Skocz do zawartości

Firma w Delaware


adby

Rekomendowane odpowiedzi

... np. paypal wymaga podanie numeru ubezpieczenia albo amerykańskiego NIPu..

Paypal to firma dla ubogich, którym się wydaje że paypal jest najtańszy i najlepszy.

A tak na prawdę to najgorsze możliwe rozwiązanie, jeśli używasz go tylko do obioru zapłaty za towar bądź usługę ( nie korzystasz z wysyłania/przelewania funduszy )

Ponadto w przypadku omawianych tutaj rajów podatkowych, kompletnie się nie nadaje, między innymi ze zględu o którym wspomniałeś.

Niektóre raje podatkowe i zakładane w nich firmy cechuje wysoka poufność dotycząca ich właścicieli a dodatkowo jej przedstawicielami mogą być osoby powiernicze.

W dobie "plastikowych pieniędzy", czyli wszelakiego rodzaju kart, nie problem korzystać z pieniędzy które fizycznie nie muszą być na koncie w PL, wystarczy mieć "plastik".

Umożliwia to wygodne korzystanie z kapitału zgromadzonego na dowolnym koncie w dowolnym banku na świecie, o ile potrafisz się umiejętnie posługiwać kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
... np. paypal wymaga podanie numeru ubezpieczenia albo amerykańskiego NIPu..

Paypal to firma dla ubogich, którym się wydaje że paypal jest najtańszy i najlepszy.

A tak na prawdę to najgorsze możliwe rozwiązanie, jeśli używasz go tylko do obioru zapłaty za towar bądź usługę ( nie korzystasz z wysyłania/przelewania funduszy )

Ponadto w przypadku omawianych tutaj rajów podatkowych, kompletnie się nie nadaje, między innymi ze zględu o którym wspomniałeś.

Niektóre raje podatkowe i zakładane w nich firmy cechuje wysoka poufność dotycząca ich właścicieli a dodatkowo jej przedstawicielami mogą być osoby powiernicze.

W dobie "plastikowych pieniędzy", czyli wszelakiego rodzaju kart, nie problem korzystać z pieniędzy które fizycznie nie muszą być na koncie w PL, wystarczy mieć "plastik".

Umożliwia to wygodne korzystanie z kapitału zgromadzonego na dowolnym koncie w dowolnym banku na świecie, o ile potrafisz się umiejętnie posługiwać kartą.

A... to my rozmawiamy o lewiźnie... Tylko ciekaw jestem jak się wytłumaczysz skarbówce skąd wziąłeś pieniądze np. na samochód. Powiesz że znalazłeś w rowie, albo że tajna firma Ci je dała :rolleyes:

Ten wymóg o weryfikacji danych nie jest wymyślony przez paypal tylko przez rządy po to żeby nie prać brudnych pieniędzy czy finansować organizacji terrorystycznych i dotyczy on każdego systemu płatności.

LLC to Limited liability company czyli taki odpowiednik polskiej z o. o. Tylko np. udziałowcy nie są jawni etc

Miałem na myśli co to konkretnie za firma, czym się zajmuje?

Ja osobiście nie widzę sensu w takiej spółce bo przede wszystkim należy zapłacić podatek w Polsce od wszystkich przychodów spółki gdyż jesteś na ryczałcie i nie prowadzisz żadnej księgi przychodów/rozchodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak się wytłumaczysz skarbówce skąd wziąłeś pieniądze np. na samochód. Powiesz że znalazłeś w rowie, albo że ...

Widzę że całkiem nie kumasz o co chodzi w tego typu rozwiązaniach. A wystarczyło dokładnie przeczytać co napisałem wcześniej.

Samochód kupujesz na polską firmę która świadczy usługi dla firmy z Delaware. Ponieważ samochód wchodzi w koszty, odliczasz go od podatku. Jeszcze jakieś pytania ?

O jakich brudnych pieniądzach mówisz ?

Firma zarejestrowana w Delaware działa zgodnie z tamtejszym prawem więc o czym prawisz ?

...dotyczy on każdego systemu płatności...

Choćby Authorize obsługuje spółki LLC z Delaware, więc nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli co to konkretnie za firma, czym się zajmuje?

Ja osobiście nie widzę sensu w takiej spółce bo przede wszystkim należy zapłacić podatek w Polsce od wszystkich przychodów spółki gdyż jesteś na ryczałcie i nie prowadzisz żadnej księgi przychodów/rozchodów.

To nie jest konkretnie żadna firma tylko typ osoby prawnej. Firmy typu llc mogą się zajmować praktycznie wszystkim. Twoje pytanie świadczy, że zupełnie nie zgłębiłeś jeszcze tego tematu choć minimalnym stopniu.

Podatek płacisz tylko od swojej dywidendy, którą wypłacasz na swoje konto w pl. (podatek dochodowy) Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem się o typ "osoby prawnej" tylko konkretnie o nazwę firmy. Napisał że ma firmę od lat ale nie napisał co to za firma! Skoro jest legalna to chyba może podać jej nazwę?

Podatek płacisz tylko od swojej dywidendy, którą wypłacasz na swoje konto w pl. (podatek dochodowy) Nic więcej.

Nie jestem specjalistą od prawa podatkowego ale jeden dobry pracownik ze skarbówki powiedział mi że to tak łatwo nie działa :D

Poczytaj o tzw. "nieograniczonym obowiązku podatkowym".

Widzę że całkiem nie kumasz o co chodzi w tego typu rozwiązaniach. A wystarczyło dokładnie przeczytać co napisałem wcześniej.

Samochód kupujesz na polską firmę która świadczy usługi dla firmy z Delaware. Ponieważ samochód wchodzi w koszty, odliczasz go od podatku. Jeszcze jakieś pytania ?

A co z mieszkaniem, żywnością, węglem... też na firmę? I ile ma być tych firm w końcu pozakładanych?

W dobie "plastikowych pieniędzy", czyli wszelakiego rodzaju kart, nie problem korzystać z pieniędzy które fizycznie nie muszą być na koncie w PL, wystarczy mieć "plastik".

Umożliwia to wygodne korzystanie z kapitału zgromadzonego na dowolnym koncie w dowolnym banku na świecie, o ile potrafisz się umiejętnie posługiwać kartą.

O jakich brudnych pieniądzach mówisz ?

Firma zarejestrowana w Delaware działa zgodnie z tamtejszym prawem więc o czym prawisz ?

Skoro wszystko jest legalnie to dlaczego nie mogę trzymać pieniędzy na koncie w Polsce?

Choćby Authorize obsługuje spółki LLC z Delaware, więc nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

A dla Authorize to nie potrzeba przypadkiem konta firmowego? I czy żeby założyć takie konto firmowe nie potrzeba numeru ubezpieczenia albo amerykańskiego NIPu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak się wytłumaczysz skarbówce skąd wziąłeś pieniądze np. na samochód. Powiesz że znalazłeś w rowie, albo że ...

Widzę że całkiem nie kumasz o co chodzi w tego typu rozwiązaniach. A wystarczyło dokładnie przeczytać co napisałem wcześniej.

Samochód kupujesz na polską firmę która świadczy usługi dla firmy z Delaware. Ponieważ samochód wchodzi w koszty, odliczasz go od podatku. Jeszcze jakieś pytania ?

O jakich brudnych pieniądzach mówisz ?

Firma zarejestrowana w Delaware działa zgodnie z tamtejszym prawem więc o czym prawisz ?

...dotyczy on każdego systemu płatności...

Choćby Authorize obsługuje spółki LLC z Delaware, więc nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

No wreszcie pojawia się ktoś z praktyczną wiedzą. Moje wnioski są takie, że na spółce LCC można zaoszczędzić sporo kasy, chociaż część z Was twierdzi inaczej problem tkwi pewnie w tym, że żaden z Was nie posiada tam firmy.... (oprócz GregiUK). Gregi działasz na takich zasadach jakie zostały opisane tutaj?

"Nie musi być przeniesiona cała firma do siedziby w Delaware. Aby skorzystać z możliwości zaoszczędzenia na podatkach płaconych w Polsce wystarczy otworzyć w USA oddział firmy z siedzibą w Delaware lub spółkę zależną. Ciężar usług przynoszących firmie przenieść na ten oddział lub spółkę zależną i w Delaware opłacać jedynie roczny podatek wynoszący 250$. Mniej dochodową część usług można pozostawić w firmie działającej na terenie Polski i jedynie od tej działalności opłacać podatek dochodowy w Polskim Urzędzie Skarbowym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie musi być przeniesiona cała firma do siedziby w Delaware. Aby skorzystać z możliwości zaoszczędzenia na podatkach płaconych w Polsce wystarczy otworzyć w USA oddział firmy z siedzibą w Delaware lub spółkę zależną. Ciężar usług przynoszących firmie przenieść na ten oddział lub spółkę zależną i w Delaware opłacać jedynie roczny podatek wynoszący 250$. Mniej dochodową część usług można pozostawić w firmie działającej na terenie Polski i jedynie od tej działalności opłacać podatek dochodowy w Polskim Urzędzie Skarbowym."

Wyślij zapytanie o oficjalną interpretację do naczelnika lokalnego urzędu skarbowego i się ździwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się xavi podjarał :D:) .

Nie jestem specjalistą od prawa podatkowego ale jeden dobry pracownik ze skarbówki powiedział mi że to tak łatwo nie działa laugh.gif

Poczytaj o tzw. "nieograniczonym obowiązku podatkowym".

Również zachęcam do czytania :).

Wszystko wygląda pięknie do momentu kontroli skarbowej :

Ciężar usług przynoszących firmie przenieść na ten oddział lub spółkę zależną i w Delaware opłacać jedynie roczny podatek wynoszący 250$. Mniej dochodową część usług można pozostawić w firmie działającej na terenie Polski i jedynie od tej działalności opłacać podatek dochodowy w Polskim Urzędzie Skarbowym."

Sranie banie tarara :):lol: . Kilka prostych pytań podczas kontroli:

kim jesteś w spółce ? (pracownikiem,właścicielem-jeśli masz firmę w Delaware na siebie a powiesz że tylko pracujesz tutaj dla spółki -kłamiesz)

gdzie są produktowane produkty,gdzie handlujesz materiałami ?Oczywiste i logiczne że w Polsce.

Jeśli dobra są wytwarzane/sprzedawane na terenie RP a Ty je wykonujesz to podpadasz pod obowiązek podatkowy w Polsce .

@Gregi wie o co chodzi ale nie powie wam jednej cholernie istotnej rzeczy (być może sam o niej nie wie..) która nie zabezpiecza w ogóle właściciela firmy w Delaware działającego w Polsce przed polskim aparatem podatkowym.

Miłego podniecania się dalej, fajnie się patrzy na waszą naiwność :).

Pozdrawiam.

PS Jaracie się tym LLC- ale poczytajcie co to właściwie znaczy w przypadku Delaware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kesera - wiesz? Od razu myślałem, że jak wyślę zapytanie do polskiego US to mi powiedzą - tak, tak! Raje podatkowe to jest to! Nie płać podatków w Polsce tylko w Delaware.

Tomek - wszystko fajnie, dużo wiesz, ale gdzie praktyka? Opowiadasz historie, które nie miały miejsca - napisz coś co wiesz z praktyki, własnego doświadczenia. Ja się nie jaram tylko troszeczkę dziwi mnie to co piszesz - mówisz o naiwności, więc dlaczego te najbardziej dochodowe firmy rejestrowane są właśnie tam? Oni też są naiwni? Sporo czytałem na ten temat w polskim necie i widzę mnóstwo ludzi, którzy z powodzeniem działają.

Dziś czytałem o kolejnych miłych zapowiedziach związanych z podatkami w przyszłym roku. I jak tu nie szukać zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - wszystko fajnie, dużo wiesz, ale gdzie praktyka? Opowiadasz historie, które nie miały miejsca - napisz coś co wiesz z praktyki, własnego doświadczenia.

A ile znasz osób które same założyły taką działalność, mieszkają w Polsce i przeszły bez problemów kontrolę UKS nie ukrywając jej? Strzelam - zero. I gdzie ta praktyka?... W tym temacie jest tyle teoretycznych bzdur ze nawet mi się pisać nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xavi -jest jedno obejście związane z firmą w Delaware które zastosował jeden z moich znajomych.

To co piszą ci kancelarie to są zwyczajne bajeczki podkoloryzowane aby naciągnąć klienta.

Jeśli chcesz się bawić w takie tematy to musisz mieć zdrowe i realne podejście do sprawy.

Samo założenie firmy w Delaware i wystawianie invoiców w Polsce nie wystarczy.

Chodzi o to czy masz pojęcie i czy zostaną ci przekazane informacje co robić w razie sytuacji problemowej.

Z takim podejściem to równie dobrze możesz działać na czarno i liczyć na łut szczęścia.

Pozdrawiam T.

PS Poczytaj o wehikułach korporacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vardess - prosty wniosek, nie pisz. Nie chodzi nawet o samodzielne zakładanie tam biznesu, ale bardzo w ogóle jego prowadzenie w Delaware. Nawet z pomocą pośredników. Zresztą możliwe jest przecież zamknięcie działalności w PL i otwarcie tam, tylko że ze wszystkich przywilejów można korzystać wtedy, gdy nie jest się rezydentem USA i nie sprzedaje się tam towarów/usług.

Zapowiedzi premiera skutecznie zachęcają do kombinowania, ale na legalne sposoby. Chyba jednak faktycznie pozostaje pogadanie z jakimś pośrednikiem o sprawie. Wiem mniej więcej o co pytać i może w ten sposób uda się dotrzeć do pewnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj mi te pytania co chcesz zadać pośrednikowi (też kiedyś pośredniczyłem w zakładaniu firm w Delaware).

Odpowiem ci za darmo.

Zadaj je potem pośrednikowi (kancelarii skarbiec.biz albo jakimś brokerom/pracownikom banków którzy dorabiają sobie na boku zakładając tego typu firmy).

Skonfrontujemy je ze sobą, oki :)?

Pozdrawiam T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności