Skocz do zawartości

Odpowiedzialnosc SWL za uzytkownikow


gostek_

Rekomendowane odpowiedzi

Racja! No i tu już powinni się wypowiedzieć administratorzy systemów, co robią lub zrobili by w takiej sytuacji gdy sami dostrzegą lub ktoś zgłosi takie nadużycie, czekamy na wypowiedzi :)

O narzędziu informowaliśmy w dwóch innych wątkach ale w ramach przypomnienia:

AntyLinker

AntyLinker to narzędzie, które umożliwia sprawdzanie i zabezpieczenie Twoich serwisów w systemie GotLink.pl przed niepożądanym linkowaniem.

Pierwszą jego funkcją jest wyszukiwarka linków, prowadzących do Twoich domen dodanych przez innych użytkowników. Po wprowadzeniu nazwy domeny i kliknięciu "Sprawdź" system sprawdzi czy ktoś poza Tobą linkuje podaną domenę - w przypadku odnalezienia takich linków otrzymasz następujące informacje: nick, id linku, adres i anchor.

Raport z prośbą o usunięcie linków będziesz mógł przesłać do Administracji po wybraniu "Prześlij do AG" a po kliknięciu w nick usera, wysłać do niego bezpośrednią wiadomość.

Drugą funkcją AntyLinkera jest "Bezpieczna lista" do której dodając swoje domeny automatycznie zabezpieczysz je przed linkowaniem przez inne osoby.

https://www.gotlink.pl/antylinker/

wiszbon "upierdliwiec" to nie jest fraza szczegolnie obelzywa. Sa gorsze i one powinny byc filtrowane.

W systemie istnieją listy słów filtrujące słowa erotyczne, hazardowe i inne niedozwolone...

Każda z list może zostać powiększona o sugerowane frazy użytkowników przesłane do administracji.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Po czym poznacie z jakiego systemu lecą te linki?

Ja w takim przypadku najpierw sprawdzam czy format linków nie jest taki sam jak w systemach, z których kiedykolwiek korzystałam. Następnie albo kogoś podpytuję o to albo rejestruję się w wybranych systemach i staram się dodać jako swoją stronę, na której znalazłam linki do siebie. Jeśli nie pozwala dodać to znaczy, że linki są z danego systemu. Póki co miałam tylko jedną taką sytuację i dość szybko trafiłam w system, którego szukałam.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność SWLi za użytkowników to szczerze mówiąc nie wiem jakie systemy mają jakieś filtry na konkretne słowa, bo na razie z filtrowaniem pewnej frazy spotkałam się tylko w jednym systemie, ale na pewno byłby to dobry pomysł. Jednak zaszkodzić można nie tylko linkując na obraźliwe frazy, ale linkując w ogóle kogoś kto sobie tego nie życzy. Jeśli admini SWLi w przypadku doniesienia takiej sprawy zareagują blokując daną domenę, to OK. Chociaż przedstawiony kiedyś pomysł weryfikacji bardziej do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas user ma opcje stworzenia linku jakiego chce. Ale link ,,obraźliwy" to link niezgodny z regulaminem. I jesli my tego nie wychwycimy to zrobi to zapewne jakiś inny user ktory nas powiadomi. Taki kubus dostaje osttrzezenie, przy drugim leci z systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ja kto Xann muszę wtrącić swoje 5 zł was zasmucić :)

Czy żaden z was nie wpadł na to że są inne SWL'e ? nie koniecznie nasze krajowe ?

Po za tym nie widzę żeby obecne reagowały na walczącego o czystość indexu wiec wiecie takie czcze gadanie.

Jak usu łysze oficjalne komunikaty że taka i taka osoba została wykluczona z używania SWL , jetem gotowy do współpracy z każdym. Na razie innym systemom nie przeszkadza że walczący ze spamem się w nich linkuje.

Kiedyś próbowałem spiąć towarzystwo do kupy zrobić kaste jak mają lekarze że jeden na drugiego złego słowa nie powie ale żeście mnie wyśmiali wiec teraz macie pole do popisu. Ja poczekam popatrzę

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznacie z jakiego systemu lecą te linki?

Ja w takim przypadku najpierw sprawdzam czy format linków nie jest taki sam jak w systemach, z których kiedykolwiek korzystałam. Następnie albo kogoś podpytuję o to albo rejestruję się w wybranych systemach i staram się dodać jako swoją stronę, na której znalazłam linki do siebie. Jeśli nie pozwala dodać to znaczy, że linki są z danego systemu. Póki co miałam tylko jedną taką sytuację i dość szybko trafiłam w system, którego szukałam.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność SWLi za użytkowników to szczerze mówiąc nie wiem jakie systemy mają jakieś filtry na konkretne słowa, bo na razie z filtrowaniem pewnej frazy spotkałam się tylko w jednym systemie, ale na pewno byłby to dobry pomysł. Jednak zaszkodzić można nie tylko linkując na obraźliwe frazy, ale linkując w ogóle kogoś kto sobie tego nie życzy. Jeśli admini SWLi w przypadku doniesienia takiej sprawy zareagują blokując daną domenę, to OK. Chociaż przedstawiony kiedyś pomysł weryfikacji bardziej do mnie przemawia.

Metoda którą stosujesz do sprawdzania czy linkuje cie ktoś bez twojej wiedzy na pewno nie będzie popularna bo za dużo zachodu.

Co w sytuacji gdy ktoś nie ma konta w danym systemie lub w żadnym? Po drugie ma sprawdzać wszystkie systemy po kolei?

Jeśli w systemach standardem było by że jest zakaz linkowania konkurencji wtedy było by po sprawie.

I pisząc standard nie mam na myśli zapisku w regulaminie tylko narzędzia uniemożliwiające to.

Zgłaszanie takich faktów nie ma sensu bo za nim się o tym dowiemy (o tym że ktoś nas linkuje) to albo będziemy mieli już filtra albo będziemy wysoko na obraźliwe hasło i co, zgłosimy administracji a strona nadal będzie zafiltrowana lub wisiała jeszcze jakiś czas z tym brzydkim hasłem.

Trzeba zapobiegać takim działaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż przedstawiony kiedyś pomysł weryfikacji bardziej do mnie przemawia.

Nie wiem jaki to byl pomysl weryfikacji, widac nie natrafilem na topik ale pomysl ciekawy. Np mozliwosc linkowania z swl tylko do stron, ktore "wyrazaja na to zgode" poprzez odpowiednia regulke w robots.txt

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to, co umieszczam na mojej stronie jestem odpowiedzialny JA.

za to co umieszczasz na swojej stronie jestes odpowiedzialny TY.

Jesli umieszczamy rzeczy od partnerow, ktorzy nie daja "gwarancji jakosci" to bierzemy na siebie czesc odpowiedzialnosci. Zamiast glowic sie nad tym jak uniemozliwic linkowanie do mojej strony wole stanac na glowie i wymyslic jak zdobyc dobre linki :)

Zamiast chrzanic czas moglibyscie podyskutowac na temat np. stosowania nofollow w duzych serwisach :)

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann wiem ze to utopia i nigdy nie zostanie masowo wprowadzone, ale to by zupelnie zmienilo obraz SWL w seo. Teraz kazdy sie ich boi jak i tego, ze lada dzien ktos uzyje systemu wymiany linkow zeby zniszczyc konkurencje, zbeltac bezkarnie i zmieszac z blotem wizerunek firmy, a to jest naprawde latwe.

Moglbys tez dac przyklad i wprowadzic weryfikacje :) Przemysl to :)

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Teraz kazdy sie ich boi jak i tego, ze lada dzien ktos uzyje systemu wymiany linkow zeby zniszczyc konkurencje, zbeltac bezkarnie i zmieszac z blotem wizerunek firmy, a to jest naprawde latwe.....

a moim zdaniem należy edukować wszystkich jak jest naprawdę , gostek_ jestem zainteresowany wszystkimi sensownymi propozycjami, jeżeli mają sens

Już powiedziałem w tym temacie jak sobie ktoś nie życzy wystarczy napisać do mnie na PW na milon procent jego domena dołączy do domeny Szook.pl w wtym systemie.

Powiedz mi który system staną na wysokości i zablokował szooka u siebie, żaden wiec jaka tu jest solidarnośc ?

Obecnie panuje każdy sobie żepke skrobie, jak już powiedziałem naprawdę jestem gotowy do współpracy ale sensownej nie wyimaginowanej.

ps. podrzucili mi na PW taki rodzynek: ... Jutro postaramy się zorientować w jaki sposób wygląda obowiązek admina SWL archiwizowanie transakcji by sprawdzić operacje handlowe użytkowników SWL. ... z tego co widzę to teraz ktoś będzie się brał za wasz handel PKT :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann na ten temat moglibysmy dlugo dyskutowac i kazdy z nas mialby sporo racji. Wprowadzajac taka weryfikacje polozylbys kres wszystkim mzonkom i odcial sie od spekulacji, nagonek i wielu innych nieprzyjemnosci odnosnie depozycjonowania itp. Nie zostawilbys na to miejsca, proste.

Ps nie piszmy o szooku i jego problemach bo one nie sa wazne ani dla mnie, ani dla kogokolwiek z nas. Zostawmy prywaty.

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda którą stosujesz do sprawdzania czy linkuje cie ktoś bez twojej wiedzy na pewno nie będzie popularna bo za dużo zachodu.

W tamtej sytuacji po prostu zauważyłam, że ktoś mi podlinkował konkretną domenę i uznałam, że warto poświęcić chwilę i to sprawdzić. Z drugiej strony i tak już było po fakcie, bo linki były podpięte, a potem zdjęte w całości, więc jedyne co zrobiłam to zaspokoiłam swoją ciekawość ;-)

Nie wiem jaki to byl pomysl weryfikacji, widac nie natrafilem na topik ale pomysl ciekawy.

Niestety ciężko było znaleźć pomysł, który spotkałby się z poparciem innych. M.in. chodziło o ustalenie jakiegoś sposobu na weryfikację domen, które mogą być linkowane, np. wrzucenie na serwer pliku o unikalnej nazwie albo jakiegoś kodu chociaż na moment.

Sama nie jestem w stanie podać idealnego sposobu na to. Jednak nie uważam, aby problemem było to, że nie wszystkie systemy mogą chcieć coś nowego wprowadzić w tej kwestii. W moich oczach na pewno zyska każdy system decydujący się na tego typu zmiany i tu + dla jednego, który już wspomniał o nowej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby zrobić weryfikację jaka jest np. w TD: dodanie unikalnego identyfikatora do meta danych i tylko stronach zweryfikowanych mogłyby się wyświetlać linki.

Minus tego taki, że z metatagiem wykrycie strony byłoby bardzo proste...dlatego lepiej unikalny plik tekstowy umieszczony na serwerze, na którym "siedzi" strona linkowana.

Takie rozwiązanie wyeliminowałoby całkowicie linkowanie przez konkurencję, ponieważ linki do naszej strony byłyby dozwolone tylko po umieszczeniu na serwerze pliku weryfikacyjnego.

Jednak aby było to skuteczne wszystkie SWLe musiałyby nawiązać wspólpracę.. ustalić wspólne stanowisko - co jest nierealne.

125x125_2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności