Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

wpisz ile wlezie (oczywiście w granicach rozsądku), jak czegoś nie wpiszesz (dziś tylko pozycjonowanie, jutro może będzie komunie nakręcal na komunii) to dopisanie czegoś to koszt 50 pln :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ceść. Jestem tu nowy więc witam wszystkich!:D

I od razu pytanko;) Co i w jakiej formie wpisać w analizie SWOT, jeśli wszytsko opisało się już we wniosku a słabych stron raczej nie widzę? (tylko nie pomyślcie że jestem tak pewny swego;)

To ta tabelka z S-strong (mocne strony) W-weak (słabe strony) 0-opportunity (szanse) T-threat (zagrożenia)

I drugie: Prowadziłem kiedyś działalność ale przy rejestracji, by uniknąć zbędnego latania za papierkami po urzędach, powiedziałem że nigdy takowej nie prowadziłem. We wniosku jest pytanie czy prowadziłem kiedyś dział. gosp. Sprawdzają to?

Z góry bardzo bardzo dziękuję za pomoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w analizie SWOT wpisz to co masz tam wpisać, znasz chyba mocne, słabe strony swojej działalności? jeżeli jest więcej słabych stron i zagrożeń, to je albo z lekka pomiń, albo licz na dobry dzień komisji ;) nie możesz nic nie wpisać, bo nie ma super hiper pewnych biznesów

co do składnia fałszywych danych we wniosku, to jest to chyba karalne, a jezeli nawet Urząd oleje sobie ściganie tego, to w przypadku wykrycia spłacasz całość plus odsetki :) warto?

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szczegóły zależą od konkretnego Urzędu Pracy,

więc jak ktoś się stara o dotację radzę się nie sugerować

wszystkimi informacjami zawartymi tutaj. Zazwyczaj regulamin

jak i wniosek (bo te są również różne) znajduje się na stronie WWW.

U mnie wyglądało to tak:

- można zarejestrować się na bezrobotnego i złożyć wniosek tego samego dnia,

- można przeznaczyć 50% dotacji na samochód (może to działać jednak negatywnie na ocenę wniosku, jeśli auto budzi wątpliwości, czy jest potrzebne - ale to oczywiste),

- mogłem kupić oprogramowanie, reklamę (czyli rzeczy "nienamacalne"),

- faktury były wystawiane na osobę prywatną, firmy jeszcze nie było,

- działalność musiałem założyć do 30 dni od podpisania umowy, a pieniądze wydać maksymalnie 30 dni od założenia firmy - razem 60 dni.

Wszystkie te rzeczy mogą wyglądać inaczej w Twoim Urzędzie Pracy.

Warto do wniosku załączyć referencje, umowy o dzieło/zlecenie jeśli mają związek z działalnością, umowy wstępne z innymi firmami - to działa na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych trzeba biznes plany w innych nie, czasem też jest wymóg procentowego wkładu własnego i dotacji nie można przeznaczyć na pokrycie opłat typu ZUS itp.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestemn bardzo zainteresowany dotacją, i chciałbym z tych pieniędzy zakupić gadżety reklamowe(pen drive, podkładki pod mysz itp), które bym przeznaczył na reklamę serwisu przy okazji. Będe próbował szczęścia.

A tak z ciekawości czy dotacja z PUP też jest w jakiś sposób finansowana z unii? Jesli nie to chyba spróbuję szczęścia z EFS. Lepiej doić unię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu pytanko;) Co i w jakiej formie wpisać w analizie SWOT [...]

I drugie: Prowadziłem kiedyś działalność ale przy rejestracji, by uniknąć zbędnego latania za papierkami po urzędach, powiedziałem że nigdy takowej nie prowadziłem. We wniosku jest pytanie czy prowadziłem kiedyś dział. gosp. Sprawdzają to?

Z moich wiadomości dofinansowanie "należy się" nowym podmiotom. Jeżeli kiedyś prowadziłeś działalność to się nie należy.

To co zrobiłeś to zwykłe kłamstwo i za daleko na tym nie zajedziesz. Jeżeli już teraz nie chce Ci się biegać z papierkami to sorry, ale nie wróżę przyszłości Twojemu biznesowi.

Żeby oszukiwać trzeba się na tym znać. Inaczej można sobie napytać biedy.

PS. Do tego co napisał FXweb dodam jeszcze ilość podobnej działalności prowadzonej w regionie. Jeżeli chcesz postawić tysięczny warzywniak w okolicy albo zakład fryzjerski, nie patrzą na to zbyt przychylnie. Tak przynajmniej mówili u mnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Aby dostać dofinansowanie z Urzędu Pracy trzeba być osoba zarejestrowaną, bezrobotną posiadająca biznes plan. Całą dokumentacje można znaleść na stronach Urzędów Pracy. W tej chwili można uzyskać do 18 tysi. Ja już mam istniejącą działalność gospodarczą niestety nie mogę uzyskać tego typu dofinansowania z wiadomych przyczyn. Jednak potrzebuje około 5-8 tysięcy na rozbudowę strony www i mam problem z pozyskaniem dotacji. Rozglądałem sie uważnie i możliwości na tego typu dotacje są zerowe przyczyny są takie: zbyt mała kwota. Też mnie to dziwi ale inne dofinansowania zaczynają się od 40 tysięcy w tym wkład własny 20-30%. Do czego zmierzam mianowicie pare dni temu w akcie desperacji pozyskania kwoty na rozbudowę zleciłem firmie pozyskującej dotację analize mojej firmy pod względem możliwości dotacji. Firma nazywa się www.bierzdotacje.pl koszt tej operacji 120zł. Na analize czekałem kilka dni potem dostałem analizę. Analiza opierała się na wymianie kolejno możliwości uzyskania dotacji na polskim rynku dla firm z krótkim opisem o co "kaman" o czym można poczytać pytając Google. W trakcje wymiany kolejnych pozycji padła sugesta abym skorzystał z dotacji z Urzędu Pracy (mam juz działająca firmę). Tekst czytam z niedowiezaniem owa firma proponuje mi aby moja "zaprzyjazniona" osoba wzięła dotację którą będę mógł zainwestować w moją firmę podkreślając że to najlepsze wyjście dla mnie ponieważ z innych dotacji mam praktycznie zerowe szanse uzyskania dotacji. Odrazu odpisałem na maila do www.bierzdotacje.pl o co chodzi jak ja mam to zrobić? Minęło kilka dni nie uzyskałem odpowiedzi. Zniesmaczony dzwonie do firmy bierzdotacje.pl odbiera Pani nie przedstawiając się tylko mówiąc zamias dziendobry lub halo "TAK?". No to pytam o co chodzi w sugesti z analizy z dofinansowania już istniejącej firmy prez Urząd Pracy. Pani wyjaśnia aby moja zaprzyjazniona osoba zarejestrowała się w Urzędzie Pracy, wystąpiła o dotację i stworzyła fikcyjną stronę www a pieniądze przekazała mi które zainwestuje w swoją firmę. W tym firma która wykonywała by zlecenie dla mnie "modyfikacja strony www" musiała by wystawić fakturę za wykonaną stronę www osoby zaprzyjaznionej. Podziękowałem za rozmowę i odłożyłem słuchawkę. Straciłem 120zł za radę jak oszukiwać i narobić sobie kłopotów skandal, brak profesjonalizmu i wyciąganie pieniędzy. Pisze o tym abyście się nie dali nabierać na cuda opisywane na stronie www.bierzdotacje.pl zrobicie jak chcecie wasze pieniądze ja już więcej nie skożystam z usług tej firmy dałem się zfrajerować. Do dziś nikt się nie odezwał na maile z zapytaniem.

Sieciowy Toster suchary z sieci.

https://www.sieciowytoster.pl

@Orsonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co się tyczy dotacji z Urzędu Pracy na otwarcie działalności pewną ilość informacji z autopsji znajdziecie na stronach:

www.biznesplany24.pl/dotacje-z-urzedu-pracy.html

www.biznesplan.bblog.pl

Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pytania może Pisać na: info(at)fancyfactory.pl

Istnieje również możliwość barterowej wymiany - konkretnej pomocy przy pisaniu w zamian za wsparcie w pozycjonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj,

Gdybys mi podeslal na priv ten biznes plan - zycie bu mi to uratowalo! Mieszkam we Wroclawiu, teraz jest problem nawet żeby sie dostać na to szkolenie bo przez wzrost bezrobocia, na ktrorym niestety mialam okazję wylądować, jest duzo chętnych. Dlatego juz wniosek na rekrutacje na szklolenie chcialabym zlozyc bardzo konkretny, to moze mnie wreszcie przyjmą.

Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc, pozdrawiam

L (liliana_aug@wp.pl)

undefined

Witaj

Brałem takie dofinansowanie. W naszym PUP-ie były dwa źródła finansowania:

- środki z Funduszu Pracy,

- środki z EFS (Europejski Fundusz Społeczny)

W każdym przypadku wypełniało się jeden i ten sam wniosek (bardzo prosty). Różnica polegała na tym, że aby dostać pieniądze z EFS-u należało ukończyć kurs "Mała przedsiębiorczość" - trwał około miesiąca.

Wniosek jest punktowany a czym więcej punktów tym lepiej:

Forma poręczenia:

2 pkt – weksel z poręczeniem, blokada środków na rachunku bankowym, gwarancja bankowa;

1 pkt – poręczenie cywilne regulowane przez kodeks cywilny;

0 pkt - zastaw na prawach lub rzeczach, akt notarialny o poddaniu się egzekucji.

Teściowa podpisze weksel i po kłopocie

Udział środków własnych w przedsięwzięciu

  • 3 pkt - powyżej 60 % środków własnych;
  • 2 pkt - od 31% do 60 % środków własnych;
  • 1 pkt - do 30 % środków własnych;
  • 0 pkt - brak środków własnych.

Można to jako wkład własny uznać - komputer, oprogramowania, wyposażenie biura

Stopień przygotowania planowanej działalności gospodarczej

  • 1 pkt - potwierdzona w formie pisemnej wstępna rozmowa lub wstępna umowa: najmu, dzierżawy, użyczenia, ewentualnie własny lokal;
  • 0 pkt - brak lokalizacji;
  • 1 pkt - posiadanie predyspozycji do prowadzenia danej działalności (wykształcenia, doświadczenia, szkolenia, zezwolenia, pozwolenia)
  • 0 pkt - brak predyspozycji;
  • 1 pkt - potwierdzona wstępna rozmowa z ewentualnymi kontrahentami (dostawcy, odbiorcy);
  • 0 pkt - brak kontaktów;

Zdobywa się promesy współpracy od przyszłych klientów.

Analiza finansowa przedsięwzięcia

  • Maksymalnie 2 pkt - obiektywna ocena komisji dokonana na podstawie przedstawionej kalkulacji finansowej

Analiza finansowa to prosta tabela przychodów i kosztów działalności

Ocena założonej działalności z uwzględnieniem przewidywanego zatrudnienia

  • Maksymalnie 4 pkt - całościowa obiektywna ocena komisji założonej działalności (pomysł, realność powodzenia w przyszłości i zapotrzebowanie na rynku, czas pozostawania w ewidencji, przygotowanie wniosku pod względem merytorycznym i formalnym, przewidywane zatrudnienie)
  • 1 pkt - rozeznanie rynku;
  • 0 pkt - brak rozeznania;

Ja swoje pieniądze wydałem na auto, aktualizacje Macromedia Flash i laptopa. Wiem, że nie w każdym mieście można przeznaczyć środki na samochód np: w Jastrzębiu Zdroju

Firma musi utrzymać się minimum jeden rok (nie jest to trudne przy obniżonym ZUS-ie) i musi wykazywać jakiś obrót.

Na początku rozwiązuje się także prosty psychologiczny test, który kwalifikuje do dalszej procedury. To w zasadzie wszystko. Jeśli ktoś chce to niech pisze na priv - podeśle mój wniosek jako wzór.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy można dostać równocześnie dofinansowanie z Urzędu Pracy i z UE?

W moim urzędzie powiedzieli, że brakło już pieniędzy, że od nowego roku będą, ale będą też inne zasady i inne wnioski, więc nie mogę się teraz starać. W tym roku było ok. 19 tys z PUP, a z UE ile można dostać? Jak to wygląda w ogóle z UE, jakie mają zasady? Trzeba mieć wkład włąsny? Proszę o odpowiedź i jeżeli macie jakieś ciekawe strony, o dofinansowaniu z UE, to proszę podajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności