Skocz do zawartości

Freeglobes


Rocky77

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Freeglobes i mam taki problem, iż nie mogę dodać keywordsów. Wiem, znam opcję w panelu admina i czasem jest tam taki [+] i po kliknięciu w niego albo się nic nie dzieje (FX) albo pokazuje się komunikat o braku słów kluczowych w bazie (Opera). Czy ktoś już wcześniej rozwiązał ten problem?

Druga sprawa to czy ktoś wie jak stworzyć sitemapę? Widzę klasa sitemap.php jest, ale za to nie widzę plugina sitemap (powinien być chyba?)

tagi - tworzysz przy każdym z wpisów oddzielnie... (nie z poziomu admina) w pluginie możesz je usuwać lub blokować

keywords - to słowa użyte do wyszukiwania

mapa tworzy się dynamicznie sam - ale nie zawiera wszystkich wpisów (stron) tylko kategorie itp.. w narzedziach G podajesz po prostu twoj.adres/sitemap.php - praktycznie cała trafia do indeksu G (u mnie :-) )

@Mar - sprecyzuj w czym problem? chyba u tych właścicieli FG co ograniczają długość wpisu do 200znaków

Polecam blog o podróżowaniu. Relacje z wypraw, zdjęcia, filmy, porady.
Zapraszam na relację z wyprawy do Namibii i Botswany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Problem polega na tym, że np. dodaję wpis i katalog pokazuje, że pozostało np. 0 znaków. albo 5 i daję dodaj,

i dostaję komunikat, że opis za długi, ponieważ późniejsze sprawdzenie zlicza polskie znaki jako kilka znaków,

dlatego, żeby dodać wpis należy pozostawić np. 20 pustych znaków, jeśli mamy polskie znaki.

I nie wspominając jak ktoś zmieni na 500, to wtedy już tragedia itp.

Nie znam tego skryptu, dlatego piszę by ktoś kto to ma się temu przyjrzał, bo błąd pojawia się bardzo często.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że np. dodaję wpis i katalog pokazuje, że pozostało np. 0 znaków. albo 5 i daję dodaj,

i dostaję komunikat, że opis za długi, ponieważ późniejsze sprawdzenie zlicza polskie znaki jako kilka znaków,

dlatego, żeby dodać wpis należy pozostawić np. 20 pustych znaków, jeśli mamy polskie znaki.

nie wiem czy to problem polskich znaków - wydaje mi się, że nie...

pewnie problem jest tylko wtedy gdy na formatce wprowadzania jest edytor FCK (taki z formatowaniem itp) - kontrola długości jest z javascript (dla zwykłego pola tekstowego ok) i dane są dopiero po odświeżeniu danych z serwera (gdzie jest przeliczana)...

faktyczny problem to we wpisach z formatowaniem - wtedy zliczane jest długość nie tekstu a kodu html a to już jest dużo dłuższy tekst.

u siebie poprawiałem (zaraz sprawdzę czy we wszystkich katalogach) :-)

pixel

Polecam blog o podróżowaniu. Relacje z wypraw, zdjęcia, filmy, porady.
Zapraszam na relację z wyprawy do Namibii i Botswany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego skryptu, dlatego piszę by ktoś kto to ma się temu przyjrzał, bo błąd pojawia się bardzo często.

TO wersja RC więc jeszcze nie do końca dopracowana.

w pliku utils.js w funkcji CheckLen()

fieldMaxLength = 255;

wartość zmienić wedle własnej woli

następnie w pliku basic.php w katalogu include/functions

else if (strlen($description) > 255)

wiadomo co zrobić..

PS. Gdyby ktoś miał problem z kodowaniem pobieranych RSS stron przez skrypt freeglobes odpowiedź znajdzie

https://simplestation.com/locomotion/displa...-in-magpie-rss/

Natomiast dla poprawnego wyświetlania RSS przez skrypt:

Ustawiasz wszędzie UTF-8, wywalsz utf8_encode z atom.php i rss.php i 'fr-fr' na 'pl-pl', i wszystko śmiga

Natomiast aby wyszukiwał w url'u co oszczędza dodającym wqrwa gdy okazuje się, że strona jest już dodana:

dodać w include/recherche.php tam gdzie są $criteriacompo

$criteriacompo->add(new Criteria('url',"%".$tab[$i]."%",'LIKE'),'OR');

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo co zrobić..

dokładnie - trzeba sobie zmienne konfiguracyjne ustawić (stworzyć) i nie porównywać w kodzie do wartości wpisanej ale do zmiennej.

ja mam osobne zakresy dla tytułu i opisu oraz basic i premium :-)

w pliku conf/config.php

np. tak:

$CONFIG['title_submit_min_length'] = "10";

$CONFIG['title_submit_max_length'] = "150";

$CONFIG['desc_submit_min_length'] = "150";

$CONFIG['desc_submit_max_length'] = "550";

a w kodzie sprawdzać w odniesieniu do tych zmiennych...

Polecam blog o podróżowaniu. Relacje z wypraw, zdjęcia, filmy, porady.
Zapraszam na relację z wyprawy do Namibii i Botswany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a macie jakiś prosty przepis na dodanie nowej podstrony, typu regulamin, polityka prywatności?

zrób analogicznie jak jest zrobione np. "boost" lub top hia, top rank etc...

w index.php obsługa polecenia

w szablonie wstaw plik z templatką (musi mieć include do nagłówka i stopki - skopiuj z polecenia które będziesz przerabiał)

a na tej stronie najlepiej wstaw plugin Submit condition (wtedy bedzie sobie tą tresć edytował z panela administracyjnego)

ew. zrób kopię plugina aby mieć kilka tekstów

Polecam blog o podróżowaniu. Relacje z wypraw, zdjęcia, filmy, porady.
Zapraszam na relację z wyprawy do Namibii i Botswany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, bo być może macie rozwiązany już ten problem, a widzę, że istnieje on jeszcze w innych katalogach.

Mianowicie, dodając wpis, który ma za mało znaków w tytule, wyskakuje alert z odpowiednim komunikatem i pomimo błędu zostaje on dodany do bazy. Próbował już ktoś z Was poprawić ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za informacje w tym temacie, są bardzo pomocne przy swoim pierwszym freeglobes. Widzę, że część z Was zintegrowała swoje katalogi z Dotpay i z tym związane jest moje pytanie. Zrobiłem prawie wszystko, tj kody działają, linkowanie na stronie ok.. Tylko mam ten problem, że do strony dodającej można się dostać poprzez stronę z formularzem do wpisywania kodów jak i poprzez bezpośrednie wpisanie. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak to zablokować osobie początkującej w php?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam ten problem, że do strony dodającej można się dostać poprzez stronę z formularzem do wpisywania kodów jak i poprzez bezpośrednie wpisanie. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak to zablokować osobie początkującej w php?

też jestem początkujący w php :-) ale skoro tak ci działa to musiałeś to jakoś "dziwnie" zrobić... normalie FG sam pilnuje aby nie pokazała się formatka strony premium bez wprowadzenia poprawnego kodu.

najprostszym wyjściem będzie jak pole z kodem SMS wstawisz na formatce dodawania strony (a nie przed) i poprawność kodu sprawdzisz chwilę przed zapisem strony do bazy...

:-)

Polecam blog o podróżowaniu. Relacje z wypraw, zdjęcia, filmy, porady.
Zapraszam na relację z wyprawy do Namibii i Botswany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ;););)

Tak przynajmniej większość będzie dodawała te tagi, bo tak to bida :X

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności