Skocz do zawartości

Plan działania mojej strony


m@teuszles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu może zacznę tak o pozycjonowaniu to ja pojęcia dużego nie mam... jedynie tyle co z rożnych tekstów na necie co gdzie i jak? chciałbym to wdrążyć w jedna całość na moja stronę. Prosił bym bardzo o rady co dobre co przestawić jak podlinkować itp itd.

Mam nadzieje że przez bardziej doświadczonych użytkowników nie będę wyszydzony.

Wszystko opiera się na przykładach wymyślonych.

Dajmy ze chce zbudować stronę o tematyce sportowej bo myślę ze to będzie najłatwiej wytłumaczyć mój tok myślenia.

- Z tego co się naczytałem to domena jest najważniejsza więc wybieramy np. domenę sport.pl

- Teraz na naszej stronie będą menu ze wszystkimi dyscyplinami sportów będzie ich pewnie z 40! Na każdy sport chce zrobić subdomenę oraz osobne meta tagi (www.koszykowka.sport.pl oraz tytuł i słowa pod ten sport),

- no i oczywiście znaczniki <h1></h1><h2></h2> pogrubienia na nasze najważniejsze słowa kluczowe.

Proszę o rady czy taka budowa strony będzie miała odwzorowanie na pozycji w wyszukiwarce? Co radzicie przy takiej budowie strony?

Pozdrawiam i czekam na wasze mądre porady Stef@n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szedl bym w subdomeny
O ile tematy w subdomenach będą na tyle obszerne żeby było na niej kilkanaście i więcej podstron to można tak zrobić. Przykładowa tematyka "sport" jest obszerna i można wiele napisać na temat każdej z dyscyplin.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Z tego co się naczytałem to domena jest najważniejsza więc wybieramy np. domenę sport.pl

Domena wcale nie jest najważniejsza, jej znaczenie jest na dalszym planie ;) Tytuł i treść strony jest na pierwszym planie i na tym trzeba się skupić najmocniej podczas stawiania strony, później linki i wszystko co związane z dobrą strategią zdobywania i wykorzystaniem linków. Domenę buty.pl też da się pozycjonować na hasło sport (mimo, że głupio to wygląda :wacko: )

- Teraz na naszej stronie będą menu ze wszystkimi dyscyplinami sportów będzie ich pewnie z 40! Na każdy sport chce zrobić subdomenę oraz osobne meta tagi (www.koszykowka.sport.pl oraz tytuł i słowa pod ten sport)

Jestem podobnego zdania jak Lukas_79 - po cholerę się męczyć z subdomenami jak można zrobić podfoldery (zdecydowanie mniej zachodu) :D

- no i oczywiście znaczniki <h1></h1><h2></h2> pogrubienia na nasze najważniejsze słowa kluczowe.

Wszystko z umiarem, żeby pierwsze 6 wierszy to nie były pogrubione frazy, na które będziesz w przyszłości pozycjonował stronę :blink:

Pozdrawiam :shout:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei :)...

Subdomeny odpadają. Zamiast tego robimy przyjazny link typu sport.pl/sport/koszykówka.html. Każdy sport będzie miał swoje meta tagi. Główne słowa kluczowe w znacznikach <h> i <strong>.

Proszę jeszcze o pomoc i pomysły.

zdobywania i wykorzystaniem linków

Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdobywania i wykorzystaniem linków

Co masz na myśli?

Jest wiele sposobów - lepszych i gorszych - wiedzę trzeba wykorzystać w praktyce i zobaczyć jaki jest skutek, a jeżeli skutek jest niezadowalający trzeba zmienić strategie :)

Możliwości zdobywania linków:

- ręczne i za pomocą automatów (adder)

- linki stałe - katalogi, preselle, wpisy na forum, itd.

- systemy wymiany linków - stałe i rotacyjne

- itd.

Strategia wykorzystania lików:

- dużo linków na zróżnicowany anchor

- mało linków na identyczny anchor

- zaczynać od silnych katalogów i w małej ilości

- zaczynać od słabych i dodawać sporo

- itd.

Chodzi o to, żeby się zapoznać jaki wybór będzie najefektywniejszy i przetestować go w praktyce :) To co wymieniłem to tylko przykłady, które można mieszać i miksować do woli ;) opcji do wyboru jest bardzo dużo, a niestety każda ma jakieś plusy i jakieś minusy :(

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości zdobywania linków:

- ręczne i za pomocą automatów (adder)

- linki stałe - katalogi, preselle, wpisy na forum, itd.

- systemy wymiany linków - stałe i rotacyjne

- itd.

Nie radzę do domeny głównej używać addera. Lepiej go użyć w stosunku do zaplecza, a dopiero potem z zaplecza podlinkować.

Preselle, polecanie na tematycznych forach ok.

Z SWLi to ja bym w ogóle nie korzystał. Chłopak dopiero zaczyna - po co mu wpajać od startu złe rozwiązania? Przez SWLe łatwo wpaść w filtr albo dostać bana na całą domenę. Po co ryzykować?

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę wytłumaczyć celowość mojej ostatniej wypowiedzi :unsure:

Niczego nie polecam i nie mowie co jest lepsze a co gorsze, nawet nie wspomniałem o wadach i zaletach poza tym, że każde rozwiązanie jakieś tam posiada. Nie podaje gotowej recepty na wybicie strony do TOP10 !!!

Chciałem tylko zaprezentować możliwości, których jest wiele i zachęcić do zgłębienia wiedzy w temacie, a następnie do wprowadzenia wiedzy w czyn !!! Jeżeli ktoś ma zamiar pozycjonować stronę własnoręcznie to nie ma zmiłuj - musi posiąść wiedzę i nie raz dostać po D od G :D

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę do domeny głównej używać addera. Lepiej go użyć w stosunku do zaplecza...

Addera można użyć zarówno do zaplecza, jak i do strony głównej i podstron serwisu. Nie należy jedynie od tego zaczynać.

Z SWLi to ja bym w ogóle nie korzystał. Chłopak dopiero zaczyna - po co mu wpajać od startu złe rozwiązania? Przez SWLe łatwo wpaść w filtr albo dostać bana na całą domenę. Po co ryzykować?

Za korzystanie z swl'i nie dostaje się bana a i o filtr jest bardzo trudno. Tylko, tak jak w przypadku addera, należy nie śpieszyć się ze stosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addera można użyć zarówno do zaplecza, jak i do strony głównej i podstron serwisu. Nie należy jedynie od tego zaczynać.

Ja poradziłem autorowi wątku według swoich zasad - bezpiecznie. Adder będzie dodawał do śmieciowatych katalogów, główna domena może na tym ucierpieć.

Za korzystanie z swl'i nie dostaje się bana a i o filtr jest bardzo trudno. Tylko, tak jak w przypadku addera, należy nie śpieszyć się ze stosowaniem.

Ha. Ty wiesz swoje, ja swoje.

@mmarek: Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po to jest to forum, żeby każdy miał prawo się wypowiedzieć.

@Stef@n: Rób jak uważasz, jeden z Nas ma rację. Zweryfikujesz na własnej skórze.

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności