Skocz do zawartości

Ku przestrodze


smut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

są różne RSS np kanał produktów w sklepie https://www.meblebukowe.pl/rss_produkty.xml wątpię żeby właściciel sklepu miał coś przeciwko :) nawet zaleca ich rozprowadzanie

Kawiorek pamiętaj zawsze mogę zacytować to co napisałeś u siebie na stronie

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, czytasz? RSS to format, jest jeden i znaczy ZAWSZE to samo, tak jak DVD, CD, VHS, dyskietka 3,5", itp.. to tylko narzędzie do przesyłania treści!

tak, możesz, jeżeli cała Twoja strona będzie w 100% cytatami moich to już można na ten temat dyskutować,

czy zgodnie z prawem mogę zrobić backup tego forum, z każdego posta brać po 20% znaków, zaznaczając wszystko w cytaty i dać linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem...

nigdzie nie jest napisane, ani nawet nie jest domyślnie przyjmowane, że treści przesyłane poprzez RSS służą do promocji strony na innych stronach, czy w innych mediach...

to właściciel/wydawca ustala do czego może być wykorzystywana treść, jaką udostępnia poprzez RSS, zwykle udostępnia ją publicznie od czytania zajawek poprzez czytniki RSS, i nic poza tym...

większość serwisów ma stanowisko na ten temat, wystarczy zapytać właściciela/wydawcy na co się godzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właściciel/wydawca ustala do czego może być wykorzystywana treść, jaką udostępnia poprzez RSS, zwykle udostępnia ją publicznie od czytania zajawek poprzez czytniki RSS, i nic poza tym...

pokaż mi ten przepis w Polskim prawie o którym mówisz ze to właściciel RSS ustala do czego może on byc wykorzystywany bo teraz to chyba piszesz co ci sie wydaje

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RSS powinien być tylko początek artykułu, a nie całość czyli można to zaliczyć jako cytat.
Treść w RSS jest informacją i przepisanie jej w całości nie ma nic wspólnego z cytatem. Ta treść w całości jest czyjąś własnością, bez znaczenia czy jest to urywek większego tekstu.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości serwisów jest wzmianka o tym, że nikt nie ma prawa kopiować i rozpowszechniać w żadnej postaci treści znajdujących się w danym serwisie, bez pisemnej zgody. Treść na stronie traktowana jest jako utwór i chroni ją prawo autorskie.

Nie mogę podać danych tej firmy, bo mnie o to wyraźnie poprosili. Nie chcę sobie problemów narobić - tym bardziej, że to ich dobra wola, że dalej nie robią mi problemów. Treść zassało im przez RSS, z tym, że 2-3 razy były to dłuższe artykuły.

Tak czy inaczej, RSS nie służy do powielania na innych stronach.

PS. Jak mnie namierzyli. Otóż, to była jakaś stara zagraniczna domena, której nie pielęgnowałem i którą kupiłem bez maskowania danych. Tak więc - praktycznie sam się podłożyłem. Z tym, że bez większego problemu można uzyskać dane od NASK odnośnie domen .pl - jeżeli zachodzi taka sytuacja. Więc to nie ma większego znaczenia czy macie domenę .pl, .com, .net, .org

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie :) nie dawajcie się robić w bambuko.

po co ktoś umieszcza kanał RSS u siebie na stronie ? żeby mieć ikonkę ? nie żeby ktoś zainteresowany za pomocą czytnika RSS pobierał informacje a tak wygląda np czytnik RSS https://wakacje.jachyty.pl/

https://pl.wikipedia.org/wiki/RSS

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, o tym mówi pierwszy artykuł,

treści udostępniane przez RSS to utwór wg tej ustawy, ja mogę sobie przez RSS udostępniać artykuły o długości 200 znaków, udostępniane będą w całości poprzez RSS, i Ty jako użytkownik nie możesz tego w 100% kopiować, możesz sobie cytat zrobić...

na stronie WWW sobie mogę publikować inne, dłuższe artykuły, o długości 200 znaków te same co z RSS + 1000 znaków rozwinięcia, i też tego nie możesz publikować...

teraz Ty mi pokaż artykuł, który potwierdzi Twoje słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, co Ty pleciesz. RSS służy do programów i loklanego(na komputerze) przeglądania treści. Ta strona, którą pokazałeś bez zgody autora rozpowszechnia treści stworzone przez kogoś innego = właściciel tej strony łamie prawo autorskie.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności