Skocz do zawartości

SEO MACHINA 3.0


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego edycja tabeli katalogow wprowadza zmiany tylko w danym projekcie a nie w całej

bazie. W tej wersji ta opcja jest mało uzyteczna bo musialbym tak samo edytowac 30 projektow...

Jesli program zapisuje zmiany co do zbanowych katalogow w całej bazie, wiec pewnie da sie to zrobić.

Jest mozliwosc wprowadzenia jeszcze jednej opcji w tabeli katalogow jak - ocena katalogow (1-10) ?

Ale tylko pod warunkiem ze bedzie to zapisywane w calej bazie (patrz wyzej).

Jesli chodzi o aktualzacje bazy katalogow, to moze zrobicie tez liste katalogow ktore sie pojawily od czasu

powstania poprzedniej listy ?

Jak usunac ta mini liste slow kluczowych ktore program wylapuje i wyswietla w pionowym pasku ?

Z zaawansowanych opcji mozna sie pokusic o odczytywanie tokenow - za to mozna juz nawet zaplacic.

1. Hmmm, każdy projekt ma niezależne bazy katalogów importowane z pliku csv. Dlatego zmiany w jednym podprojekcie nie mają wpływu na inne. Myślę, że tak powinno być. Mogę ewentualnie zrobić opcję, która zapisze te zmiany do globalnej bazy i przy otwieraniu innych projektów będzie sprawdzać i pytać czy zastosować zmiany poczynione w innych projektach - co oczywiście znowu skomplikuje obsługę programu i ludzie będą psioczyć. ;-)

2. Teoretycznie mogę wprowadzić nową globalną bazę oceny katalogów.

3. Aby usunąć (tzn. pomniejszyć) mini listę linków wystarczy w ustawieniach dać

naskroty=0

4. Odczyt tokenów? - za dużo roboty, za mały zysk ;-)

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1. Hmmm, każdy projekt ma niezależne bazy katalogów importowane z pliku csv. Dlatego zmiany w jednym podprojekcie nie mają wpływu na inne. Myślę, że tak powinno być. Mogę ewentualnie zrobić opcję, która zapisze te zmiany do globalnej bazy i przy otwieraniu innych projektów będzie sprawdzać i pytać czy zastosować zmiany poczynione w innych projektach - co oczywiście znowu skomplikuje obsługę programu i ludzie będą psioczyć. ;-)

Nie widze glosow sprzeciwu ;)

Najlepiej zrob to tak aby jak najmniej skomplikowac obsluge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hmmm, każdy projekt ma niezależne bazy katalogów importowane z pliku csv. Dlatego zmiany w jednym podprojekcie nie mają wpływu na inne. Myślę, że tak powinno być. Mogę ewentualnie zrobić opcję, która zapisze te zmiany do globalnej bazy i przy otwieraniu innych projektów będzie sprawdzać i pytać czy zastosować zmiany poczynione w innych projektach - co oczywiście znowu skomplikuje obsługę programu i ludzie będą psioczyć. ;-)

Nie widze glosow sprzeciwu :rolleyes:

Najlepiej zrob to tak aby jak najmniej skomplikowac obsluge...

ja osobiscie widzialbym jeszcze jedna opcje

niektore katalogi/precle sa niestandardowe typu wieksza ilosc znakow, mniej linkow, tylko tematyczny itd

dane te mozna jak dotad zapisac w bazie jako uwagi_katal ale co z tego skoro aby natrafic na opis trzeba przewijac uklad recordow w bazie?

proponowalbym wiec dodac kolejne podswietlenie :lol:

mozna by to rowniez zrobic na zasadzie kolejnej listy w globalnej bazie, podobnie jak to wyglada z oznaczeniem 'natychmiastowa publikacja' (czyli oznaczeniem katalogu/precla jako niemoderowanego)

proponowalbym takze aby w takiej nowej liscie uwag dodac drugie pole w ktroym mozna by wpisywac uwagi zwiazane bezposrednio z adresem.

byloby to spore ulatwienie gdy do nowego projektu importuje sie nowa liste, zwlaszcza gdy lista jest z innego zrodla niz z seomachiny

nie ja tu jestem programista ale mysle ze takie rozwiazanie byloby najlatwiejsze do wykonania i najbardziej efektywne, a co najwazniejsze juz dobrze przetestowane w formie czarnych list i natychmiastowej publikacji B)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po pierwszych testach i muszę pochwalić. Podoba mi się pomysł zebrania wszystkiego w jednym miejscu.

Jeśli autor dopracuje jeszcze kilka rzeczy, to soft będzie bezkonkurencyjny.

Kilka uwag jakie, nasunęły mi się po pierwszym zetknięciu z programem:

1) Jak już było wspomniane, przydała by się implementacja silnika gecko, z dwóch powodów, po pierwsze są problemy z seomachiną pod linuksem, po drugie nawet pod windowsem od czasu do czasu wrzuca komunikat o błędzie ( wystąpił błąd w skrypcie na tej stronie ), czasem powoduje to nawet zawieszkę.

2) Przydały by się back linki katalogów z yahoo.

3) Przydał by się przycisk które hurtowo sprawdzi PR wszystkich katalogów oraz wspomniane baclinki.

4) Proponował bym oddzielić katalogowanie od preclowania jako osobną zakładkę, gdzie można będzie wgrać oddzielną listę precli. Dodatkowo super by było jak by skrypt dbał o to abyśmy nie dodali zbyt podobnych do siebie artykułów.

Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, kilka poprawek i naprawdę to będzie zdecydowanie soft nr 1.

p.s. Ktoś wspominał o płatnej aktualizacji, jestem za bo ten sofcik naprawdę trzeba rozwijać a to może będzie dodatkowa motywacja dla autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, kilka poprawek i naprawdę to będzie zdecydowanie soft nr 1.

p.s. Ktoś wspominał o płatnej aktualizacji, jestem za bo ten sofcik naprawdę trzeba rozwijać a to może będzie dodatkowa motywacja dla autora.

Witam!

Mały urlop minął, myślę, że w tym tygodniu wypuszczę jakąś nową wersję!

Ale to chyba będzie ostatnia wersja Seo Machiny w tej postaci. Następna wersja będzie w zasadzie nowym programem. Tzn. wiadomo, oparta będzie na doświadczeniach związanych z dotychczasowym przebiegiem ale wprowadzę też kilka nowych ciekawych rozwiązań.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba będzie ostatnia wersja Seo Machiny w tej postaci. Następna wersja będzie w zasadzie nowym programem. Tzn. wiadomo, oparta będzie na doświadczeniach związanych z dotychczasowym przebiegiem ale wprowadzę też kilka nowych ciekawych rozwiązań.

mowisz o seo machinie plastic czy modzisz cos nowego? :)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastic to była tylko mała próba innego podejścia do interfejsu. :-)

Mam w planach coś mniej zagmatwanego, tak żeby z seo machiny mogli korzystać nie tylko zapaleńcy. Oczywiście nie znaczy to, że ograniczę funkcjonalność. Być może podzielę całość na oddzielne programy, które jednak będą mogły ze sobą współpracować (a'la openoffice). Np. oddzielny program-moduł do katalogowania i preclowania, oddzielny do robienia spamstron, itp.

No i mam kilka nowych pomysłów, ale teraz ich oczywiście nie zdradzę. ;-)

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, ze powinna być to cały czas ta sama aplikacja + poprawienie niektórych błędów i dodanie jakiś kluczowych funkcjonalności. Zadowoleni klienci tacy jak np. ja sami Ci zrobia najlepszą reklamę i ten program będzie numer jeden w swojej klasie :) Deklaracja "porzucenia" projektu kojarzy się z brakiem wsparcia jak to było z sk. Także w mojej ocenie to też byłby strzał w kolano. Powinno sie raczej poprawić bagolki i sugestie użytkowników i wypuscić jakieś filmiki instruktażowe, które właściwie będą same odpowiadały na pytania użytkowników.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie z tym strzałem w kolano to jest tak, że nie powinniśmy zakładać, że nowa wersja oznacza coś gorszego i że dotychczasowi użytkownicy coś na tym stracą. ;-)

Przeciwnie, nazbierane doświadczenie z tym co jest może pozwolić zrobić coś jeszcze lepszego i po małej przesiadce wszyscy mogą być zadowoleni.

Co do odstraszenia potencjalnych klientów - apeluję: kupujcie, kupujcie to co na razie jest, bo nowa wersja będzie dla starych userów darmowa, a dla nowych może droższa. ;)

Dotychczasowy interfejs i nieintuicyjność jest głównym powodem dla którego chcę zrobić program niejako od nowa, bo to jest duży minus i trzeba go radykalnie rozwiązać. Myślę, że ma być tak, żeby przeciętny allegrowicz załapał zwykłe katalogowanie, a jeśli będzie ambitny to może odkryć więcej rzeczy.

Tak więc nie obawiajcie się porzucenia projektu. Gdyby tak było to pisałbym wciąż, że aktualizacja już "wkrótce" :P

pozdrawiam

Grzegorz

p.s.

Mimo, że nie wszystkie Wasze podpowiedzi wprowadziłem w życie (albo nie wprowadzałem ich od razu), to zawsze jestem wdzięczny za opinie i podpowiedzi co do funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności