Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hej:D

Mam zamiar starac sie o dofinansowanie z PUP i mam kilka pytan:))

Rozumiem, ze najpierw składam wniosek do PUP a dopiero pozniej przystepuje do etapow zalozenia dzaialalnosci gospodarczej???

Czy np. jesli chce zakupic samochod od osoby fizycznej to wystarczy mi umowa kupna sprzedazy??

I jesli ktos ma to prosze o przeslanie mi na mail: kseniusia23@wp.pl wypełnionego wniosku ;)

A i np. jesli napisze we wniosku ze zakupie aparat za 3500pln a pozniej kupie go za 3450 to bedzie jakis problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te pytania padały już tu odpowiedzi...

1) nic nie możesz robić dopóki nie dostaniesz dotacji

2) jak kupisz od osoby fizycznej, to umowa kupna wystarczy

3) jak napiszesz więcej a zapłacisz mniej, to zwracasz i tyle

Ja się bardziej bym zastanawiał, czy kupno od osoby fizycznej samochodu wchodzi w grę ;) Jak to już tu pisano, co urząd to inne spojrzenie na te same zasady...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że można kupić rzeczy używane. Do 1000zł nie płaci się wówczas podatku. Czyli możesz kupić np od babci komputer za 990zł, od tatusia drukarkę za 500 itd. od mamusi szafkę do biura za 800zł itd ;) Może nie jest to do końca uczciwe, ale jak ktoś startuje od 0 to zawsze na te kilka miesięcy zusów będzie miał, dopóki nie rozkręci biznesu.

PS. Ja bymnie szalał z samochodem, chyba, że wpisujesz w dotacji np. 7000zł na samochód warty 15000zł, gdzie reszta to Twój wkład własny. Wiele wniosków, gdzie wpisano samochód zostaje odrzucona.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że można kupić rzeczy używane. Do 1000zł nie płaci się wówczas podatku. Czyli możesz kupić np od babci komputer za 990zł, od tatusia drukarkę za 500 itd. od mamusi szafkę do biura za 800zł itd ;) Może nie jest to do końca uczciwe, ale jak ktoś startuje od 0 to zawsze na te kilka miesięcy zusów będzie miał, dopóki nie rozkręci biznesu.

Nie ma to jak od samego początku mataczyć i kręcić a później kończy się to tym, że trzeba zwrócić dotacje...

O ile mnie pamięć nie myli to ZUS i tak przez pierwsze dwa lata jest mały, jeśli na początku nie stać Cię na zus to lepiej zabrać się za coś innego niż DG...

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że można kupić rzeczy używane. Do 1000zł nie płaci się wówczas podatku. Czyli możesz kupić np od babci komputer za 990zł, od tatusia drukarkę za 500 itd. od mamusi szafkę do biura za 800zł itd :) Może nie jest to do końca uczciwe, ale jak ktoś startuje od 0 to zawsze na te kilka miesięcy zusów będzie miał, dopóki nie rozkręci biznesu.

Nie ma to jak od samego początku mataczyć i kręcić a później kończy się to tym, że trzeba zwrócić dotacje...

Można również zarejestrować się bez dotacji i nie korzystać ze zniżek ZUS... Państwo się nie obrazi jak będziesz płacił 18% dochodowy i 22% vat co miesiąc + 900zł składki.

Samochodu osobowego nie wliczysz w koszty, VATu z paliwa też nie, bo przecież informatyk musiałby kupić stara, żeby z tego skorzystać. Garnituru też nie wliczysz, ale robocze ogrodniczki już tak. Takie przykłady można podawać w nieskończoność...

W interesach z Klientem nie "matacz" nigdy, ale jak masz okazję wyciągnąć coś od Państwa, to bierz ile możesz unieść! Dla Ciebie nie będzie litości jak przez przypadek machniesz się w księgowości, czy spóźnisz termin opłaty podatku, bo będziesz na urlopie...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu wyżej, nic dodac nic ująć :)

Państwo jak Ci się noga powinie (z Twojej winy lub nie), to nie pomoże, a jeszcze "dowali na garba parę kilo"...

Zapłać podatek dzień dłużej bo zwyczajnie nie miałeś jak, to masz urzedowe chyba 500 za opieszałość, a jak urzędnik się pomyli, to mu nagrodę dadzą, że Cię udupił, a że niesłusznie? To tylko Ciebie interesuje...

Poza tym jest super :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że można kupić rzeczy używane. Do 1000zł nie płaci się wówczas podatku. Czyli możesz kupić np od babci komputer za 990zł, od tatusia drukarkę za 500 itd. od mamusi szafkę do biura za 800zł itd :) Może nie jest to do końca uczciwe, ale jak ktoś startuje od 0 to zawsze na te kilka miesięcy zusów będzie miał, dopóki nie rozkręci biznesu.

Nie ma to jak od samego początku mataczyć i kręcić a później kończy się to tym, że trzeba zwrócić dotacje...

Można również zarejestrować się bez dotacji i nie korzystać ze zniżek ZUS... Państwo się nie obrazi jak będziesz płacił 18% dochodowy i 22% vat co miesiąc + 900zł składki.

Samochodu osobowego nie wliczysz w koszty, VATu z paliwa też nie, bo przecież informatyk musiałby kupić stara, żeby z tego skorzystać. Garnituru też nie wliczysz, ale robocze ogrodniczki już tak. Takie przykłady można podawać w nieskończoność...

W interesach z Klientem nie "matacz" nigdy, ale jak masz okazję wyciągnąć coś od Państwa, to bierz ile możesz unieść! Dla Ciebie nie będzie litości jak przez przypadek machniesz się w księgowości, czy spóźnisz termin opłaty podatku, bo będziesz na urlopie...

Pozdro

Mały ZUS (około 350zł) należy się każdemu, nowemu przedsiębiorcy będącym osobą fizyczną. przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności, nie ważne czy brał dotację czy nie, czy był bezrobotny, czy nie.

Składka dużego ZUS'u wynosi 700 z groszami, a nie 900.

Żeby odprowadzać podatki 18% dochodowego, od którego odliczasz amortyzację samochodu, sprzętu itp i VAT 22% od którego odliczasz zakupy związane z przychodami - trzeba zarabiać więc tutaj nie widzę problemu, fakt zarobisz 100zł, wystawisz fakturę to Tobie należy się 60zł na czysto, ale to nie aż taka tragedia, prawie wszystkie firmy na tym zarabiają i mają na wypłaty, zusy, podatki itp.

Mam nadzieję, że pomogłem,

chętnie odpowiem na PW na pytania, ponieważ brałem już tą dotację i rozliczałem się z niej w grudniu zeszłego roku(minął rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ZUS (około 350zł) należy się każdemu, nowemu przedsiębiorcy będącym osobą fizyczną. przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności, nie ważne czy brał dotację czy nie, czy był bezrobotny, czy nie.

Składka dużego ZUS'u wynosi 700 z groszami, a nie 900.

[...]

No tak, a spróbuj uzyskać zniżki ("mały zus"), gdy nie masz np. obywatelstwa polskiego...

Składki:

- ubezp społeczne 559,49 zł

- ubezp zdrowotne 233,32 zł

- fundusz pracy 46,25 zł

Razem 839,05zł (i ciągle podnoszą gnojki!)

Można też bez chorobowego.

Powiem tak, również korzystałem kiedyś z dotacji na otwarcie działalności. Miałem również zarejestrowaną działalność u zachodnich sąsiadów. Różnice w funkcjonowaniu systemów są kolosalne. W Polsce przedsiębiorcy są potencjalnymi "złodziejami" - takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Choćby durne zgłaszanie się co kwartał z kwitkiem, że prowadzę działalność (wówczas trzeba było kupić znaczki skarbowe za 17zł). Jakby przelewy podatku, czy składek nie były wystarczającym dowodem... Podobnych "pralek państwowych" jest wiele.

A z wliczaniem w koszty to jest kosmos, gdy na prawdę zajdzie potrzeba podróżowania i inwestowania. Co z tego, gdy zarobisz 50k brutto, z czego zamortyzujesz 45k, a VAT odliczysz tylko od 10k... Suma summarum, wyjdzie strata - dlatego trzeba kombinować. A kombinowanie, to stracone godziny, w których przedsiębiorcy mogliby pracować, zamiast główkować jak nie dać zrobić się w bambooko...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności