Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

Powiem Wam tak jeśli nie sprobujecie to sie nie dowiecie, każde miasto i woj. troszeczke inaczej do tego podchodzi np. w moim wypadku bylo tak mieszkam w Gdyni i tez oczekalam do pazdziernika i co mega ZONK ponieważ kaska się skonczyla ale na szczescie moglam rowniez ubiegac sie w Sopocie i tam faktycznie zostala pewna pula kasy i dostalam

Bylam tylko jeden dzien jako bezrobotna, ale mialam wlasny wklad 80%, doswiadczenie i pomysla jakich miliony w kraju zwykly sklep stacjonarno internetowy.

Warto wniesc wzmianke ze przy sklepach internetowych mozna zatrudnic z czasem osobe niepelnosprawna jest to bardzo wysoko punktowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Najlepiej jak zapytasz o to w swoim urzędzie pracy, bo co urząd to troche inna polityka :)

Oczywiście chodzi o to czy przyznają, a raczej czy jest szansa na dofinansowanie takiej działalności ;)

Co do przebranżowienia, to jeżeli środki jakie zakupisz nadadzą się po tym przebranżowieniu to nie ma problemu, baaa nawet tak trzeba kupować by się nadały w razie co :P

Ktos kiedyś pytał, czy sprawdzają na co sie faktycznie wydało pieniądze z tym co było na fakturach... U mnie minął rok w styczniu i nikt z UP nie pojawił się i nie sprawdził czy mam te środki jakie miałem mieć w/g rozliczenia z nimi - nie traktować tego tylko jako standard ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można - mój cały sprzęt ze środków z PUP był z allegro. PUP do waszej wiadomości samochody też finansuje jeżeli uzasadnienie będzie dobre. Np w przypadku firmy informatycznej "dojazd do klienta", "transport sprzetu"... trzeba im napisac jasno ze bez tego ani rusz.

Na PW mogę powiedzieć jak na takim dofinansowaniu idzie zarobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie do końca jest tak przynajmniej u mnie(mińsk mazowiecki)nie można z allegro tylko z normalnych sklepów,nie można używanych,nie można samochodu,trzeba dwóch żyrantów(oprócz współmałżonków)pracujących na stałe lub umowa na minimum 2 lata ze zdolnością kredytową i z zarobkami minimum 1000 netto-jednym słowem kicha :(:D;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz znajdziesz (1 link po wpisaniu pkd) to z tego spisu musisz sobie wybrać to co bedzie Ci odpowidać, jezeli będziesz zajmować się rozbiórką i burzeniem budynków i pozostałych obiektów budowlanych, Twoim numerkiem będzie: 43.11.Z

Warto wybrać ich jak najwięcej (oczywiście z głową, np ja siedze w internecie, ale wybrałem sobie też obsługę imprez - foto, filmowanie, tworzenie oprogramowania, obsługę informatyczna firm, kładzenie sieci informatycznych i nie pamietam co jeszcze), bo kazda zmiana w urzedzie miasta wpisu o DG to 50 zł ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wszystko wiem tyko ja chce otworzyć sklep z odzieżą a potem w razie nieopłacalności prowadzenia(ODPUKAĆ)właśnie chcę się przebranżowić np na zabawki albo obuwniczy albo papierniczy itp i nie wiem czym w klasyfikacji pkd różni się np 47.1 - Sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach od np.47.5 - Sprzedaż detaliczna artykułów użytku domowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach albo 47.51.Z - Sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach albo 47.6 - Sprzedaż detaliczna wyrobów związanych z kulturą i rekreacją prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach itd dlatego chciałam żeby mi ktoś dokładnie wyjaśnił co się kryje pod tymi numerami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiarygodniejszym źródłem chyba był by ktoś z GUS, jak masz czas idź do swojego w mieście i zawal ich pytaniami, niech coś Ci dadzać za te podatki z ktorych siedzą za biurkami ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności