Skocz do zawartości

szczyt skurwy.....stwa w branży SEO


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie chce rozpętywać kolejnej afery ale o czymś muszę powiedzieć.

Pozycjonowałem klienta prawie 3 lata pewnego dnia poprostu zrezygnował z pozycjonowania nie podając przyczyny , powiedział: Panie Tomku ja od przyszłego miesiaca rezygnuje z usługi , nic w tym dziwnego nie było do przedwczoraj kiedy to przez przypadek zapytałem się go dlaczego się jednak nie pozycjonuje bo znikną z wyników wyszykiwania całkowicie to co usłyszałem spwodowało że naprawdę nie wiem co zrobić, otóż:

" No ci nby mieli certyfikat google i pozycjonowali ........ które jest świentie wypozycjonowane.... .... super profesjonalna firma ........................ Po pół roku pozycjonowania zaorientowali się, że sklep ma przekirowane , chyba skończy sie w sądzie ........."

Ów jedna z najwiekszych firm pozycjonreskich w naszym kraju dzwoni do wypozycjonowanych klientów proponując 1/2 lub 1/3 stawek za juz wypozycjonowane frazy , logiczne jest że klient raczej sie na to skusi bo dlaczego ma płacic 1000,- jak może zapłacic 300,-

Już nie mówie ze jest to szczyt skurwy.....stwa w branży ale pytam się skąd ta firma wie do kogo dzwonic.

Proszę szanowną firmę o zaprzestanie tych praktyk bo jeżeli jeszcze raz to trafi do mnie za zgodą klienta opublikuje cały proceder

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Xann jak już piszesz to podaj nazwę firmy, w końcu to forum branżowe. Albo piętnujemy takie przypadki albo gadamy o pierdołach w koszu :)

Więc jak masz odrobinę odwagi napisz konkretnie.

Inną kwestią są koszty utrzymania pozycji. Jak tutaj czytam to klienci płacą stałą stawkę przez cały okres pozycjonowania a jak wiadomo nakład pracy na początku i po paru miesiącach jest zupełnie inny. Może czas wprowadzić długoterminowe umowy poparte jakimiś certyfikatami ze strony społeczności SEO. Myślę że stworzenie takiej grupy która będzie śledzić poczynania pozycjonerów i wydawać takie certyfikaty za odpowiednią opłatą nie jest takim wielkim wyzwaniem. Gorzej z akceptacją takiego czegoś w środowisku, upowszechnieniem i podniesieniem świadomości klienta.

E: SEO w obecnym wydaniu to wolna amerykanka, zaczynając od pozycjonowania za 9,90 na donoszeniu na konkurencję kończąc.

Zresztą jak można wymagać przestrzegania zasad których nie ma?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ów jedna z najwiekszych firm pozycjonreskich w naszym kraju dzwoni do wypozycjonowanych klientów proponując 1/2 lub 1/3 stawek za juz wypozycjonowane frazy , logiczne jest że klient raczej sie na to skusi bo dlaczego ma płacic 1000,- jak może zapłacic 300,-

Już nie mówie ze jest to szczyt skurwy.....stwa w branży

Xann, To sie nazywa wolny rynek :) Skoro jest ktos kto potrafi utrzymac pozycje za 300zł to dlaczego nie skorzystac z jego uslug ? :D
pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas wprowadzić długoterminowe umowy poparte jakimiś certyfikatami ze strony społeczności SEO. Myślę że stworzenie takiej grupy która będzie śledzić poczynania pozycjonerów i wydawać takie certyfikaty za odpowiednią opłatą nie jest takim wielkim wyzwaniem. Gorzej z akceptacją takiego czegoś w środowisku, upowszechnieniem i podniesieniem świadomości klienta.

Niestety, życie podpowiada, że wprowadzanie koncesji nie podnosi jakości usług natomiast przyczynia się jak najbardziej do łapownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, To sie nazywa wolny rynek :) Skoro jest ktos kto potrafi utrzymac pozycje za 300zł to dlaczego nie skorzystac z jego uslug ? :)

no waśnie sprawa się rypła bo nie utrzymali tej pozycji , mało tego nawet nie wiedzieli ze klient od paru miesiecy zrobił sobie przekierowanie na nowy sklep i inny adres , po prostu wysyłali FV za wypozycjonowane wcześniej frazy.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, życie podpowiada, że wprowadzanie koncesji nie podnosi jakości usług natomiast przyczynia się jak najbardziej do łapownictwa.

Może to i jest trochę idealistyczne ale parę certyfikatów spełnia swoje zadanie. Biorąc przykład z górnej półki znak "teraz polska" odniósł pewien sukces więc dlaczego by nie spróbować wprowadzić czegoś takiego w SEO. Bo czym tak naprawdę różnią się firmy SEO dla potencjalnego klienta?

Cennikiem? Klient nie ma prawie żadnej gwarancji powodzenia. Jakiś taki certyfikat byłby miarą prestiżu firmy i jakąś gwarancją dla klienta że nie jest to krzak.

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=ce...mp;aq=f&oq=

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja pozycjonuje wyłącznie swoje strony, więc się nie znam, ale z tego co wiem, to utrzymanie linków kosztuje (zaplecza, płatne strony, swl)

więc klient który rezygnuje z pozycjonowania traci linki i pozycje, więc firma która się tego podejmuje musi to wszystko uzupełniać, to kosztuje, więc albo nie utrzymają pozycji, albo podniosą ceny, no chyba że ta cena 1000 zł była zawyżona, ale zakładam że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce rozpętywać kolejnej afery ale o czymś muszę powiedzieć.

Słuchamy :)

Ów jedna z najwiekszych firm pozycjonreskich w naszym kraju dzwoni do wypozycjonowanych klientów proponując 1/2 lub 1/3 stawek za juz wypozycjonowane frazy , logiczne jest że klient raczej sie na to skusi bo dlaczego ma płacic 1000,- jak może zapłacic 300,-

No jasne. Dlaczego ma płacić 1000 jak może 300?

Mi też się nie podobałoby jak konkurencja oferowałaby niższe ceny, lepszy produkt, czy miała sprawniejszy marketing i odbijałoby się to na mojej kieszeni. Ale business is business. Z punktu widzenia klienta jest to korzystne.

Już nie mówie ze jest to szczyt skurwy.....stwa w branży

A ja myślałem, że to się nazywa wolny rynek :)

Jestem producentem, dajmy na to, krasnoludków. Kontaktuje się ze sklepami / hurtowniami / marketami. Jak ktoś już zaopatruje się w krasnale u mojej konkurencji to mówię: a to przepraszam, już więcej nie będę, do widzenia?

ale pytam się skąd ta firma wie do kogo dzwonic.

Może dzwonią do wszystkich? Albo używają jakiegoś tajnego narzędzia?

Proszę szanowną firmę o zaprzestanie tych praktyk bo jeżeli jeszcze raz to trafi do mnie za zgodą klienta opublikuje cały proceder

Najlepiej opublikuj, bo na razie nie wynika z tego co piszesz żaden niegodziwy "proceder", "skur****stwo" czy ciemne "praktyki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oprócz utrzymywania pozycji i wystawiania faktur warto klienta edukować w dziedzinie seo.

Jezeli bedzie kumał troche wiecej to po pierwsze bedzie wiedziała za co placi i nie będzie marudził że tak dużo po drugie zrozumie że zmiana firmy ktora bierze 1/3 nie koniecznie mu sie opłaci w perspektywie kilku miesięcznej itd.

Jezeli klient widzi tylko faktury i ktos oferuje 1/3 kosztow to daje to do myslenia, jezeli był by swiadomy ile kosztuje pozycjonowanie to by go nie kusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Dlaczego ma płacić 1000 jak może 300?

Mi też się nie podobałoby jak konkurencja oferowałaby niższe ceny, lepszy produkt, czy miała sprawniejszy marketing i odbijałoby się to na mojej kieszeni. Ale business is business. Z punktu widzenia klienta jest to korzystne.

Już nie mówie ze jest to szczyt skurwy.....stwa w branży

A ja myślałem, że to się nazywa wolny rynek :)

Winston być może dla ciebie to nazywa się wolny rynek ,

Mówisz ze spokojnie mogę sobie zobaczy jakie frazy są robione w ewebie zadzwonić do pozycjonowanej firmy zaporponować 1/3 ceny i przejąc klienta - i wszysko jest OK prawda :) w koncu wolny rynek a jak wiesz ja nawet nie musze uzywać do tego G żeby zobaczyc jakie frazy kto pozycjonuje.

I Ty to nazywasz wolnym rynkiem ? no sorry dla mnie to skurwy.....stwo

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann jak sie powiedziało A trzeba powiedziec B, nie pisz jakaś duża firma tylko pisz jaka to firma, czasem jakiś Klient tu wpada, będzie byc moze miał ofertę tej super firmy... i jej podziekuje...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności