Skocz do zawartości

Firma w Delaware


adby

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tylko ciekaw dlaczego ludzie chcą zakładać firmy w rajach podatkowych negując takie fakty jak: współpraca z innymi firmami w Polsce, sprzedaż towarów fizycznych...

Rozumiem negować stworzenie takiej struktury, ale pod konkretne usługi e-biznesowe, przykładem skrajnym już może być ten hosting. Nie dziwie się, że wielu ma wątpliwości co do legalności oraz kwestii wiary, że to takie piękne - bo chcecie LLC podstawić pod dosłownie każdy biznes, trochę głowy i jest pełno opcji gdzie taka struktura się sprawdzi w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Najprościej to otworzyć firmę w Anglii gdzie obowiązuje kwota wolna od podatku ok. 40000 pln i nie płaci się nic w Polsce (tzw. wyłączenie z progresją). O ile mnie pamięć nie myli to w przypadku rajów podatkowych oraz USA jest proporcjonalne odliczenie a kupowanie basenów, porsche, ziemi na firmę nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze dla ludzi zakladajacych firmy w rajach, 16k euro to go**o, poza tym irlandia ma progi 20 i 40% wiec oddajesz prawie polowe swoich dochodow. dodatkowo by zalozyc firme w irlandii musisz miec adres potwierdzony np rachunkiem na wode na swoje nazwisko. do tego jest problem z naszym cudownym US, bo oni sie nie patyczkuja. od 2007 (chyba) jest ustawa o podwojnym podatku ale i tak sporo osob sie boi o placenei podatku w pl za zarobiona kase w uk. i pamietaj ze trzeba mieszkac min 180 dni na wyspie by firma byla legalna.

ach, widze ze edytowales wpis wyzej z irlandii na anglie :D nawet lepiej. progi podatkowe inne ale tez wysokie, i tak mamy korporacyjy tax od 21 do 28% i dodatkowo dochodowy, teraz nie pamietam, 3 progi od dywidend i 2 dochodowy, tez cos podobnie jak irlandia, choc najwyzszy prog jest wyzszy.i baaardzo ciezko kupic samochod na firme, jesli nie chcesz vana to praktycznie nierealne :)

pozycjonowanie - interwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 16000 w przypadku Irlandii to się walnąłem o jedno zero za dużo :D

tylko ze dla ludzi zakladajacych firmy w rajach, 16k euro to go**o
i baaardzo ciezko kupic samochod na firme, jesli nie chcesz vana to praktycznie nierealne

OK, ale jeśli ktoś jako zarabia te marne 100.000 zł. na rok to zdecydowanie warto przenieść internetowy biznes z Polski do UK.

od 2007 (chyba) jest ustawa o podwojnym podatku ale i tak sporo osob sie boi o placenei podatku w pl za zarobiona kase w uk.

no właśnie jest wyłączenie z progresją czyli nic nie trzeba płacić w polskim US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, musze przyznac ze znalazlem teraz z szesc roznych stawek wolnych od podatku w irlandii a kazda totalnie inna (od 1.3 do 16k euro) wiec tu poleglem

ale mam pytanie do ciebie w zwiazku z umowa o podwojnym podatku

jesli ktos ma firme w uk/irlandii a zarabia zarowno w pl jak i na wyspach to jak sie rozlicza. w pl tylko z tego co zarobil w pl? bo bylem w urzedzie u nas i otrzymalem 3 totalnie rozne i w dodatku bez sensu odpowiedzi, niemniej sens ich byl taki ze place w pl za wszystko co zarobilem co wydaje mi sie dosc hm dziwne

pozycjonowanie - interwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności