Skocz do zawartości

Linkowanie stron zaplecza między sobą


CashNet

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jest wiele opinii na ten temat, często sprzecznych. Proste pytanie - jak zapatrujecie się na nie wzajemne linkowanie stron zapleczowych.

Mam 100 stron na różnych hostingach np. pod kredyty. Czy linkowanie w stylu:

1 linkuje do 2,3,4,5,6; 2 linkuje do 3,4,5,6,7 itp

jest wykrywane? Pełna zgodność tematyczna linkowanych stron. Widzę, że kiedy tematy się zgadzają to wiele osób ryzykuje linkowanie mniejszych sieci na zasadzie każdy z każdym i nie widać, żeby źle na tym wychodzili. Dodam, że strony porządnie zrobione, wartościowe dla usera, więc nie jest to polinkowane 100 dmozów czy katalogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi tutaj o to, że w necie jest sporo podpierdalaczy (są o tym wątki) i jak Ci wleci na zaplecze taki podpierdalacz to po linkach dojdzie Ci do całości zaplecza jakie posiadasz.

Podziel zaplecze na kilka-naście grup i w każdej z grup trzymaj powiedzmy 5-10 stron i je linkuj.

Marketing w sieci - da się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podpierdzielą mnie, że co? :) Że strona o kredytach jako uzupełnienie treści linkuje do tematycznie powiązanej o kredytach hipotecznych? Strony są - przypominam - wysokiej jakości. Pewnie macie racje i tak zrobię, ale tak jak piszę, nie jest to typowe zaplecze i w 102% nie mam nic na nim do ukrycia przed googlem/moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapatrujecie się na nie wzajemne linkowanie stron zapleczowych

Jeśli są powiązane tematycznie to myślę, że nie ma problemu, ale lepiej robić to z umiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexy co masz na myśli pisząc umiar?

Przede wszystkim nie stosowanie konkretnych schematów i ograniczenie się do podlinkowania w ten sposób tylko kilku stron. Sama staram się coraz rzadziej linkować zaplecze wzajemnie. Ciężko jest mi podać konkretne liczby tego "umiaru" ;-) ale na swoich stronach nie zastosowałabym podanego przez Ciebie schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejowicz, robię podobnie. Mam zaplecze podzielone na te lepsze i troszkę gorsze, gdzie gorsze przynajmniej od jakiegoś czasu wykorzystuję głównie do linkowania tego lepszego, wymiany itp. Jednak w przypadku każdego rodzaju zaplecza i stron pozycjonowanych (tylko tych prywatnych, bo wiadomo, że na nieswoich nie wstawię żadnych linków), czasem wymieniam się wzajemnie.

Ostatecznie jednak nie ma u mnie większego schematu. Kiedyś więcej linkowałam między sobą, później zrobiłam ten podział, więc linki są w nich wstawiane w przeróżny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna linkuję własne porządne zaplecza wzajemnie i nie ma żadnych problemów. Linki rozrzucone losowo po serwisach (część ręcznie, część automatem).

Jak strony są porządne to według mnie nie ma się czwego bać, bać się mogą ci co mają g*wno a nie porządne zaplecza :)

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim układzie:

Przykładowo Hotele:

Mam pełno domen - każda ma nazwę w schemacie: hotele-miasto.com lub hotele-państwo.com

Design każdej z nich jest praktycznie identyczny, ale mają unikalny tematyczny content robiony pod daną domenę.

Na każdej jest silnik wyszukiwania tak, żeby można bylo odrazu zabookować hotel - czyli strony są w pełni funkcjonalne.

Każda z domen jest pozycjonowana.

Jak takie ustrojstwo linkować między sobą? :)

Czemu cross-linking miałby ewentualnie zaszkodzić zamiast pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności