Skocz do zawartości

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gosp.


kad48

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, przyznali dotację, a potem spytali jaka formę zabezpieczenia wybieram :shout: Powiedziałem, akt notarialny... A oni, fajnie, ale ta bramka jest juz wybrana, ma Pan do wyboru: 2 zyrantów, albo blokada konta ;)

Nie pamietam tylko czy we wniosku podawałem formę zabezpieczenia, a kopii nie robiłem, jeżeli podałem to w takiej kolejnosci:

- akt notarialny o dobrowolne poddanie się egzekucji (u mnie koszt od 450 do 650 przy kwocie dotacji 10k - rok temu takie ceny, dzis nie wiem)

- blokada konta

- żyranci

;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Składam wniosek do dofinansowanie do urzędu pracy, mam pytanie dotyczące punktu

,, Pełny koszt przedsięwzięcia wynosi ....??

- ze środków wnioskowanych - 18 tys

- z własnych środków - ..... tu mam problem , czy do tych środków mogę doliczy ,,to co już posiadam i jest potrzebne do działalności firmy'' ?? czy mogę doliczyć wartość samochodu, który posiadam od roku czasu i chciałbym go zarejestrować na firmę po założeniu działalności gospodarczej ??

proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam zamiar złożyć wniosek o dofinansowanie do PUP. Moja działalność związana będzie z handlem, vansellingiem. Bardzo PROSZĘ Was o jakiś gotowy wzór wniosku, bo nie chciałabym spalić na samym początku :/ Całą kwotę dotacji chciałabym przeznaczyć na samochód, bo tak naprawdę on jest mi najpotrzebniejszy i niezbędny, resztę potrzebnych rzeczy mam już zorganizowane. Czy może lepiej podzielić ewentualną dotację na samochód, komputer, meble do biura, oprogramowanie do fakturowania? Jeszcze raz bardzo proszę o wzory wniosków. Mój e-mail: malgorzata_chrebor@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba wzoru wniosku, bo wniosek dostaniesz wydrukowany i wystarczy go wypełnić konkretnymi danymi.

Nie możesz przeznaczyć całej kwoty na samochód. Są wymogi - ileś % na towar, ileś na reklamę, ileś na środki trwałe.

Wszystkiego dowiesz się w PUP, bo regulaminy mogą się różnić w zależności od powiatu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się chciałem postarać o takową ''pomoc'' :hi: przy założeniu sklepu internetowego,

jednakże od razu zostałem spytany o to, czy mam doświadczenie w prowadzeniu handlu przez internet, ja na to, że owszem, coś nie coś się handlowało przez allegro, a ona na to, żebym to udokumentował.

Trochę mnie to rozbawiło i chciałem zmienić cel ze sklepu internetowego na copywriting, ale jak pomyślałem, że miałbym jej udostępniać wszystkie moje prace i ujawnić dochód, jaki z nich uzyskałem, pewnie od razu wykonałaby telefon do Urzędu Skarbowego, który skrupulatnie sprawdziłby, czy odprowadziłem podatek B)

Artykuły, precle, projekty do syroplive.com i safiro.eu SZYBKO,TANIO I SOLIDNIE!

Przepisywanie tekstów, rękopisów, skanów dokumentów.

kontakt: artykulyiprecle@interia.pl gg 15820309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zostań przy sklepie internetowym i możesz dla Pani przygotować kilka sklepów "demonstracyjnych" i w razie czego pokazać że wiesz o co chodzi

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zostań przy sklepie internetowym i możesz dla Pani przygotować kilka sklepów "demonstracyjnych" i w razie czego pokazać że wiesz o co chodzi

Wiesz, że nawet o tym nie pomyślałem?

Dzięki wielkie, na pewno tak zrobię :P

tylko, że jak ja jej wytłumaczę to, że mam kilka sklepów internetowych, a nie mam zarejestrowanej działalności? Tak chyba nie można :)

Artykuły, precle, projekty do syroplive.com i safiro.eu SZYBKO,TANIO I SOLIDNIE!

Przepisywanie tekstów, rękopisów, skanów dokumentów.

kontakt: artykulyiprecle@interia.pl gg 15820309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji ... w moim pup reg mówi:

II. Przekazane jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej nie mogą być przeznaczone

na:

1. nabycie udziału w spółkach,

2. opłaty administracyjno- skarbowe,

3. zakup nieruchomości,

4. budowę i remont lokalu,

5. zakup produktów i półproduktów,

6. reklamę,

7. zakup towarów przy działalności handlowej,

8. zakup samochodów osobowych, z wyłączeniem pojazdów przeznaczonych do prowadzenia

nauki jazdy,

9. zakup środków trwałych na zasadach leasingu,

10. zakup inwentarza żywego.

a więc w moim PUP nie można przeznaczyć pieniędzy na remonty, samochody, reklame, towary więc pewnie działalności typu sklep internetowy odpadają. W sumie to nie wiem na co przeznaczyć te pieniądze. Działalność będe prowadził w sumie po to by rozliczać sie z programów partnerskich (+ reklama z portali, czyli agencja reklamowa?) i własny sklep internetowy.

Macie jakieś pomysły na co wydać te 18k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer, oprogramowanie, urządzenie lokalu(biurko,szafeczki), dobry aparacik do robienia fotek do sklepu itp.

u mnie jest dokładnie ten sam regulamin z tym że pisał go chyba jakiś baran bo wiele rzeczy tam sobie zaprzecza, niby piszę że nie można wydać na reklamę i remont lokalu, a w gdzieś tam w dalszej części tegoż samego regulaminu piszę że z 18k można max. 1k przeznaczyć na reklamę i max. 1k na odnowienie lokalu

także ja bym się tym regulaminem tak bardzo nie sugerował, najlepiej zadzwonić do UP i się dowiedzieć bezpośrednio u odpowiedniej osoby jak to z tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności