Skocz do zawartości

Odpowiedzialnosc SWL za uzytkownikow


gostek_

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda którą stosujesz do sprawdzania czy linkuje cie ktoś bez twojej wiedzy na pewno nie będzie popularna bo za dużo zachodu.

W tamtej sytuacji po prostu zauważyłam, że ktoś mi podlinkował konkretną domenę i uznałam, że warto poświęcić chwilę i to sprawdzić. Z drugiej strony i tak już było po fakcie, bo linki były podpięte, a potem zdjęte w całości, więc jedyne co zrobiłam to zaspokoiłam swoją ciekawość ;-)

No właśnie jednak jak sama napisałaś to było po fakcie, więc metoda sprawdzania linków i zgłaszania ich do adminów systemu nie jest żadną metodą bo jest już "po ptakach":)

Odnośnie dopalania konkurencji to był już temat w którym jasno jest podane stanowisko niektórych właścicieli systemów

Zapobieganie dopalania konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
......Jeden krok nie czyni mistrza, trzeba trochę podreptać.

I było by to coś więcej niż czcze gadanie o etyce, uczciwości, lojalności ....

no to czekamy na inne systemy niektóre to nawet w ciągu 24h robią swoje poprawki wiec się szybciutko przekonany jak im na tym zależy :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby zrobić weryfikację jaka jest np. w TD: dodanie unikalnego identyfikatora do meta danych i tylko stronach zweryfikowanych mogłyby się wyświetlać linki.

Minus tego taki, że z metatagiem wykrycie strony byłoby bardzo proste...dlatego lepiej unikalny plik tekstowy umieszczony na serwerze, na którym "siedzi" strona linkowana.

Takie rozwiązanie wyeliminowałoby całkowicie linkowanie przez konkurencję, ponieważ linki do naszej strony byłyby dozwolone tylko po umieszczeniu na serwerze pliku weryfikacyjnego.

Jednak aby było to skuteczne wszystkie SWLe musiałyby nawiązać wspólpracę.. ustalić wspólne stanowisko - co jest nierealne.

takie rozwiązanie jezeli było by stosowane do wszystkich domen jakie można linkować systemem, było by potwierdzeniem, że linkujesz sam swje domeny, a wtedy już nie napiszesz do G: ej za co filtr? no chyba nie za SWLe, bo jak mi udowodnicie, że ja to linkowałem, a nie konkurencja mi dowaliła?

miało by to jakis sens, tylko w takim przypadku, gdy dany plik na stronie uniemożliwiał by linkowanie z danego systemu, nie ważne czy Ty linkujesz czy kto inny, lub w przypadku, gdy linkować można każdą domenę bez różnicy, do czasu, aż właściciel jakiejś domeny nie wrzuci pliku, wtedy juz tylko on może linkować :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcony, Google nie może wnikać czy to Ty linkujesz swoją domenę czy nie, bo nie ma jak tego udowodnić. Z tego co mi wiadomo, wystarczy napisać, że już się odpięło linki, więc nie ma w ogóle powodu do tego, żeby próbować zwalać to na konkurencję. Poza tym, patrząc po rozmowach na forum Google, pamiętam tylko 1 zgłoszenie filtra spowodowanego przez konkurencję, a cała reszta sama podpinała SWL'e na strony, więc takie sytuacje to wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie ma jak udowodnic, jak w systemach będzie można linkowac tylko swoje domeny, to po co im dowody? sami je im damy :)

dobre rozwiązanie ma Gotlink, do czasu zgłoszenia kazdy moze linkować stronę, jak jest zgłszenie to tylko własciciel, google nadal nie może nic udowodnić, a własciciel ma jako taki spokój...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin nie jest wszechwiedzący i potrafi ustalić, czy strona łamie jakieś prawa bądź nie. Moim zdaniem to jedyna "odpowiedzialność moralna" dotyczy tego, żeby usługa działała sprawnie i to wszystko. To jak sobie dorośli użytkownicy z tej usługi korzystają to ich sprawa. W wypadku, gdy komuś coś nie odpowiada - to sprawa między dwoma dorosłymi ludźmi. Przedszkolanki to w przedszkolu. Wiem, że wojenki są coraz śmieszniejsze i w każdym SWL-u przydałaby się superniania do godzenia userów... ale bez przesady :)

Z resztą Xann tu wcześniej pisał, że stara się nie ingerować i to jeden z jego niewielu postów z którymi mogę się w 100% zgodzić. Nie wyobrażam sobie, żeby jakiś admin grzebał w prywatnych danych użytkowników. Zawsze znajdą się moralizatorzy, którzy wiedzą lepiej i będą nawet grzebać w danych pracodawcy / użytkownika szukając dziury w całym. Kwestia profesjonalizmu.

SWL to takie samo narzędzie jak młotek, sam pomysł, że producent narzędzia odpowiada za poczynania klienta jest absurdalny.

Kiedyś próbowałem spiąć towarzystwo do kupy zrobić kaste jak mają lekarze że jeden na drugiego złego słowa nie powie ale żeście mnie wyśmiali wiec teraz macie pole do popisu.

Bo ten pomysł akurat był śmieszny :) Zwłaszcza, że pewnie powstałaby kasta weblinka, kasta whiteseo i jeszcze z 15 innych to byśmy mieli takie klany jak w ogame ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności