Skocz do zawartości

CMS - portal do sprzedaży zdjęć


myszak

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki bezpłatny system portalowy najlepiej sprawdziłby się do stworzenia serwisu fotograficznego, służącego do sprzedaży zdjęć? Chodzi o tworzenie otagowanych galerii, z możliwością wyszukiwania zdjęć np. po numerze zawodnika, dodawania ich do koszyka itd. Czy Drupal się do tego nada? A może Quick.cart?

Oto przykładowe portale tego typu: www.fotomaraton.pl i www.sportograf.de/pl/shop

Jak zrobić cydr z jabłek? Przepisy na nalewki domowe smaczne i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bezpłatny system portalowy najlepiej sprawdziłby
Żaden...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszak-> Nie ma takich funkcji jakie by były potrzebne np. możliwość pobrania zdjęcia po dokonaniu opłaty online;

Możliwość przeglądania po kadrze dużego zdjęcia;

Możliwości zakupu zdjęcia o wybranej rozdzielczości;

itd....

@Qbexus -> Przy takim podejściu można powiedzieć, że do każdego kawałka kodu można dopisać inny tworząc w ten sposób portal :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwiniecie odpowiedzi.

Osobiście skłaniałem się ku Quick.cart który jest portalem sklepowym, a płatności ewentualnie dokonywane byłyby poprzez dotpay, a zdjęcia wysyłałbym po prostu mailem...

Od podstaw sam nie napiszę, gdyż to dla mnie czarna magia, a gdybym zlecił napisanie musiałbym wydać sporą kwotę, dlatego na początek chciałbym ruszyć na czymś bezpłatnym, w przyszłości ewentualnie (jeśli interes by dobrze szedł) przekształcić to w portal napisany od podstaw.

Jak zrobić cydr z jabłek? Przepisy na nalewki domowe smaczne i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być profesjonalne, a takie powinno być jak się chce od kogoś brać pieniądze, to żaden.

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przeczytałem przedwczoraj Twój post i trochę myślałem dzisiaj jak bym to rozwiązał gdybym miał b. ograniczone środki i przyszło mi do głowy, że mógłbyś zupełnie odpuścić sobie aspekt sklepu. Skoncentrować się na zrobieniu b. atrakcyjnej galerii - w tej dziedzinie jest kilka sensownych bezpłatnych i tanich opcji i wykorzystać do płatności Paypal albo Google Checkout.

Każdy z tych systemów pozwala na wygenerowanie kodu, który po wstawieniu na stronę wyświetla buton, prowadzący do płatności. Google Checkout pozwala nawet na robienie butonów z kilkoma wariantami produktu, każdy wariant w innej cenie - można by to wykorzystać do wprowadzenia różnych opłat za różne rozdzielczości zdjęć.

Jestem przekonany, że na pewno znajdą się osoby, które powiedzą, że to bez sensu bo system powinien być idealny. Tylko, że na takiej zasadzie można czekać latami z rozpoczęciem realizacji fajnego pomysłu - bo kto na samym początku ma środki na stworzenie czegoś idealnego?

Swoją drogą w żadnym wypadku nie zachęcam do traktowania takiego rozwiązania jako szczytu marzeń - po prostu można w ten sposób szybko wprowadzić pomysł w czyn i zobaczyć jak się rozwija.

Tak czy inaczej życzę powodzenia :P

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo szybko jak postawić można paść z pomysłem, bo czasy sprzedaży obwoźnej z łóżka polowego na chodniku już dawno minęły.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo szybko jak postawić można paść z pomysłem, bo czasy sprzedaży obwoźnej z łóżka polowego na chodniku już dawno minęły.

Może źle zrozumiałem ale wydawało mi się, że nikt nie zakłada, że ten serwis ma, w krótkim czasie, stać się źródłem utrzymania - gdyby tak miło być sama promocja musiała by kosztować tak dużo, że koszt samej platformy przestałby być kluczowym czynnikiem. Mam wrażenie, że celem jest raczej realizacja pasji, a przy okazji zarobienie nieco pieniędzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności