Skocz do zawartości

SEO MACHINA 3.0


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

1. Usunąć dany adres można po wejściu w tryb edycji tabeli i wciśnięciu Ctrl+del.

Juz sie ucieszylem, pousuwalem troche badziewia z bazy...wchodze w inny projekt a tam znowu te katalogi...

Ta opcja usuwa katalogi tylko z danego projektu?

Chodzi bardziej aby usuwalo z calej bazy.

Tak w ogóle przepraszam, że ciągle coś się zmienia, ale rozwój na tym polega. Wiem, że pierwsze chwile są frustrujące, bo trzeba zmieniać schematy postępowania, ale wydaje mi się, że to się opłaca. Tym bardziej, że udostępniam nowe wersje całkowicie za darmo i przecież nikogo nie zmuszam do korzystania z nowości.

Dobra krytyka nie jest zła :)

Jakby mi nie zalezalo na tym programie to bym nic nie pisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Juz sie ucieszylem, pousuwalem troche badziewia z bazy...wchodze w inny projekt a tam znowu te katalogi...

Ta opcja usuwa katalogi tylko z danego projektu?

Chodzi bardziej aby usuwalo z calej bazy.

No tak, bo przecież każdy podprojekt ma swoją odrębną bazę.

Póki co możnaby pododawać te wszystkie syfiaste katalogi do czarnej listy i czyścić daną bazę projektu opcją "usuń adresy znajdujące się na czarnej liście".

Może zrobię też w programie kolejną globalną bazę i zaznaczanie danego adresu przyciskiem "Beznadziejny" i potem usuwania hurtem z konkretnego projektu.

Dobra krytyka nie jest zła ;)

Jakby mi nie zalezalo na tym programie to bym nic nie pisal.

Spoko. :) Doceniam to! Wiesz, po prostu gdy coś się robi i nie trafia się w gusta użytkowników to jest to nieraz odrobinę frustrujące...

Dzisiaj zrobię te powyższe rzeczy i puszczę Wam exeka.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości w wersji 3.06

- Dodano globalną bazę "Beznadziejnych" adresów, czyli takich przeznaczonych definitywnie do usunięcia (i

odpowiedni przycisk do zaznaczania/odznaczania). Działa na podobnej zasadzie jak to się miało z czarną listą i adresami z site=0. W tabeli takie adresy są przekreślane na krzyż.

- W menu/narzędzia dodano opcję usuwania z bieżącej tabeli wszystkich adresów istniejących w owych trzech bazach: beznadziejnych, czarnej listy i site=0. Usuwanie zbiorcze i oddzielne dla każdej z nich.

- Sprawdzanie PR. Działa na podobnej zasadzie do dotychczasowego sprawdzania site-u. Jednakże używany jest plik php, który trzeba umieścić gdzieś na serwerze (plik załączam z nową wersją). Adres tego pliku trzeba podać następnie w ustawieniach, np: jeżeli umieścisz plik na

"https://www.superstronaopozycjonowaniu.pl/pagerank.php"

to w ustawieniach wpisz linię:

testpr_skrypt=https://www.superstronaopozycjonowaniu.pl/pagerank.php

Oprócz tego dopisz też linię:

zapisujprdobazy=0

która wskazuje, czy po sprawdzeniu PR program ma uaktualnić pr dla danego adresu w bieżącej tabeli (0=nie 1=tak).

- Szukanie tekstów w generatorze artykułów odbywało się poprzez google.pl. Ponieważ niektórzy chcieli używać też google.com wprowadziłem małą zmienną. Jeśli chce się korzystać z google.com w ustawieniach należy wpisać linię:

googlesearch=https://www.google.com

Domyślnie jest google.pl.

- Poprawiono sposób odczytu adresów z bazy wordpressów, w których się zarejestrowano, tak aby w tabeli zaznaczało bez względu na to, czy w adresie jest www czy nie ma.

To chyba na razie wszystko. Mailing zaraz pójdzie.

W następnej wersji zabiorę się za statystyki i chyba za skróty klawiszowe.

pozdrawiam

Grzegorz

p.s.

Uwagi wciąż mile widziane (a nawet niezbędne), mimo pozorów mojego zdenerwowania, które można było zauważyć u mnie ostatnio (chyba jakiś efekt przepracowania). Bo jak widzicie program się rozwija dzięki waszym uwagom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Długo się zastanawialem który programik kupić i zdecydowalem się na najbardzej elastyczną seomachine. No i reszta programow nie ma tylu mozliwości. Mam pytanko tylko do tego jak odbierac maile jak chce się zarejestrować w wielu word Pressach. Cos mi to nie wyhodzi.

Pozdrawiam

Nano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Rejestracja w preclach WordPress:

Zaimportuj sobie listę katalogów typu wordpress. Możesz ją sobie przygotować wcześniej filtrując całą bazę, aby wyświetlała tylko katalogi ze skryptem wordpress (wystarczy wpisać warunek filtrowania: kat_skrypt = WordPress) i wyeksportuj do pliku.

Zaznacz ptaszkiem opcję "WP register".

Otwórz pierwszy adres - pojawi się okno rejestracji. Jeśli w ustawieniach danego katalogowania wpisałeś imię i email (najlepiej działają maile na onecie) zostaną one wklejone w formularz i wystarczy tylko klikać na zatwierdzenie formularza.

Po pojawieniu się strony potwierdzającej rejestrację program przejdzie do następnego adresu.

Potem, aby odebrać hasła musisz podać dane pop3.

W module "Strony" (dawnej "Sites") w zakładce "Główne opis" wpisz dane twojego konta email według poniższego formatu (i zapisz zmiany):

[pop3]

host=pop3.poczta.onet.pl

uzytkownik=twoj_nick@op.pl

haslo=twoje_haslo

port=pop3

authentication=0

Przejdź do zakładki "WordPress [hasła]" w module katalogowania.

Kliknij przycisk "Odbierz". Maile wysyłane z wordpressów zostaną odebrane i zapisane w bazie haseł (wyciągnięte zostaną hasła i przyporządkowane odpowiednim adresom). Po odebraniu usuń te maile ze skrzynki pocztowej.

Jeżeli w bazie haseł jest już hasło powiązane z adresem i użytkownikiem, to potem otwierając okno logowania się do precla wordpress (zaznaczona opcja "WP login"), nick i hasło zostaną automatycznie wyszukane i wklejone w pola formularza logowania.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam ten program bo ma wiele możliwości - choć mozna się zgubić.

O zaletach nie bede sie rozpisywal, bo kolega powyzej juz je wypisał :)

Denerwuje mnie ze zalozylem projekt i w nim mam np jakies 3 uzytkownikow o roznych mailach, zeby miec rozne loginy na preclach. Wowczas jak mam zarejestrowane konto na jakims WP to sie zapala zielony paseczek - wydaje mi się ze oznacza to, ze juz mam zarejestrowane konto w tym WP. Jednak jak uzywam kilku loginow/emaili to po zarejestrowaniu kont pierwszym loginem i wchodzac drugim to mi się zapala zielony paseczek ze mam tam konto i w sumie trace czas, bo mnie wtedy interesuja konta gdzie mam zarejestrowane konta na tym loginie. Nie wiem czy dosc jasno sie wyrazilem :D

Druga rzecz to po wybraniu "Write post" w starszych wordpresach w wersjach mniejszych od 2.7 to albo nie generuje się wogole treść i tytul albo po wygenerowaniu i moich zmianach - jak dodam tagi, kategorie i wypelnie desc i ttile w dodatku SEO to pozniej wskakuje mi znowu nowo wygenerowany tytul. Podobnie jak chce zmienic posta to sie generuje nowy tytul gdy mam {tytul1|tytul22} i nadpisuje stary. Czy mozna tak zrobic, zeby raz uzupelnial formularz a pozniej zdal sie na mnie i juz sie nie wpier...alal w pola? :)

Poza kilkoma rzeczami do poprawienie i udoskonalenia to naprawdę szczerze polecam ten produkt i dziękuje za niego autorowi :)

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam ten program bo ma wiele możliwości - choć mozna się zgubić.

O zaletach nie bede sie rozpisywal, bo kolega powyzej juz je wypisał :)

Denerwuje mnie ze zalozylem projekt i w nim mam np jakies 3 uzytkownikow o roznych mailach, zeby miec rozne loginy na preclach. Wowczas jak mam zarejestrowane konto na jakims WP to sie zapala zielony paseczek - wydaje mi się ze oznacza to, ze juz mam zarejestrowane konto w tym WP. Jednak jak uzywam kilku loginow/emaili to po zarejestrowaniu kont pierwszym loginem i wchodzac drugim to mi się zapala zielony paseczek ze mam tam konto i w sumie trace czas, bo mnie wtedy interesuja konta gdzie mam zarejestrowane konta na tym loginie. Nie wiem czy dosc jasno sie wyrazilem :D

Dobre spostrzeżenie! Może zrobić tak, że tylko katalog, w którym jest zarejestrowany dany login będzie wyświetlany jak do tej pory z pełnym wypełnieniem paseczka. A pozostałe, w których są już zarejestrowane inne loginy będą miały paseczek nie wypełniony w środku? Tak, żeby mieć mimo wszystko informację, że dany precel jest ok i dało się w nim zarejestrować?

Druga rzecz to po wybraniu "Write post" w starszych wordpresach w wersjach mniejszych od 2.7 to albo nie generuje się wogole treść i tytul albo po wygenerowaniu i moich zmianach - jak dodam tagi, kategorie i wypelnie desc i ttile w dodatku SEO to pozniej wskakuje mi znowu nowo wygenerowany tytul. Podobnie jak chce zmienic posta to sie generuje nowy tytul gdy mam {tytul1|tytul22} i nadpisuje stary. Czy mozna tak zrobic, zeby raz uzupelnial formularz a pozniej zdal sie na mnie i juz sie nie wpier...alal w pola? ;)

Ja czasami robię tak, że po zalogowaniu się do precla od razu odznaczam opcję "podświetlaj" i wtedy nie wypełnia automatycznie pól formularza. Potem po wejściu w podstronę nowego wpisu do precla i kliknięciu w zakładkę "html" klikam w "daj nowy opis" w programie i dopiero wtedy mi jednorazowo wypełnia formularz. Przyznaję, że to troszkę zagamatwane, chociaż przy odrobinie wprawy to tylko dwa kiliki więcej.

Myślę, że mógłbym zrobić kolejną opcję typu "WP wypełnij tylko raz" i analizować nazwy formularzy, które program wypełnia. Jeżeli wypełni raz pole z sekcji treść, to potem już automatycznie nie wypełnia, chyba, że wyjdzie się z precla i wejdzie ponownie.

Poza kilkoma rzeczami do poprawienie i udoskonalenia to naprawdę szczerze polecam ten produkt i dziękuje za niego autorowi :)

Nie ma sprawy, cieszę się, że program się przydaje ;-)

Ostatnio zacząłem się trochę obawiać wprowadzać nowości, bo widzę, że mnogoś opcji, różnych bajerów, ustawień itp może odstraszać co leniwszych nowych userów. Sam nie wiem... ;-) Nieraz sobie myślę, że ludzie wolą gorszy kit, byle z pozoru był łatwiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu, ale jestem coraz bardziej zainteresowany zakupem tego softu, ale mam np. takie 2 pytania:

- jest możliwość wygenerowania do pliku txt spisu katalogów gdzie dodałem daną stronę?

- program miesza, ustawia w innej kolejności słowa kluczowe (powoduje to większą unikalność wpisów)?

- radzi sobie dobrze z każdym rodzajem (skryptem) katalogów?

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słów kluczowych to niestety program ich nie miesza.

Nie miesza?

No to będzie mieszał! ;) Nie takie życzenia Wam spełniałem...

A propos tej jakiejś spacji, to dzisiaj nie miałem czasu zaglądać, ale pewnie to poprawię, jeżeli coś tam pominąłem...

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest możliwość wygenerowania do pliku txt spisu katalogów gdzie dodałem daną stronę?

narazie nie, sugerowalem dorobienie dopisywanie urla do bazy, ale moze w kolejnej wersji juz bedzie?

- radzi sobie dobrze z każdym rodzajem (skryptem) katalogów?

seomachina ma zakladke 'formularze katalogow' gdzie wpisujesz sobie nazwy pol jakie program ma wypelniac wybranymi przez ciebie danymi.

dzieki temu mozesz ja przystosowac do dowolnego skryptu, nie tylko katalogow ale nawet do pisania postow na forach

na identycznej zasadzie dzialaja zakladki 'formularze logowan' gdzie mozesz sobie przystosowac je nie tylko do worpressa ale tez do wlasnych precli na dowolnych skryptach, pod warunkiem ze formularze logowania nie sa zrobione we flashu lub nie maja zmiennych nazw pol

mozesz sciagnac demo i sam zobaczyc

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności