Skocz do zawartości

Pozycjonowanie podstron


salwek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pozycjonuje strone o temtyce serwisu komputerowego. Chcialbym rozwinac dzialalnosc na inne miasta.

Mam pytanie powiedzmy ze moja domena to www.domena.pl i powiedzmy pozycjonuje ja na hasla "krakow serwis komputerowy, krakow odzyskiwanie danych"

Czy jesli otworze kolejne domeny typu www.domena.pl/warszawa_serwis_komputerowy oraz www.domena.pl/gdynia_serwis_komputerowy i skopiuje caly kontekst z glownej strony zmienaijac tylko opisy fotek oraz tytuly w H1, H2, H3 czy googloludki zapodadza tym subdomena duplicate z racji iz glowna domena juz zawiera ta zawartosc??

Pytam bo moze mi to oszczedzic wiele pracy. Pozdro wszytkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy googloludki zapodadza tym subdomena duplicate z racji iz glowna domena juz zawiera ta zawartosc??

Tak, moim zdaniem nie przyniesie zbyt dużego efektu zamieszczanie tego samego tekstu pod różnymi adresami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wykonalem ten manewr juz 2 tyg temu a chcialem zapytac o opinie. Puki co podstrony pna sie w gore jak szalone.

Tylko czy z czasem google nie zorientuje sie co jest grane i przylozy na wszytko filter :/

Jesli ktos cos takiego kombinowal niech da znac.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy googloludki zapodadza tym subdomena duplicate z racji iz glowna domena juz zawiera ta zawartosc??

Tak, moim zdaniem nie przyniesie zbyt dużego efektu zamieszczanie tego samego tekstu pod różnymi adresami.

Ale salwek pisze to tak jakby nie robił subdomen, tylko pod tą samą domenę chciał podpiąć nowe strony. Coś w stylu:

Domena: www.koty.pl

Kolejne strony przykładowo: www.koty.pl/perski ; www.koty.pl/dachowy; itp., a nie www.perski.koty.pl ; www.dachowy.koty.pl

Takie coś - w obrębie tej samej domeny - też działa jako duplicate content?

"Gdy myślisz, że możesz lub gdy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację." - Henry Ford

 

Hosting z SSL, SSH, bez ograniczeń transferu lub mały pakiet 3 miesiące gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mackingus dokladnie o to mi chodzi. Nie mam wielkiego doswiadczenia w pozycjonowaniu ale wyglada na to ze jednak podstrona nie dostala duplicate!!

Lukam wlasnie na jedna z podstron i jest w TOP 20. Jedyne co mnie nurtuje to to czy z czasem nie dostane filter na calosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w obrębie jednej domeny duplicate chyba nie działa. Ale chyba, ja się za słabo znam, żebyś mógł na mojej opinii polegać ;)

W każdym razie wg mnie duplicate byś mógł dostać chyba jeżeli zrobiłbyś:

www.warszawa_serwis_komputerowy.domena.pl

a tak, to chyba nie, ale jeszcze raz powtórzę ekspertem nie jestem :P

"Gdy myślisz, że możesz lub gdy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację." - Henry Ford

 

Hosting z SSL, SSH, bez ograniczeń transferu lub mały pakiet 3 miesiące gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expertem nie trzeba byc nawet jesli pracujesz w superhost.pl, jak narazie ta teoria dziala. W obrebia www.domena.com/............ i dalej nie dostalem filtra.

Warto potwierdzic ta teorie faktami, jest ktos w stanie??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale salwek pisze to tak jakby nie robił subdomen, tylko pod tą samą domenę chciał podpiąć nowe strony.

No właśnie o takim przypadku pisałam.

Takie coś - w obrębie tej samej domeny - też działa jako duplicate content?

Z tego co pamiętam to wg oficjalnych informacji od Google DC działa właśnie w obrębie tej samej domeny. Z czasem może to powodować wyświetlanie tylko jednego z adresów, czego nie należy rozumieć jako typowego filtra.

edit:

Sama w tej chwili w jednym serwisie mam ten sam tekst dostępny na 2 podstronach i na początku było wszystko OK, a później dość szybko w wynikach zaczęła się pojawiać tylko jedna z nich nawet na szczegółowe frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale salwek pisze to tak jakby nie robił subdomen, tylko pod tą samą domenę chciał podpiąć nowe strony.

No właśnie o takim przypadku pisałam.

Takie coś - w obrębie tej samej domeny - też działa jako duplicate content?

Z tego co pamiętam to wg oficjalnych informacji od Google DC działa właśnie w obrębie tej samej domeny. Z czasem może to powodować wyświetlanie tylko jednego z adresów, czego nie należy rozumieć jako typowego filtra.

edit:

Sama w tej chwili w jednym serwisie mam ten sam tekst dostępny na 2 podstronach i na początku było wszystko OK, a później dość szybko w wynikach zaczęła się pojawiać tylko jedna z nich nawet na szczegółowe frazy.

Czyli jak:

Zaczynamy zabawe, www.domena.pl/warszawa_serwis_komputerowy - pozycjonowana na haslo "warszawa serwis komputerowy", i www.domena.pl/gdynia_serwis_komputerowy - pozycjonowana na "gdynia seriwis komputerowy" , , , , , w jaki sposob moga one sie pokryc w googlarce bo nie kapuje??!!

Ten sam context, oczywiscie zmieniam podstawowe rzeczy typu H1 i opis fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogą się pokryć?

skopiuje caly kontekst z glownej strony zmienaijac tylko opisy fotek oraz tytuly w H1, H2, H3

Z tego wynika, że zmieniasz tylko detale, a kopiujesz główną treść. Jaki % tekstu będzie zatem się pokrywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli otworze kolejne domeny typu www.domena.pl/warszawa_serwis_komputerowy oraz www.domena.pl/gdynia_serwis_komputerowy i skopiuje caly kontekst z glownej strony zmienaijac tylko opisy fotek oraz tytuly w H1, H2, H3 czy googloludki zapodadza tym subdomena duplicate z racji iz glowna domena juz zawiera ta zawartosc??

bardzo dobrze myślisz , tylko musisz pomieszać trochę treść i będzie cacy

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogą się pokryć?
skopiuje caly kontekst z glownej strony zmienaijac tylko opisy fotek oraz tytuly w H1, H2, H3

Z tego wynika, że zmieniasz tylko detale, a kopiujesz główną treść. Jaki % tekstu będzie zatem się pokrywał?

100% tekstu bedzie sie pokrywal (zmieniam tylko opisu fotek i H1,2,3,4).

Teraz tak, powiedzmy ze zapodam kilka tysiecy punktow z weblinka na www.domena.pl/warszawa_serwis_komputerowy. Czy google traktuje to podstrone jako nowa czy jako czesc starej(chodzi glownie zebym nie zalapal filtra na sam poczatek)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności