Skocz do zawartości

SEO MACHINA 3.0


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze propozycje ode mnie :

- Wyświetlanie liczby katalogów do których dodaliśmy dzisiaj daną stronę

- Aby po kolejnym uruchomieniu programu, lista była posortowana według tych tabel które ostatnio ustawiliśmy oraz od razu program ustawiał nam ją na ostatnio dodanym katalogu .

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to moze zasugeruje pobranie oplaty np 5-10zl za nowa aktualizacje w zaleznosci od rozmiaru i ilosci sprzedanych kopii?

bo wychodzi ze autorowi nie chce sie za darmoche aktualizowac softu...

reasumujac moja lista rzeczy ktore sa dosc potrzebne:

1)program po wcisnieciu guzika 'dodaj' oflagowywuje dany katalog jako dodany i w kolumnie 'data dodania' wstawia date

jednak gdy katalogujemy dosc wartosciowe strony przydalaby sie dodatkowa kolumna w ktorej program zapisywalby url do wpisu, chyba najwygodniej url aktualnie otwartej strony w aktywnej przegladarce

dodatkowo dodalbym guzik dodano/oczekuje ktorym program bedzie tez oflagowywal katalog innym kolorem (i tak samo dodajacy urla w dodatkowej kolumnie), po pewnym czasie mozemy sprawdzic czy wpis byl dodany i zmienic sobie adres url wpisu

na koniec jakis export w taki sposob zapisanych urli

2)po zaznaczeniu opcji 'site' program w sprawdza w osobnej przegladarce site z googla, i gdy site=0 krzyczy o tym na czerwono w glownym oknie programu

skoro program przy zaznaczeniu flagi juz ma krzyczec tylko przy site=0, to moze dodac mu automatyczne wyswietlanie site za kazdym razem skoro i tak to sprawdza?

przy przerwszym przegladaniu spisu i odsiewaniu smieciowych, sporo jest precli/katalogow ktore maja site 10-50, a zagladanie za kazdym razem do nowego okna przegladarki jest meczace.

3)program przy pobieraniu maili wyciaga adresy url, usera i haslo

i nastepnie porownuje je do bazy precli, kolorujac na zielono precle do ktorych dopasowal dane do logowania

program jednak traktuje https://www.precel.cos.pl jako zupelnie inna strone niz https://precel.cos.pl

w kilkunastu % w preclach jest rozbieznosc i gdy w bazie url jest z www, a mail przychodzi z urlem bez www wtedy traktuje jakby nie znalazl hasla do tego precla.

pasowalo by dodac warunek do parsowania odbieranych maili pod katem pomijania 'www' lub wstawiania 'www', np w wypadku gdy program nie odnajdzie urla z maila w bazie, niech nastepnie sprawdzi czy po obcieciu www (w wypadku wystepowania) lub jego dodaniu (w wypadku braku) znajdzie taki rekord w bazie katalogow/precli.

4)mam tez nowa sugestie - dorobic przycisk kopiowania rekordu w dziale blogi, majac wiecej niz 1 blog na kazdym systemie blogowym trzeba sie posilkowac dodatkowymi skryptami do wprowadania nowych rekordow blogow w seomachinie... a przy wbudowanym kopiowaniu bylby to 1 klik i podmienienie loginu

osobiscie uwazam ze punkt 3 jest najbardziej prioprytetowy - bez tego automatyczne odbieranie maili w czesci precli po prostu jest nieprzydatne

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wychodzi ze autorowi nie chce sie za darmoche aktualizowac softu...

Pisałem do autora - chwilowo stracił wenę programistyczną :)

1)program po wcisnieciu guzika 'dodaj' oflagowywuje dany katalog jako dodany i w kolumnie 'data dodania' wstawia date

jednak gdy katalogujemy dosc wartosciowe strony przydalaby sie dodatkowa kolumna w ktorej program zapisywalby url do wpisu, chyba najwygodniej url aktualnie otwartej strony w aktywnej przegladarce

To jest raczej niewykonalne bo jak wydobyć url do wpisu kiedy wpierw musi przejść przez kontrolę. URL otwartej aktualnie strony też nic nie da bo co mi po takim adresie www-moj-katalog.pl/dodaj.php ?

dodatkowo dodalbym guzik dodano/oczekuje ktorym program bedzie tez oflagowywal katalog innym kolorem

A to jest BARDZO DOBRY pomysł.

skoro program przy zaznaczeniu flagi juz ma krzyczec tylko przy site=0, to moze dodac mu automatyczne wyswietlanie site za kazdym razem skoro i tak to sprawdza?

Również świetny pomysł - teraz ciągłe przełączanie się pomiędzy oknami jest męczące a jak zauważyłeś mogłoby być zbyteczne gdby program wyświetlał site w oknie dodawania wpisu.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)program po wcisnieciu guzika 'dodaj' oflagowywuje dany katalog jako dodany i w kolumnie 'data dodania' wstawia date

jednak gdy katalogujemy dosc wartosciowe strony przydalaby sie dodatkowa kolumna w ktorej program zapisywalby url do wpisu, chyba najwygodniej url aktualnie otwartej strony w aktywnej przegladarce

To jest raczej niewykonalne bo jak wydobyć url do wpisu kiedy wpierw musi przejść przez kontrolę. URL otwartej aktualnie strony też nic nie da bo co mi po takim adresie www-moj-katalog.pl/dodaj.php ?

jezeli polaczysz to z guzikiem oczekuje bedziesz mial link do kategorii w ktorej dodales wpis - latwiej bedzie znalesc potem link do wpisu aby go potem wydobyc

jezeli natomiast katalog jest niemoderowany to gdy chcesz sobie _juz koniecznie_ zapisac adres wpisu to po dodaniu wpisu klikasz w katalogu na strone z wpisem. jesli nie chcesz miec listy z urlami do wpisow nie musisz przeciez tego robic, nie musisz tez potem klikac guzika 'zapamietaj url'

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj trochę popracowałem...

Zmiany w wersji 3.05

W związku z nowymi opcjami zmieniłem odrobinę kompozycję przycisków.

- Bugfix: Niekiedy program zawiesza się przy otwieraniu katalogu z zakręconym skryptem lub addwarem i trzeba zabijać proces seomachiny. Poprawiono metodę odzyskiwania projektów po takim zawieszeniu. Teraz nawet po resecie można odzyskać projekt.

- Dodano przycisk "Czeka" (obok przycisku "dodane") zaznaczający dany katalog jako oczekujący np. na akceptację wpisu.

- Zmieniono metodę oznaczania atrybutów katalogów kolorami. W ustawieniach należy dodać następującą sekcję oznaczającą odpowiednie kolory:

[katalogowanie-kolory]

dodany=27349

czeka=8421504

czarna_lista=0

site_zero=255

wp_zarejestrowany=32768

wp_szybkie_publikowanie=14013696

pr=33023

Aby łatwo wpisać numeryczny odpowiednik koloru wystarczy kliknąć na polu edycji ustawień prawym przyciskiem myszy i potem wybrać kolor z okna dialogowego.

W tabeli katalogów będą wyświetlane małe kolorowe belki pod adresem oznaczające pr oraz inne dane.

seomach305-a.jpg

- Przyspieszanie ładowania. Usunięto przeglądarkę nr 2. W zamian dodano trzy miniprzeglądarki służące do ładowania do pamięci komputera następnych w kolejce katalogów. W ten sposób większość danych ściąga się w tle do cacheu i nie trzeba długo czekać na załadowanie strony, gdy otwieramy ją w celu dodawania wpisu.

To jest jeszcze wersja beta tej funkcji. W razie czego, aby ją wyłączyć wystarczy w ustawieniach wpisać max_preload=0 .

- Poprawiono sposób dodawania odbieranych maili rejestracji w wordpressach. Program sprawdza adresy stron zarówno z "www" lub bez "www" w adresie i oba traktuje tak samo. Na podobnej zasadzie szuka adresów przy wklejaniu nicka i hasła w trakcie logowania do precli wordpress.

- Dodano wyswietlanie adresu linku z przeglądarki w oknie statusu programu.

- Ukrywanie głównych przycisków. Przydatne dla osób posiadających mniejsze rozdzielczości monitorów. Opcja ta polega na ukrywaniu górnego panelu przycisków po wejściu w dany moduł, np. katalogowania. Ponowne wyświetlenie po wciśnięciu w menu głównym odnośnika "MENU-GŁÓWNE" (można to jeszcze udoskonalić). Aby działało należy dodać w ustawieniach linijkę: ukrywaj_glowne_przyciski=0 lub 1.

- Dodano przyciski kopiuj/wklej rekord w blogiarce.

- Dodano globalną bazę stron posiadających site=0. Dana strona jest dodawana automatycznie do tej bazy gdy jej site=0. W tabeli katalogów jest wyświetlana odpowiednia minibelka w ustawionym kolorze. Nad przeglądarką wyświetlana jest także wartość site dla danej strony.

- Hosting. Dodano zakładkę SMTP. Znajduje się tam baza do wpisywania maili do seryjnej korespondencji, np. do wysyłania raportów klientom.

Przygotowania do następnej wersji:

- wstępny plan statystyk dotyczących dodawania do poszczególnych katalogów. Po kliknięciu prawym przyciskiem w adres katalogu w tabeli pojawiać się będzie panel szczegółowej statystyki, np. statusu, kiedy dodane, listy przejść pomiędzy podstronami. Ta lista przejść będzie potem służyć do skanowania katalogu w celu sprawdzenia czy jest dodany link. Np. jeżeli klikniemy w podstronę kategorii, na której spodziewamy się, że pojawi się nasz wpis, to potem ten adres podstrony będzie brany przy testowaniu katalogu na obecność naszego wpisu.

- Wstępny plan modułu ogólnej statystyki wszystkich działań.

Wersja demo: Seo Machina 3.05 demo

Dla użytkowników pełnej wersji wyślę nową wersję jutro, czyli za parę godzin. ;-)

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailing poszedł.

W wersji, którą dostaniecie (na stronie startowej) jest przycisk "Proste rozmowy" otwierający okno prostego, szybkiego miniforum (jest to w zasadzie jakby jeden wątek forum), na którym można szybko wpisać swoje uwagi i pytania i porozmawiać z innymi userami programu.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailing poszedł.

W wersji, którą dostaniecie (na stronie startowej) jest przycisk "Proste rozmowy" otwierający okno prostego, szybkiego miniforum (jest to w zasadzie jakby jeden wątek forum), na którym można szybko wpisać swoje uwagi i pytania i porozmawiać z innymi userami programu.

pozdrawiam

Grzegorz

Hej właśnie wypróbowałem ale chyba nie działa bo moja odp się nie pojawiła. Ogólnie wydaje mi się że w nowej wersji jest kilka błędów - info poszło na maila.

edit. Sorry jednak działa jak spróbowałem drugi raz - dziwne.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było by miło jakby użyto silnika gecko a nie ie do przeglądania stron w seomachinie.

Często siedze na linuksie i pod wine seomachina dziaą ale z racji że implementacja jest ie to nie mogę przeglądać linków z pod seomachiny. Po za tym wsio ok

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z racji że implementacja jest ie to nie mogę przeglądać linków z pod seomachiny

Spróbuj tak jak tutaj- jeśli coś generowało problemy w związku z ie to ten sposób, albo instalacja ie przez winetricks dawała radę :)

Zresztą- niedługo ruszę z czymś co pomoże linukseowcom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wstepie prosze autora o o ostateczne usytuowanie i funkcje przyciskow w programie.

Tak żeby w kolejnej wersji nie trzeba było się znowu domyslac co i jak.

No i nadal brakuje:

- mozliwosc usuwania katalogow

- statystyki dodawania - ile dzisiaj; ile razem

- prosilem o mozliwosc zaznaczania katalogow do ktorych nie dodamy wpisu...ja to sbie roziwazalem

takze zaznaczam ten katalog jako "czeka"...i wiem ze w danym projekcie go olewam

- edycja katalogow niech wroci na pulipit

- prawy przycisk myszy - co to wogole bedzie ?? a bylo ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wstepie prosze autora o o ostateczne usytuowanie i funkcje przyciskow w programie.

Tak żeby w kolejnej wersji nie trzeba było się znowu domyslac co i jak.

No i nadal brakuje:

- mozliwosc usuwania katalogow

- statystyki dodawania - ile dzisiaj; ile razem

- prosilem o mozliwosc zaznaczania katalogow do ktorych nie dodamy wpisu...ja to sbie roziwazalem

takze zaznaczam ten katalog jako "czeka"...i wiem ze w danym projekcie go olewam

- edycja katalogow niech wroci na pulipit

- prawy przycisk myszy - co to wogole bedzie ?? a bylo ok :P

Prawdopodobnie przyciski będą rozmieszczane w następnej wersji w wyskakujących na dół po najechaniu myszą panelach:

seomach305-b.jpg

1. Usunąć dany adres można po wejściu w tryb edycji tabeli i wciśnięciu Ctrl+del.

2. Właśnie ten panel, który pojawia się po naciśnięciu prawego przycisku myszy będzie służył do wyświetlania stytystyk.

3. Ok, dodam przycisk "Olewaj" (no może dam ładniejszą nazwę :) )

4. Najlepiej zagłosujcie jak lepiej wykorzystać prawy przycisk: Do menu kontekstowego czy do wyświetlania panelu statystyki. Bo jedni chcą tak inni inaczej. Przycisk do statystyk mogę wrzucić obok innych na minipanel.

Tak w ogóle przepraszam, że ciągle coś się zmienia, ale rozwój na tym polega. Wiem, że pierwsze chwile są frustrujące, bo trzeba zmieniać schematy postępowania, ale wydaje mi się, że to się opłaca. Tym bardziej, że udostępniam nowe wersje całkowicie za darmo i przecież nikogo nie zmuszam do korzystania z nowości.

A propos:

W następnej wersji zamierzam umieścić nowe rzeczy:

- sprawdzanie PR tak jak sprawdza do tej pory site

- usuwanie z listy katalogu adresów z czarnej listy, site=0, pr<x

- statystyki

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności