Skocz do zawartości

Jak wykorzystać do pozycjonowania forum dyskusyjne


Figiel

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ostatnio o tzw. zapleczu pozycjonującym, gdzie można wykorzystać do pozycjonowania danej strony forum dyskusyjne. Wobec tego mam pytania, jak takie forum pozycjonujące dokładnie można wykorzystać? Czy chodzi tylko o to, że w stopce forum umieszczę link do strony, którą chcę pozycjonować czy chodzi jeszcze o coś? A czy lepiej jest, gdy takie forum postawię na subdomenie strony którą chcę pozycjonować, czy lepiej gdy wykupię osobną domenę dla tego forum, które będzie powiązane tematycznie z stroną, którą chcę pozycjonować. I ostatnia sprawa, jak takie forum rozpormować na tyle, by móc je dodawac do katalogów? Bo słabo widzę coś takiego, że postawię forum (bez postów) i zacznę je dodawać do katalogów i z czasem ktoś je zauwacy i zacznie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pustym forum nikt sie nie odezwie

zabawa z forum to naprawde sporo pracy, zwlaszcza na poczatku - co kombinacji to zalezy, jaki cel chcesz osiagnac - jak chcesz miec forum integralna czescia strony to najlepiej subdomene

ale jak ma to byc smietnik, gdzie rozszaleja sie boty to uciekaj jak najdalej

forum ma spora moc, jesli chodzi o linki, ale by bylo mocne potreba sporo pracy (powiem, ze wiecej, niz przy innych serwisach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie forum rozpormować na tyle, by móc je dodawac do katalogów? Bo słabo widzę coś takiego, że postawię forum (bez postów) i zacznę je dodawać do katalogów i z czasem ktoś je zauwacy i zacznie pisać.

Podepnę się pod temat... To bardzo dobre pytanie. Jak z czegoś, co nie ma żadnej treści, zrobić coś, gdzie ludzie będą ją sami tworzyli? Przeczytałem gdzieś, że forum musi od początku żyć (pokazywać, że na forum coś się dzieje), ale ile można samemu odpisywać na swoje posty? :|

Jak przyciągnąć tych pierwszych kilku użytkowników? - wiadomo, za nimi przyjdą kolejni...

Pozdrawiam

Zielkq

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam wypromowane forum i powiem, że jest z nim bardzo dużo pracy nie wspomne już o nieustannym promowaniu i odspamowywaniu.

Forum nie dawno zjadły mi boty i podczas mojej nieobecności prawie zdechło... spadł mi pr do 0 z 4, ale jak postawiłęm wszytko na nogi to ludzie znowu się schodzą i piszą.

Jak wypromować na początku?

-opis gg, żeby znajomi wieidzieli

-dodaj forum do list for, przynajmniej będziesz miał link do forum z tematycznej strony

-kataloguj od początku, niech google widzi że coś się dzieje. Tylko nie rób tego że dziś 100 a rzez miesiąc cicho tylko postaraj się zbudować -----możliwie normalny przyrost linków.

-pisz artukóly w preclach

-kupuj linki na allegro SYStematycznie

-nie korzystaj z systemów wymiany linków

P.S. Na początku będzie ciężko, ale ludzie się przełamią i będzie OK. Ważne jest też, aby Twoje forum było w jakiś sposób oryginalne i przyciągało ludzi, aby wracali i udzielali się dalej.

Co do zaplecza to załóż na domenie katalog, też pasuje go linkować jak wyżej.... Ja bym się na tym etapie nie bawił z budowaniem dużego pozycjonerskiego zaplecza rooty będziesz miał dostatek ;):D

To moje zdanie mam nadzieję, że jakoś pomogłem zamiast pisać że będzie trudno i tak dalej..... że będzie trudno to wiadomo :rotfl:

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się postawienie forum nie jest łatwym zadaniem przynajmniej na początku. Znalezienie odpowiedniej załogi , to już pierwszy problem, wątpie abyś sam na początku rozkręcał(chyba że masz cale dnie wolne i brak innych zajęć) Dobra mamy powiedzmy jakąś ekipę, teraz użytkownicy tutaj widzimy nastepny itp. Mozna wymieniać i wymieniać ale po co? Każdy zakładający forum, powinnien to wiedzieć. Początki są trudne, ale czy ktoś powiedział że będzie łatwo? Ja polecam inwestowanie w reklamy, jakiś konkurs ? Myślę że to przyciągnie userów, nie muszą być na początku jakieś super rzeczy po 500zł, ale jakieś drobne np po 5 dyszek. Trzeba takze pamietac, jesli forum sie nam rozkrecilo zeby je dalej promowac, zeby nie bylo spamu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności