, księgowa, internet, metriały eksploatacyjne itd)

- jakie i z czego zyski zamierzasz czerpać, jak pozycjonowaniem sie tylko chcesz zajmować to se daruj dotacje, masz się zając szeroko pojętą reklamą, którą na początku działalniści przewidujesz prowadzić w sieci, a z czaasem jej część przenieśc na teren bardziej namacalny, a więc ulotki, katalogi i takie bzurki

masz to oszacowac w pierwszym roku działalności i w nastepnych latach

im lepiej to zrobisz tym wiecej punktów, a im więcej tym wieksze szanse że dostaniesz dotacje

sama dotacja to dobry wniosek i zabezpieczenie tej dotacji, rózne urzedy mają rózne zabezpieczenia preferowane, zazwyczaj 2 zyrantów jest wszędzie, może być zabezpieczenie kasy na zablokowanym koncie (co sie nabiegałem po bankach to ja tylko wiem, ale udało się tą formę załatwić), może być notarialne poddanie się egzekucji długu, gwarancja bankowa i chyba cos jeszcze

w opisie działalności warto nie skupiac sie tylko na głownym źródle przychodow, warto też miec jakiegos asa, co by sie stało jak być musial się przebranzowić (patrzą czy jak byś nagle zmienił lekko branże, to to co kupisz za kasę z dotacji Ci się nadal przyda), ja we wniosku nawet z kryzysu zrobiłem źródło przyszłych przychodów :(

możesz tez zapomniec o wszystkim zapłacić 0,5k-1k za wniosek, który Ci przygotuje szpecjalista od takich rzeczy (o tym akurat sie dowiedziałem kserując regony, wpisy i takie bzdety)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również do kosztów wpisać rzeczy używane, najlepiej na kwoty do 1000zł, wtedy nie musisz płacić podatku od ich zakupu... Czyli np kupujesz od wujka drukarkę za 900zł, od kumpla aparat za 900zł, od sąsiada mebel za 900zł i tak dalej.... "Polak potrafi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również do kosztów wpisać rzeczy używane, najlepiej na kwoty do 1000zł, wtedy nie musisz płacić podatku od ich zakupu... Czyli np kupujesz od wujka drukarkę za 900zł, od kumpla aparat za 900zł, od sąsiada mebel za 900zł i tak dalej.... "Polak potrafi" zeby.GIF

Kolejne nowinki z serii "Polak potrafi" :). Ale dość ciekawe przyznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem daja teraz w urzedzie pracy 18 kola, ale chyba trzeba przez minimum rok byc zarejestrowanym w up i nie odmowic zadnej pracy, kursow itp

Rok zarejestrowanym jako bezrobotny?? A nie 3 miesiące?

Z tego co ja wiem to rejestrujesz się na bezrobotnego i od razu możesz składać na dofinansowanie ,tak jest w gdańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złozyc możesz od razu, ale preferowane sa osoby z conajmniej 3 miesięcznym stażem bycia bezrobotnym, oczywiście może być tak, że w róznych miastach jest róznie, dlatego lepiej sie udac do urzedu pracy i spytać co i jak i na co zwraca uwage komisja, a każda komisja może zwracac uwage na co innego :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna ciekawostka, na początku roku jest większa ilość odrzuceń wniosków, najlepiej wnisoski składać w grudniu, wiekszośc przechodzi, ponieważ urzędnicy mają pieniądze które mieli rozdysponować przez cały rok, pali im sie wtedy grunt pod nogami, jak nie rozdysponują musza pisać dlaczego została im wolna kasa i muszą ja zwracać

więc jak sie już decydujecie na ubieganie się to lepiej poświecić troche czasu przygotowac porządny wniosek, skonultowac z doradcą w urzędzie pracy (chyba w kazdym jest taka jedna osoba od tego), podopinac szczegóły załaczyć wstepne oferty na to co sie chce kupić (oferty powinny byc osteplowane pieczątkami firm w których ma sie zamiar dokonac zakupów) i dopiero wtedy iść składać wnosek :D

i pamiętać że sa to darmowe pieniadze, o ile sie przez rok utrzymacie na rynku, nie ważne czy będzie firma w rozrachunku na plus czy minus :P

edit: biznesplan masz wpisac na wniosku nie ma osobnych kartek ;) osobne kartki to tylko te wstepne ofertki jako załączniki, najlepiej znajdź wniosek na stronach urzędu, wydrukuj i poczytaj, ten biznesplan to tylko tabelka, którą trzeba ładnie ubrac w kwoty i opisy, oczywiscie jest to palcem po wodzie pisane, bo rzeczywistośc może byc inna, ale nie można przesadzic...

jak piszesz, że kosztem będzie laptop, to nie pisz dokładnie jaki, bo urzędasy potem przy rozliczeniu będą wnikać, ja pod laptopem miałem i torbe i myszke i kika innych rzeczy, kwestia dogadania się ze sprzedawcą ;)

męża możesz wykorzystywać jak chcesz, bez zatrudniania może ci pomagać, ale nie pisz o tym we wniosku ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie powiedziano mi żebym nie składała teraz bo odrzucają z braku kasy,i składać dopiero jak będą mieli ,czyli sie dowiadywać ok lutego tego roku...bez kasy nie przyjmują wogule wniosków

jeszcze jedna ciekawostka, na początku roku jest większa ilość odrzuceń wniosków, najlepiej wnisoski składać w grudniu, wiekszośc przechodzi, ponieważ urzędnicy mają pieniądze które mieli rozdysponować przez cały rok, pali im sie wtedy grunt pod nogami, jak nie rozdysponują musza pisać dlaczego została im wolna kasa i muszą ja zwracać

więc jak sie już decydujecie na ubieganie się to lepiej poświecić troche czasu przygotowac porządny wniosek, skonultowac z doradcą w urzędzie pracy (chyba w kazdym jest taka jedna osoba od tego), podopinac szczegóły załaczyć wstepne oferty na to co sie chce kupić (oferty powinny byc osteplowane pieczątkami firm w których ma sie zamiar dokonac zakupów) i dopiero wtedy iść składać wnosek :D

i pamiętać że sa to darmowe pieniadze, o ile sie przez rok utrzymacie na rynku, nie ważne czy będzie firma w rozrachunku na plus czy minus :P

edit: biznesplan masz wpisac na wniosku nie ma osobnych kartek ;) osobne kartki to tylko te wstepne ofertki jako załączniki, najlepiej znajdź wniosek na stronach urzędu, wydrukuj i poczytaj, ten biznesplan to tylko tabelka, którą trzeba ładnie ubrac w kwoty i opisy, oczywiscie jest to palcem po wodzie pisane, bo rzeczywistośc może byc inna, ale nie można przesadzic...

jak piszesz, że kosztem będzie laptop, to nie pisz dokładnie jaki, bo urzędasy potem przy rozliczeniu będą wnikać, ja pod laptopem miałem i torbe i myszke i kika innych rzeczy, kwestia dogadania się ze sprzedawcą ;)

męża możesz wykorzystywać jak chcesz, bez zatrudniania może ci pomagać, ale nie pisz o tym we wniosku ;)

jeszcze jedna ciekawostka, na początku roku jest większa ilość odrzuceń wniosków, najlepiej wnisoski składać w grudniu, wiekszośc przechodzi, ponieważ urzędnicy mają pieniądze które mieli rozdysponować przez cały rok, pali im sie wtedy grunt pod nogami, jak nie rozdysponują musza pisać dlaczego została im wolna kasa i muszą ja zwracać

więc jak sie już decydujecie na ubieganie się to lepiej poświecić troche czasu przygotowac porządny wniosek, skonultowac z doradcą w urzędzie pracy (chyba w kazdym jest taka jedna osoba od tego), podopinac szczegóły załaczyć wstepne oferty na to co sie chce kupić (oferty powinny byc osteplowane pieczątkami firm w których ma sie zamiar dokonac zakupów) i dopiero wtedy iść składać wnosek ;)

i pamiętać że sa to darmowe pieniadze, o ile sie przez rok utrzymacie na rynku, nie ważne czy będzie firma w rozrachunku na plus czy minus ;)

edit: biznesplan masz wpisac na wniosku nie ma osobnych kartek ;) osobne kartki to tylko te wstepne ofertki jako załączniki, najlepiej znajdź wniosek na stronach urzędu, wydrukuj i poczytaj, ten biznesplan to tylko tabelka, którą trzeba ładnie ubrac w kwoty i opisy, oczywiscie jest to palcem po wodzie pisane, bo rzeczywistośc może byc inna, ale nie można przesadzic...

jak piszesz, że kosztem będzie laptop, to nie pisz dokładnie jaki, bo urzędasy potem przy rozliczeniu będą wnikać, ja pod laptopem miałem i torbe i myszke i kika innych rzeczy, kwestia dogadania się ze sprzedawcą ;)

męża możesz wykorzystywać jak chcesz, bez zatrudniania może ci pomagać, ale nie pisz o tym we wniosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac co urząd inna polityka :D u mnie w listopadzie po 3 tygodnie czekali na decyzje ludzie, ja po złozeniu w grudniu miałem telefon po 2 dniach, że mam pieniądze i że jak chce to dadzą mi wiecej niz wnioskowałem, byle bym tylko dopisał na co to wydam :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności