Skocz do zawartości

Precz z nipem itp


jubi

nip  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy wywalamy nip?

    • tak
      35
    • nie
      14


Rekomendowane odpowiedzi

no jak nie, jak tak :)

luq, ja nie twierdze, że spółka ma pesel ;) ma go każdy obywatel, nic nie stoi na przeszkodzie by w przypadku firm-spółek nadawać im odpowiedniki pesel, jeden numer identyfikujący każdego i każdą firmę, firmy, których włascicielem jest jedna osoba miały by pesel własciciela, a spółki miały by nowy numerek...

byc może trochę zakręciłe, ale ja już tak mam ^_^

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Naprawdę nie jest trudno sprawdzić wiarygodność firmy, ale wytłumaczcie mi inaczej bo widać ja jestem z innej gliny

Co wam daje anonimowe dawanie ofert tym bardziej jak w grę wchodzą legalna praca czy wystawianie FV ???? Przecież odpowiadając na ogłoszenie i tak się dowiemy.

Przeczytajcie dyskusje na GL bardzo fajna i akurat w temacie https://www.goldenline.pl/forum/pozycjonowa...tron-www/745192 Damian C. zadał pytanie o SWL i dostał następujące odpowiedzi ......

Xann czy ty wszędzie musisz pisać o SWL-ach, raczej nie mam Xannofobi ale przeginasz, z tą gadaniem o anonimowości i mieszając w to SWL ( chyba bardzo leży CI na sercu jeden z systemów, bo ciągle go dyskredytujesz ).

Jaka anonimowość przecież inne dane jak Nazwa, adres będą podawane!

Wracając do anonimowości to nawet bardzo duże firmy często dają ogłoszenia o pracę w której nie ujawniają nawet swojej nazwy. Robią to z różnych powodów, np. nie dawanie sygnałów konkurencji że będą się zajmowali tą dziedziną do której szukają specjalistów itp. powody których może być mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęczycie jak stare baby. Sprawa była wielokrotnie dyskutowana i dane firmowe, w tym ów NIP ma być, koniec, basta. Nie ma o czym rozmawiać. A komu się nie podoba to idzie na zlecenia.przez.net albo robi sobie pio2, pio3 czy pio10.

ps. ad generator - przecież tu nie chodzi o fakt podania paru cyferek tylko możliwości ich sprawdzenia. Przypominam sprawę oszusta z forum WHT - który najpierw wymyślał NIPy, potem wykorzystywał istniejących firm przez co zawsze szybko można było się zorientować, że coś tu nie pasuje. I oto właśnie chodzi. O _możliwość_ sprawdzenia czy nie jest to podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem: masz możliwość sprawdzić. to chyba oczywiste, że nie wszystko znajdziesz w necie ale brak takowego już daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak naprawdę to zwisa czy będzie ten NIP( i tak się tu nie ogłaszam ), czy nie ale nie rozumiem przenoszenia biurokracji( na którą wszyscy często narzekamy) rodem z urzędu skarbowego, na forum. NIP jak sama nawa wskazuje jest Numerem Identyfikacyjnym Podatnika i zainteresowany jego poznaniem powinien być tylko urząd skarbowy i kontrahent który ma mi wystawić fakturę lub z którym mam podpisać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann czy ty wszędzie musisz pisać o SWL-ach, raczej nie mam Xannofobi ale przeginasz, z tą gadaniem o anonimowości i mieszając w to SWL ( chyba bardzo leży CI na sercu jeden z systemów, bo ciągle go dyskredytujesz ).

O czym ty piszesz gdzie ja w tym temacie pisze coś o dyskredytacji jakiegoś SWL ???

ale w jednym masz racje to się nazywa Xannofobia

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazałem jak została potraktowana przez innych anonimowość a nie że ktoś zadał pytanie o tym jak powinien wyglądać SWL

.....Damian C. zadał pytanie o SWL i dostał następujące odpowiedzi ......

ps. Jeżeli słowo SWL wywołało czerwoną lampkę to przepraszam

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pesel to ma każdy, a NIP nie :]

no właśnie ale nip chyba też ma każdy po skończeniu 18 roku życia. Nie wiem jak wam ale mi po 90 roku państwo kazało go sobie wyrobić i z tego co wiem nic się w tym zakresie nie zmieniło.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym mowa?

Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej

tekst jednolity: Dz. U. Nr 155 z dnia 28 sierpnia 2007 r.

Art. 21. Jeżeli przedsiębiorca oferuje towary lub usługi w sprzedaży bezpośredniej lub sprzedaży na odległość za pośrednictwem środków masowego przekazu, sieci teleinformatycznych lub druków bezadresowych, jest on obowiązany do podania w ofercie co najmniej następujących danych:

1) firmy przedsiębiorcy;

2) numeru identyfikacji podatkowej (NIP);

3) siedziby i adresu przedsiębiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynajmowanie pkt swl to też nie sprzedaż. :)

wynajem to wynajem, a sprzedaż to sprzedaż

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności