Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze możesz napisać (we wniosku jest jakies pole na opis dzialalności o ile pamietam), że na początku bedzie to jednosobowa firma, a w przyszłości jak firma bedzie sie rozwijać być może będziesz zatrudniać kogoś, nie pisz że męża, pisz, że kogoś...

na zatrudnieniu kogos tez można coś zyskać, jakieś dofinansowanie chyba z urzedu można na to uzyskać, nawet się na tym nieźle wychodzi chyba :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
zawsze możesz napisać (we wniosku jest jakies pole na opis dzialalności o ile pamietam), że na początku bedzie to jednosobowa firma, a w przyszłości jak firma bedzie sie rozwijać być może będziesz zatrudniać kogoś, nie pisz że męża, pisz, że kogoś...

na zatrudnieniu kogos tez można coś zyskać, jakieś dofinansowanie chyba z urzedu można na to uzyskać, nawet się na tym nieźle wychodzi chyba ;)

Dzięki serdeczne za wszystkie podpowiedzi,przez małą nieuwagę,o jedno słowo za dużo i mogę niedostać :D ,,Kto pyta nie błądzi`` :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok Panowie i Panie to ja mam takie pytania:

Chcę założyć firmę tworzącą strony internetowe.

Czy mogę pisać we wniosku że chcę zatrudnić kolegę bo ja np. będę zajmował się grafiką a on kodem strony, czy np. że będzie mi pomagał w tworzeniu stron.

Czy mogę napisać że chcę wydać 4 tysiące na licencję Adobe Flash ?

Czy mogę napisać też że firma oprócz tworzenia stron internetowych będzie zajmowała się sprzedażą akcesoriów komputerowych a więc po części sklep komputerowy?

Czy ktoś z was składał taki wniosek pod kątem tworzenia stron www ? Może mógłby podpowiedzieć co wpisywał bo pytań jest sporo.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chcę pozyskać od nich maksymalną kwotę 18 tysięcy (bo chyba tyle jest w tym roku)

to jeśli napiszę we wniosku że wydam 8 tys na licencje, 3 tysiace na komputer,

tysiac na drukarke, i te 6 tysiecy nie wiem jeszcze na co,

to taka opcja przejdzie ?

Chodzi mi o to zeby uzyskac od nich maksymalna sumę.

Aha a co jeśli okaże się że drukarkę kupię za 500 zł a licencje mnie wyniosą 3 tysiące bo np kupie od kogoś

to będę musiał im zwrócić resztę kasy czy mogę ją zatrzymać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku było 14k i jest to pięciokrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia. (albo 4 krotność już nie pamiętam - trzeba by sprawdzić w dokumentach)

We wniosku wpisujesz wszystkie środki trwałe które chcesz zakupić - dlatego licencja nie przejdzie

Ja we wniosku wpisałem domeny i hosting i nie przeszło, ale serwer, drukarka, komputery już jak najbardziej.

To za ile potem kupisz sprzęt urzędu nie interesuje, ALE pozycje na fakturach muszą się zgadzać z tymi wpisanymi we wniosku (jak kupujesz drukarke to ma byś na fvat drukarka, a nie urządzenie wielofunkcyjne bo potem masz masę kombinowania (u mnie był z tym problem)) i kwota całkowita musi być równa lub większa od tej przyznanej - w przeciwnym wypadku różnice (czyli kwotę której nie wydałeś) zwracasz na konto do urzędu.

Jak byście mieli jakieś praktyczne pytania w związku z dotacją chętnie odpowiem.

Wiem ile ja miałem pytań zanim złożyłem wniosek i wiem jak ciężko było znaleźć osobę która mi na nie odpowie.

EDIT: Widzę sprzeczność w doświadczeniach moich i graft jeśli chodzi o kwestię licencji. Jak będzie w praktyce najlepiej dowiedz się u siebie w urzędzie dlatego że każdy urząd ma inne interpretacje prawa(jak to bywa w Polsce) u mnie to by na pewno nie przeszło. Tak samo jak u mnie nie bardzo chcieli przyjąć faktury wystawione już na firmę, a u koleżanki 100km dalej wręc ŻĄDALI faktury na firmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia licencji jest i dla mnie bardzo istotna - myślę o całym pakiecie Adobe Web Premium - najbardziej kosztowna rzecz jakiej potrzebuję. I może nagle się okazać, że to nie przejdzie? Bo co? Jakieś uzasadnienie Ci podali? Przecież to jak najbardziej jest namacalne - leży na biurku i można wziąć do ręki? Rozumiem domeny i serwery - nawet jak powoli tłumaczysz co i jak, zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia o czym się mówi...

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie było nawet mini problemu z oprogramowaniem, oprogramowanie było wyszczególnione we wniosku i na fakturach

ale jak to tu juz padło, co urząd to inne obyczaje, warto przed złożeniem wniosku zadać pytanie, jeżeli nie można wnioskować o oprogramowanie jako odrębną rzecz, wtedy wnioskujecie o kompa z zainstalowanym tam już softem :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dni mam na wydanie tych srodkow ?

30 ? chodzi mi o to czy mozna te pieniądze zostawić sobie na koncie ?

Np w 1 miesiącu wydam 3 tyś. na komputer i 4 na oprogramowanie

a za miesiąc kupię drukarkę.

I czy jeśli przyznają mi te środki to muszę pokazać im faktury na wszystko co kupiłem ?

A kto później sprawdza że np mam nadal ten monitor za który im pokazałem fakturę itp.

Co z zusem, czy mogę z tych środków opłacać zus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Widzę sprzeczność w doświadczeniach moich i graft jeśli chodzi o kwestię licencji. Jak będzie w praktyce najlepiej dowiedz się u siebie w urzędzie dlatego że każdy urząd ma inne interpretacje prawa(jak to bywa w Polsce) u mnie to by na pewno nie przeszło. Tak samo jak u mnie nie bardzo chcieli przyjąć faktury wystawione już na firmę, a u koleżanki 100km dalej wręc ŻĄDALI faktury na firmę...

Dotacja jak sama nazwa mówi "na podjęcie działalności gospodarczej". Tak więc (przynajmniej w mojej gminie) są to środki za zakup "rzeczy" niezbędnych do otwarcia jak i późniejszego prowadzenia działalności. Nie ma mowy, żeby zrobić zakupy na firmę, bo byś "wyprał" podatek.

W kosztach wpisujesz np. pieczątka, rejestracja firmy, meble do biura, programy/licencje itd. W poprzednich postach już pisałem, co trzeba zrobić jak chcesz aby zostało trochę grosza na czarną chwilę...

PS. Nie są to informacje wyssane z palca, bo kilka biznes planów w życiu napisałem i wcale nie po 20-30 stron tylko krótko i konkretnie. Nawet Adobe Web Premium za ok.6000zł w jednej był - nic się nie czepiali, tak samo jak się nie czepiają do używanych rzeczy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie są to informacje wyssane z palca, bo kilka biznes planów w życiu napisałem i wcale nie po 20-30 stron tylko krótko i konkretnie. Nawet Adobe Web Premium za ok.6000zł w jednej był - nic się nie czepiali, tak samo jak się nie czepiają do używanych rzeczy.

Pozdr

hmm no ok, ale jesli ja we wniosku wpisze ze ten pakiet Adobe kosztuje 6 tys. a wydam na niego

3 to jak zrobic :D zeby te 3 zostalo dla mnie ?? ;)

Bo chodzi mi o to zeby miec jakies srodki na pozniejsze wydatki, jak np rachunki, tusz itp.

Bo jesli sie okaze ze na to nie zarobie bo nie bede mial klientow to z czego zaplace ?

a co do czarnej godzny i gorsza nią to juz szukam co pisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no ok, ale jesli ja we wniosku wpisze ze ten pakiet Adobe kosztuje 6 tys. a wydam na niego

3 to jak zrobic :D zeby te 3 zostalo dla mnie ?? ;)

nie zrobisz tak, że zawioskujesz o 18k, wydasz 6k i reszta zostaje, po odnotowaniu się kasy masz 14 dni na założenie firmy (o ile pamiętam 14 dni) i 2 miesiące na rozliczenie

rozliczenie to przedstawienie dokumentów (oryginałów do wglądu):

- umowa najmu/urzyczenia/własności lokalu

- dokument zabezpieczający dotację (dwaj zyranci podpisują w asyście pracownika US, zaświadczenie o blokadzie konta, notarialny akt poddania się egzekucji długu i nie wiem pamiętam czy cos jeszcze tam nie, ma - przy czym warto spytac w urzedzie co preferują, by nie tracić czasu)

- wpis do ewidencji

- wpis regon

- dokument zgłoszenia do US

- dokumenty zgłoszenia do ZUS

- wszystkie faktury udokumentowujące wydanie środków

- może cos pominąłem

jak wydasz mniej, to zwracasz

mało tego w ciągu roku od otrzymania kasy, pracownik urzędu pracy może wpadać na kontrole kiedy chce i sprawdzić czy masz to na co miałeś wydatkować dotację

a jak chcesz kombinować to albo musisz ustawiac się ze sprzedawcą i liczyć, że urzednik nie zada sobie trudu i nie sprawdzi ile może kosztować to co przedstawiasz we wniosku, a jak sobie zada, to zamiast zaoszczędzić 3k z dotacji, wogóle jej nie otrzymasz

nie wiem jak jest przy zakupie uzywanych rzeczy, czy nie da się tu jakoś przyciąć, ogolnie nie wiem czy wogole jest sens kombinowac na otrzymaniu takich dotacji... a już na pewno nie w taki sposób :D

możesz ubiegać sie o dotację z EFES, czy jak sie to nazywa, spytaj w urzedzie o to, wtedy masz srodki na sprzęt, meble i chyba 6 miesięcy opłcają za Ciebie lokal i nie wiem czy nie ZUS, o to sie nie starałem, więc nie wnikałem w szczegóły :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jesteś w stanie mieć 'pudełko' z oprogramowaniem na biurku to może i by u mnie to przeszło - u mnie we wniosku mogły się znaleźć tylko fizycznie namacalne rzeczy... dlatego domeny czy hosting odpadły - w ogóle nie było z nimi dyskusji na ten temat.

Od otrzymania pieniędzy(podpisania umowy) masz 30 dni na rozpoczęcie działalności i od rozpoczęcia działalności masz 30 dni na wydanie kasy ZGODNIE z umową - czyli MAKS 60 dni na 'pozbycie' się kasy.

Dotacja jak sama nazwa mówi "na podjęcie działalności gospodarczej". Tak więc (przynajmniej w mojej gminie) są to środki za zakup "rzeczy" niezbędnych do otwarcia jak i późniejszego prowadzenia działalności. Nie ma mowy, żeby zrobić zakupy na firmę, bo byś "wyprał" podatek.

Możesz jakoś jaśniej się sformułować? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jesteś w stanie mieć 'pudełko' z oprogramowaniem na biurku to może i by u mnie to przeszło - u mnie we wniosku mogły się znaleźć tylko fizycznie namacalne rzeczy... dlatego domeny czy hosting odpadły - w ogóle nie było z nimi dyskusji na ten temat.

Od otrzymania pieniędzy(podpisania umowy) masz 30 dni na rozpoczęcie działalności i od rozpoczęcia działalności masz 30 dni na wydanie kasy ZGODNIE z umową - czyli MAKS 60 dni na 'pozbycie' się kasy.

Dotacja jak sama nazwa mówi "na podjęcie działalności gospodarczej". Tak więc (przynajmniej w mojej gminie) są to środki za zakup "rzeczy" niezbędnych do otwarcia jak i późniejszego prowadzenia działalności. Nie ma mowy, żeby zrobić zakupy na firmę, bo byś "wyprał" podatek.

Możesz jakoś jaśniej się sformułować? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi.

Nie wyobrażam sobie jak w przypadku Twojej koleżanki mogło dojść do sytuacji, żeby "żądać" faktur wystawionych na firmę. Przecież finalizacją całej procedury starania się o dotację jest "umowa o przyznanie bezrobotnemu środków potrzebnych na podjęcie działalności gospodarczej", a więc faktury powinny być wystawione na osobę prywatną, a nie firmę.

Ciekawi mnie jeszcze jedno: czy koleżanka odpisała sobie zakupy od podatku? Jeśli tak, to masz odpowiedź na swoje pytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpisała - czy to niezgodne z prawem?

A zapis był mniejwięcej taki: odbiorcą faktury zakupowej podjętej przed datą rozpoczęcia działalności ma być bezrobotny. zakupy po wpisie do ewidencji proszę o wystawianie na firmę.

Nie wiem jak w przypadku innych, ale w moim przypadku dane na mnie od danych na firmę różnią się tylko i wyłącznie jednym słowem w tytule(nazwą firmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności