Skocz do zawartości

Zastrzegacie w UPRP swoje strony?


matematyk

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy zastrzegacie w UPRP swoje strony internetowe które prowadzicie, nazwy swoich firm, swoje blogi, fora internetowe? Bo np. prowadząc np. forum projektowe domów forumbudowlane.pl ktoś może zarejestrować za nas w UPRP ten znak i potem w drodze arbitrażu odebrać domenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca jest tak, że osoba A kupuje sobie domenę, pracuje nad stroną, strona jest popularna, a osoba B zastrzega sobie nazwe domeny i może ją przejąć... jezeli zastrzeże sobie nazwę osoba B zanim osoba A kupis sobie domenkę, to pewnie i by tak było jak piszesz, ale nie w przypadku jaki opisałem, wtedy może sobie osoba B cmoknąć ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematyk, to tak jak by Państwo wprowadziło podatek dochodowy 60% Twoich dochodów i miałbyś zapłacić go od wszystkich dochodów wstecz...

Prawo na szczeście nie działa wstecz dlatego też jeżeli ktoś zarejestruje X nazwę a po 2 dniach ktoś ją opatentuje to może sobie o niej pomarzyć ;)

Zresztą trzeba brać to na logike... zobacz np taki maxior.pl wątpie aby nazwa była opatentowana, czyli co zaraz skacze do UP i zastrzegam nazwę i mam domenę maxiora ;d? Fajnie by było ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał źle rozumiesz to twierdzenie że prawo nie działa wstecz...

Jeżeli ktoś by sobie kupił jakąś domenkę a 2 lata później wymyślono by takie coś jak znak towarowy (i prawo ochronne) to wtedy właśnie można skorzystać z tego że prawo nie działa wstecz i nikt na podstawie zastrzeżonego znaku nam jej nie odbierze...

W innym przypadku to że prawo nie działa wstecz nic nam nie daje... i jestem pewien że można stracić niektóre domeny nawet jak się zarejestrowało je przedtym jak ktoś zarejestrował znak towarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematyk, przejęcie domeny == przejęcie marki, traficu czyli w pewnym sensie przejęcie portalu [nie dosłownym] ;)

Wystarczyło by abym zastrzegł nazwy dla np 20 większych portalów rozrywkowych po czym domena trafia na parking a ja przez reszte życia siedzę pod palmami z drinkiem ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście miesięcy temu mój automat znalazł nieprzedłużoną domenę z PR.

Oczywiście domenę zarejestrowałem i czekała w kolejce na ustawienie na niej kolejnej strony "farmaceutycznej", ale nagle pewnego dnia dostałem mail do sporej międzynarodowej firmy w sprawie jej przejęcia. Okazało sie, że była to domena strony głównej ich oddziału w PL. Później przysłano mi stos dokumentów do biura. Porozmawiałem sobie z prawnikiem i ten sobie z nimi korespondował. Po jakimś czasie stwierdzili chyba, że to nie ma sensu i zaproponowali mi sporą sumę, którą podbiłem nieznacznie, zainkasowałem pieniążki i przetransferowałem domenę. Gdyby można było tak poprostu mi ją zabrać napewno by zabrali bez płacenia mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mich@ł

Wszystko zależy od sytuacji...

Domenę można przejąć nawet nie mając znaku towarowego...

A znak towarowy nawet zarejestrowany później niż domena zwiększa tylko szanse na przejęcie domeny...

Jeżeli jakiś szary prosty człowiek zarejestruje znak jakiegoś portalu to jasne że może sobie cmoknąć na domenę... Ale jeżeli będzie odwrotnie....

Np. Jakiś szary prosty człowiek sobie zrobi prostą stronkę i po jakimś czasie z wielkim bumem i znakiem towarowym wejdzie firma to nam wygryzie z głowy swoimi prawnikami w ogóle pomysł aby posiadać taką domenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności