Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz 7 tysięcy wkładu własnego oraz np. 18 tysięcy dofinansowania to faktury musisz mieć na tylko na te 18 tysia, na te 7 tysięcy niekoniecznie, chociaż pewnie warto mieć :)

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jeśli masz 7 tysięcy wkładu własnego oraz np. 18 tysięcy dofinansowania to faktury musisz mieć na tylko na te 18 tysia, na te 7 tysięcy niekoniecznie, chociaż pewnie warto mieć :D

Musisz mieć faktury na całą sumę bo wkład własny jest ujęty we wniosku. Lepiej mniej ze swoich wydać;, a dokupić sobie rzeczy poza dotacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) - tak czytam, czytam ten wątek, bo też przerabiam ten temat dotacji z PUP, ale niektórzy to wypisują farmazony :(

Jak np. to, że zakupionych rzeczy nie można odliczyć (VAT, dochodówka) w nowotworzonej firmie: MOŻNA ODLICZYĆ. I to nie jest jakieś za przeproszeniem głupie "pranie podatku" - poza tym można za część dotacji kupić tzw. towar handlowy. I jak sobie ten co pisze takie farmazony wyobraża żeby sprzedać potem ten towar innej firmie, która CHCE fakturę VAT: jako osoba prywatna mam to sprzedać??? Bzdura totalna.

Co do ZUSu - najmniejszy DUŻY to ok. 792 zł (PLUS ew. chorobowe, które jest dobrowolne).

Mały ZUS to niecałe 350 zł - z tym że NIE KAŻDEMU on przysługuje: jak ktoś wcześniej kiedyś miał firmę a NIE minęło co najmniej 5 lat od jej zamknięcia - to trzeba płacić DUŻY ZUS!

Co do zakupu auta i proporcji wydawania pieniędzy z dotacji - tutaj jest różnie i zależy to od widzimisię konkretnego PUPu. U mnie auto kupić można, nawet od osoby prywatnej (ale nie od najbliższej rodziny - to niedawno zmienili).

Moje prywatne wrażenia jak widzę te wnioski (stare i nowe), są takie że to trochę ABSTRAKCJA te wnioski. Nie mówiąc o tym, że duża część osób to wypełnia na kolanie (dosłownie i w przenośni!) - więc albo potem UP odrzuca taki wniosek (bo na kolanie PKD się NIE wymyśli i paru innych rzeczy również), albo... albo PUP też nie czyta dokładnie tego co sobie zażyczył we wniosku.

Ale to już taka nasza polska mentalność niestety... - niestety, bo niektórzy godzinami taki wniosek piszą, albo proszę o pomoc (często płatną) innych.

To tyle na razie - w każdym razie... WITAM :)

Aha! Nie pracuję w PUP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciały bym założyć działalność gospodarczą: Pozycjonowanie, tworzenie stron, pisanie tekstów.

Jednak nie wiem jak mam przedstawić swoje doświadczenie w tym temacie skoro nigdy

nie pracowałem w żadnej takiej firmie i formalnie nie mogę udowodnić swojego doświadczenia i umiejętności.

Skończyłem szkołę elektroniczną specjalność systemu komputerowe.

Ale co to ma do pozycjonowanie itp. ?

Wie kto jak to rozwiązać?

P.S. Chodzi mi o wyciągnięcie kasy z UP

Sprzedam TANIO SEOMATIKA - 35 zł 100k

kontakt PW lub tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciały bym założyć działalność gospodarczą: Pozycjonowanie, tworzenie stron, pisanie tekstów.

Jednak nie wiem jak mam przedstawić swoje doświadczenie w tym temacie skoro nigdy

nie pracowałem w żadnej takiej firmie i formalnie nie mogę udowodnić swojego doświadczenia i umiejętności.

Skończyłem szkołę elektroniczną specjalność systemu komputerowe.

Ale co to ma do pozycjonowanie itp. ?

Wie kto jak to rozwiązać?

P.S. Chodzi mi o wyciągnięcie kasy z UP

Muszą mieć czarno na białym jakie masz doświadczenie w tym temacie, jeżeli będą mieli jakiś podkład żeby ci zaufać - bez problemu dostaniesz dotację. Warto też nawiązać współpracę z firmami o podobnym zakresie usług, ale z innego regionu wtedy dołączysz to do wniosku i twój projekt będzie bardziej wiarygodny.

Jeżeli pozycjonujesz jakieś strony (a z pewnością nie jedną skoro chcesz świadczyć takie usługi) to w biznesplanie podaj swoje dotychczasowe realizacje, jakie strony pozycjonujesz i jakie miejsce zajmują (pamiętaj - tylko swoje strony bo jesteś bezrobotny przecież).

Jeżeli nie masz co wpisać zrezygnuj z tego biznesu - takich jak ty jest dużo i niepotrzebnie robią ludzi w konia na usługach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pozycjonuje i mam doświadczenie tylko nie udokumentowane.

Myślisz. że wystarczy przedstawić pozycje swoich stron?

Czy ktoś z was próbował otrzymać dotację z UP nie pracując wcześniej w żadnej firmie pozycjonerskiej lub reklamowej?

Jak najlepiej sprecyzować tą usługę?

Sprzedam TANIO SEOMATIKA - 35 zł 100k

kontakt PW lub tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc we wszystkim począwszy od wypełnienia wniosku pisać na PW jakie macie pytania, sam otrzymałem dotacje rok temu.

Znam wszystko od podszewki mogę pomóc oczywiście jeśli chodzi o działalności typu: tworzenie stron, pozycjonowanie.

Myślisz. że wystarczy przedstawić pozycje swoich stron?

Napewno nie! We wniosku nie należy pisać żadnych szczegółów dotyczących swoje pracy, jedynie np: tworzenie stron internetowych i pozycjonowanie ich w wyszukiwarkach... Dla tego bo ludzi z UP nic takiego nie obchodzi...

Sugerować się należy opisami działalności z książki GUS

A najważniejsze jest mieć jakąś szkołe informatyczną skończoną, lub minimum kurs.

Osoby któe nie mają szkoły w tym kierunku u mnie w Radomiu w PUP nie mają szans.

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wcinam - u mnie było tak, że powiedziałem dziewczynom żeby nie szukały dla mnie ofert bo oczekuję na dotacje i nie było problemu.

Ja dostałem dotację bez kierunkowego wykształcenia. Nie staraj się nawet tłumaczyć co to jest pozycjonowanie, mów o reklamie w internecie, powiedz/napisz, że masz wiele własnych serwisów na których będziesz umieszczał reklamę (link) do innych stron, że będziesz robił strony - maksymalnie prosto tłumacz. Im jest łatwiej zrozumieć, że ktoś zapłaci Ci bo umieścisz na swojej stronie reklamę, niż to że ktoś zapłaci Ci za poprawę pozycji w wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Panią co robiła u mnie kontrolę i powiedziała że wszystkie wnioski które były bez wykształcenia w tym kierunku zostały odrzucone.

Zależy od województwa, ile kasy na to mają i jakie jest zainteresowanie.

Ja czekałem na decyzje półtora miesiąca a na kase 2 miesiące, ale opłacało się :D

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy urząd ma inną politkę, w rózny sposon interpretuje przepisy i dlatego w jednym jest tak, a w drugim inaczej :D

W regulaminie mojego było, że zabezpieczeniem może być: weksel, żyranci, blokada konta i coś jeszcze, a jak przyszło co do czego to do wyboru miałem: żyranci, albo blokada i nic więcej...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyranci są do d.py, bo trzeba prosić innych - a i muszą zarabiać nie mniej niż XXXX zł.

Blokada - jeszcze gorzej, bo trzeba zamrozić kupę kasy (większą kwotę niż dotacja) na bardzo długo.

Najwygodniejszą formą jest akt notarialny o poddaniu się egzekucji: trzeba co prawda zapłacić za niego kilkaset zł, to IMHO warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności