Skocz do zawartości

C++ vs C#


PawelC

  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który język jest najlepszy dla początkującego?

    • C++
      6
    • C#
      7
    • VB.Net
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mój wybór to C++ - C# uważam za wymysł Micro$hitu- niby ma toto jakieśtam ułatwiające ułatwienia, ale sztuką jest pisać na tyle dobry kod, żeby samemu widzieć takie rzeczy.

Poza tym powiem Ci, że kolega kompilował którąś z bibliotek dostarczanych przez okienka(nie wiem czy to z C#, czy też MS Visual Studio czy innego twora) i dostał przy kompilacji 283 errory :D

E:

A najlepiej zaczynać od Ansi C- tam się musisz pilnować w każdej chwili, więc wyrabia dobre nawyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko się pisze proste aplikacje. :D

Szybko i prosto != dobrze. Żeby móc pisać dobrze, trzeba trochę przecierpieć, a nie od razu jechać z kodem, którego pół jest generowane przez IDE 'bo tak'- a przez to np. wydajnościowo C# zostaje w tyle za C/C++ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak sformułowanym zapytaniu uważam, że jest ono prawie tak samo bezsensowne jak dokładnie takie samo pytanie, ale zadane w kontekście języków obcych , ale nie chce mi się pisać uzasadnienia dlaczego tak uważam :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zaczynać od Ansi C- tam się musisz pilnować w każdej chwili, więc wyrabia dobre nawyki :D

Chyba nie wiesz o czym piszesz, C i dobre nawyki to dwie różne rzeczy :D

Ta ankieta jest bez sensu i dlaczego ją tak zawęziłeś. Alternatywą dla C++ nie jest C# i zastosowanie też jest inne, tak samo jak VB( którego jednak całkiem bym odradzał, no chyba że masz perspektywę na ciekawe zlecenie lub pracę ). Alternatywą dla C# jest już bardziej Java i to właśnie jave polecał bym do nauki. Jeśli chodzi o C++, to wybór Visula Studio jest ok, ale radził by jakieś open sourcowe środowisko programistyczne jak MinGW + Eclipse, sprawuje się świetnie, lub https://www.codeblocks.org/ też podobno dobre ale nie miałem okazji używać.

Przed wyborem jakiegoś języka zastanów się co chcesz w nim robić, bo to jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uczyć sie programowania niż obsługi środowiska znam firmy w których przez kilka lat piszę sie jeden system w jednym języku, potem nowy system w innym. Jak ktoś jest dobry to sobie poradzi , selekcja naturalna. Bedąc otrzaskanym z C# bardzo szybko możesz sie przestawić na inne produkty z rodziny M$ wiec to jest jakas zaleta. Ucz sie czego chcesz byle bys był w tym dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz, C i dobre nawyki to dwie różne rzeczy ;)

A to czemu? :P ja się bardzo dobrze czuję z tym, co poznałem na C i bądź co bądź, podstawy programowania wziąłem właśnie stamtąd- później C++ i Java i powiedzmy, że początkujący już nie jestem(ale jakiś mastah- wymiatacz też nie, żeby nie było ;) )

Przed wyborem jakiegoś języka zastanów się co chcesz w nim robić, bo to jest istotne.

Zgodzę się, ale nie w całości- nauka programowania != nauka języka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pobrałem sobie Visual Studio 2008 a w nim jest:

Visual Basic 2008 Express Edition

Visual Web Developer Express Edition

Visual C++ 2008 Express Edition

Visual C# 2008 Express Edition

A ogólnie to chciałem powalczyć z VB.Net i do niego szukam jakieś edytora dobrego.

Ta ankieta jest bez sensu i dlaczego ją tak zawęziłeś

Zawęziłem ją dlatego że chce któryś z tych języków wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje, że ExPloiT nie chciał by się uczyć języka jako takiego, ale od razu wizualnego tworzenie aplikacji okienkowych dla netu ;)

Prawda jest taka, że wizualnie możesz stworzyć tylko interfejs innymi słowy wygląd programu. Zdarzenie w nim występujące już musisz oprogramować samemu co bez znajomości danego języka jest niemożliwe...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje, że ExPloiT nie chciał by się uczyć języka jako takiego, ale od razu wizualnego tworzenie aplikacji okienkowych dla netu :P

Tak zgadza się, do tego z vb miałem już do czynienia przez ponad rok ;)

Prawda jest taka, że wizualnie możesz stworzyć tylko interfejs innymi słowy wygląd programu. Zdarzenie w nim występujące już musisz oprogramować samemu [...]

Zgadzam się z Tobą, masz całkowitą racje ;)

Zależy mi na wizualnym tworzeniu ponieważ, najpierw chciałem robić wygląd aplikacji, a dopiero później to oprogramować.

Mion powiedz mi czy któryś z tych edytorów których nazwy podałem wyżej jest dobry do vb.net, czy żaden z nich i ogólnie nie potrzebnie pobierałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zadajesz jakieś dziwne pytania ;) Dany edytor-IDE z pewnością jest dobry dla danego języka.

Dla vb.net bedzie to Visual Basic 2008 Express Edition

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności