Skocz do zawartości

Kilka domen - jeden serwis - pozycjonowanie


uraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę uniknąć własnoręcznego (kosztownego i czasochłonnego) testowania zapytam więc tutaj - na pewno ktoś zna odpowiedź. Przeszukałem forum na tyle na ile było możliwe przeszukanie czegoś tak dużego w ciągu 4 dni. Jeżeli temat był już poruszany to proszę tylko o podanie linka.

Przykład:

Prowadzę stronę lokalnego biura nieruchomości. Mam 2 domeny. Pierwsza to www.nazwabiura.miasto.pl druga to www.miasto.nieruchomosci.pl Pierwsza domena jest stara i w miarę dobrze wypozycjonowana natomiast druga ma zaledwie rok i nawet nie jest jeszcze zaindeksowana (dopiero ją nabyłem).

Słowa kluczowe (podstawowe): nieruchomości miasto, nieruchomości komercyjne miasto, nazwa biura

Teraz pytanie:

Czy korzystniej będzie utrzymać obecny serwis pod starą domeną i pozycjonować go głównie na nazwę biura (jako że ta nazwa znajduje się w domenie) a na nowej domenie postawić inny, mniejszy który byłby pozycjonowany na frazy nieruchomości oraz nazwa miasta i z niego linkować do serwisu głównego? Czy może lepiej zrobić przekierowanie nowej domeny na aktualny serwis i pozycjonować obie równolegle.

* tekst pogrubiony czyli nazwabiura oraz miasto oczywiście są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę uniknąć własnoręcznego (kosztownego i czasochłonnego) testowania zapytam więc tutaj - na pewno ktoś zna odpowiedź. Przeszukałem forum na tyle na ile było możliwe przeszukanie czegoś tak dużego w ciągu 4 dni. Jeżeli temat był już poruszany to proszę tylko o podanie linka.

Przykład:

Prowadzę stronę lokalnego biura nieruchomości. Mam 2 domeny. Pierwsza to www.nazwabiura.miasto.pl druga to www.miasto.nieruchomosci.pl Pierwsza domena jest stara i w miarę dobrze wypozycjonowana natomiast druga ma zaledwie rok i nawet nie jest jeszcze zaindeksowana (dopiero ją nabyłem).

Słowa kluczowe (podstawowe): nieruchomości miasto, nieruchomości komercyjne miasto, nazwa biura

Teraz pytanie:

Czy korzystniej będzie utrzymać obecny serwis pod starą domeną i pozycjonować go głównie na nazwę biura (jako że ta nazwa znajduje się w domenie) a na nowej domenie postawić inny, mniejszy który byłby pozycjonowany na frazy nieruchomości oraz nazwa miasta i z niego linkować do serwisu głównego? Czy może lepiej zrobić przekierowanie nowej domeny na aktualny serwis i pozycjonować obie równolegle.

* tekst pogrubiony czyli nazwabiura oraz miasto oczywiście są inne.

kiepsko szukales.

w duzym uproszczeniu mozna powiedziec iz "stara" domena jest lepsza - kilk, a to co masz w nazwie domeny nie ma wplywu na to czy domena bedzie sie lepiej pozycjonowac pod katem frazy ktora zawiera. wybierz starą domenę i pozycjonuj na wszystkie frazy, na nowej domenie napisz kilka artykułów z ktorych linkuj do domeny docelowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprony, tak tak to ciebie tyczy! :D Przeczytaj sobie -> Cytowanie w postach.

Irek, nie sądzisz, że czas kogoś zbanować :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kul: kiepsko szukales.

> Jeżeli kiepsko szukałem to proszę o link

@Kul: w duzym uproszczeniu mozna powiedziec iz "stara" domena jest lepsza

> Zdaje sobie z tego sprawę jednak nie pytałem która jest lepsza tylko jak wykorzystać nową na co zresztą pośrednio odpowiedziałeś - dzięki.

@Mion: Oprony, tak tak to ciebie tyczy! rtfm.gif Przeczytaj sobie -> Cytowanie w postach.

> Czy konieczne jest załatwianie takich spraw w tematach niedotyczących regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy patrząc pod kątem pozycjonowania lepiej nowe (kolejne domeny) podpinać bezpośrednio pod serwis docelowy czy lepiej tworzyć na nich osobne mini strony z linkami do serwisu docelowego.

@Kul: stary na dobra sprawe zmiescil bys sie w zapytaniu "jak zagospodarować nową domenę do promocji starego serwisu?" ;)

> Trafiłeś w sedno sprawy aczkolwiek nie pytam jak to zrobić jeżeli chodzi o sprawy techniczne bo z tym sobie poradze tylko jakie rozwiązanie przynosi najlepsze rezultaty.

@Kul: a co do linku - co trzeci temat masz na temat zaplecza tematycznego ;)

> Czy ja pytałem jak się robi zaplecze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara pozycjonowana wcześniej domena jest dużo lepsza więc na niej się skup :) Z druga młodszą możesz zrobić bardzo dużo (o ile chcesz ja zatrzymać i utrzymywać). Np.:

- przekierowanie 301 na starą i linkować obie,

- dorobić kilka subdomen i postawić małe zaplecze,

- stworzyć na niej serwis informacyjny dotyczący strony firmowej (0 ofert, 100% informacji) i pozycjonować, żeby obie strony były blisko siebie w wynikach.

Opcji do zabawy naprawdę sporo - jeżeli nie chcesz się bawić pozycjonuj starą domenę a o nowej zapomnij :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uraz: lepiej tworzyc nowe serwisy tematyczne i linkowac do strony docelowej, podpinanie kolejnych domen raczej mija sie z celem, chyba ze sa to naprawde dobre domeny generujace ztargetowany traffic, poza tym jak sie konkurencja uprze to Ci zindeksuje w wyszukiwarce domeny "dodatkowe" i bedziesz mial klopot. ale pewnie nie o to pytales ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie dodatkowego serwisu (w tym przypadku o tematyce nieruchomości), wypozycjonowanie go i linkowanie do domeny docelowej - dzięki za wskazówki.

Mam jeszcze jedną sprawę. Czy będzie duży skok wydajności (patrząc pod kątem pozycjonowania) takiego dodatkowego serwisu jeżeli będzie on hostowany na innym serwerze z innym adresem IP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności