Skocz do zawartości

Ilość stron na jednym serwerze


Mike Godslayer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to ilość stron postawionych na jednym serwerze wpływa na pozycjonowanie?

Mam np. 4 strony na boo.pl: strona.boo.pl, forum.strona.boo.pl - i z własną domeną - strona.pl i forum.strona.pl. Czy wpłynie to negatywnie na PR i pozycję w wyszukiwarce poszczególnych stron? Lepiej byłoby mieć przy takich przedsięwzięciach 2 serwery?

Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net!

Wszystkich, którzy lubią dyskutować o filmie zapraszam na Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Skazany na śmierć (ang. Prison Break) to jeden z popularniejszych ostatnio seriali telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jedna strona = jeden serwer. Do tego serwer każdy na innym IP, najlepiej innej klasy IP. Jeżeli masz 4 strony na jednym serwerze, jednym IP to nie przyniesie Ci to raczej negatywnych skutków w postaci obniżenia PR jednak jakbyś chciał linkować wzajemnie te strony to linki nie będą miały praktycznie żadnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że te 4 strony są na pewno na jednym adresie IP, i google traktuje to jako całość i linkowanie między tymi stronami nie ma dużej wartości

Z tym nie do końca się zgodzę. Linkowanie wewnętrzne między tymi czterema serwisami może mieć niższą wartość i tyle.

A kolega pytał o PR i pozycję w wyszukiwarkach.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że te 4 strony są na pewno na jednym adresie IP, i google traktuje to jako całość i linkowanie między tymi stronami nie ma dużej wartości

Pierwsze słyszę... skąd taki wniosek? Zresztą co do reszty wypowiedzi to szczerze mówiąc też nigdy żadnych testów nie widziałem, może kolega robił albo wie coś bliżej na ten temat i rozjaśni? :jezyk1:

Oczywiście linkowanie pomiędzy zapleczem na jednym IP jest ryzykowne, ale nie słyszałem aby adres IP jakoś szczególnie wpływał na moc linków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google widzi tyle samo co my... Także pytanie może brzmieć: czy da się sprawdzić że dwie strony są na tym samym serwerze? Tak, jest to możliwe(np. po dns), ale myślę że albo nigdy albo prawie nigdy nie jest to brane pod uwagę(najwyżej jedynie przy kwestii zróżnicowania położenia zaplecza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności