Skocz do zawartości

serwisy wielojęzyczne


yourfate

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. Słyszałem, ze polskie wyszukiwarki lepiej pozycjonują domenę pl a zagraniczne com. Rozumiem zatem, ze jeśli ma się zamiar założyć serwis kilkujęzyczny najlepiej wykupić zarówno domenę pl (i pozycjonować ją pod polskimi frazami w polskich katalogach) jak i com (i pozycjonować w zagranicznych katalogach) tak więc będą one wyglądały następująco - nazwa.pl oraz nazwa.com. I tutaj moje pytanie - jak potem podlinkowywać takie strony? Czy wyszukiwarki będą traktować te strony jako jedną i tą samą (bo mają taką samą nazwę a różnią się tylko końcówką) czy jako zupełnie różne i niezalezne? Bo jesli jako różne to chyba byloby to bez sensu bo wtedy linki jakie dopiszę podzieliłyby się na dwa różne adresy i wpisując łącznie np. 5000 linków każda ze stronek dostałaby tylko po 2500. Jak Wy to rozwiązujecie w serwisach wielojęzycznych?

Białogóra - wczasy nad morzem Wczasy nad morzem w miejscowości Białogóra

Białogóra, wczasy i wakacje nad morzem bałtyckim Pięknie usytuowany, murowany domek letniskowy w miejscowości Białogóra nad morzem Bałtyckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagraniczne wyszukiwarki nie maja najmniejszego problemu polskimi domenami. To polskie 'wyszukiwarki' (raczej ruchome katalogi niz wyszukiwarki lub spamiarki jak kto woli) ograniczaja dodawanie domen zagranicznych (zeby ich zagraniczne strony nie zalaly) i dlatego slabo je reindexuja.

Jezeli masz polska strone/firme itp to smialo zakladaj domene .pl

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, załóżmy więc, ze stronę założę tylko w domenie pl. Jak wtedy się ją linkuje? Mianowicie strona główna to nazwa.pl, wersja angielska to nazwa.pl/english, a niemiecka nazwa.pl/deutsch. Czy w katalogach anglojęzycznych muszę podlinkowywać podstronę nazwa.pl/english czy też mogę stronę główną nazwa.pl (która jest w języku polskim). A jesli w katalogach anglo i niemiecko jezycznych muszę podlinkowywać podstrone z własciwym językiem (a nie stronę główną) to czy te linki wzmacniają też pozycję wyszukiwawczą strony głównej serwisu?

Czy raczej efekt bedzie taki, ze strona główna będzie miała siłe np. 2000 linków i taką samą siłę będą miały dwie podstrony językowe i końcowy rezultat - pomimo zdobycia 6000 linków łącznie żadna wyszukiwarka nie bedzie wyświetlać strony na dobrej pozycji bo te 6000 linków rozłoży się na trzy podstrony?

Białogóra - wczasy nad morzem Wczasy nad morzem w miejscowości Białogóra

Białogóra, wczasy i wakacje nad morzem bałtyckim Pięknie usytuowany, murowany domek letniskowy w miejscowości Białogóra nad morzem Bałtyckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit co masz na mysli - że wchodzi ktoś np. z obszaru niemiec, skrypty natychmiast wykrywają, ze wchodzi z domeny .de i ładują od razu wersję niemiecką?

Czy też chodzi o to, ze wchodzi ktoś z obszaru niemiec, widzi stronę w języku polskim ale widzi takze flagi przełączające język i sam przełancza na niemiecki?

Jesli ktoś ma serwis wielojęzyczny to niech się wypowie

Białogóra - wczasy nad morzem Wczasy nad morzem w miejscowości Białogóra

Białogóra, wczasy i wakacje nad morzem bałtyckim Pięknie usytuowany, murowany domek letniskowy w miejscowości Białogóra nad morzem Bałtyckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, istanieje CMS PHP Fusion. Nie ma on wielejęzyczności. Ja jako Admin PHP Fusion MLS ( MultiLanguage ) mam taką opcje. Nie ja stworzyłęm takiu skrypt, ale kolega takie coś robi. To się robi przez tabele :

ip-2-country

Prze to skrypt w bazie sam wykrywa IP i dostosowuje WWW do potrzeb tego IP. I ja tak robie. Nie ma po co kupowac nowej domeny. Chyba ze dla popisu itp ? Ja nie widze w tym sensu ale cóz. Niech się wypowiedzą specjalisci bo sam bym chciał znać opinie, bo mam zamiar taki Serwis zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit co masz na mysli - że wchodzi ktoś np. z obszaru niemiec, skrypty natychmiast wykrywają, ze wchodzi z domeny .de i ładują od razu wersję niemiecką?

Czy też chodzi o to, ze wchodzi ktoś z obszaru niemiec, widzi stronę w języku polskim ale widzi takze flagi przełączające język i sam przełancza na niemiecki?

Obydwie formy sa dobre... sadze wrecz, ze ta druga (widoczny wybor jezyka) jest lepsza forma, gdyz nie zawsze ktos kto wchodzi z niemiec chce niemiecki...

Duzo tez zalezy od tego czego ma tyczyc sie strona (jakich klientow spodziewasz sie najwiecej) bo mozesz przyjąć za jezyk podstawowy nie polski a angielski, choc ja osobiscie bylbym za polskim.

Poza tym mozna zrobic jako stone startowa sam wybor jezyka z np logo firmowym (na dzien dobry) ale tak jak pisalem - wszystko zalezne jest od tego co bedzie na stronie i do kogo jest ona kierowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności