Skocz do zawartości

Freeglobes


Rocky77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Ponowię prośbę o pomoc w temacie krzaczków zamiast polskich liter. Tyle ile mogłem pomogłem sobie sam, pozostała jednak jedynie kwestia subjectu

Cały email jest ok - wpisy otrzymane są ok a subject w tym elementy generowane automatycznie z bazy są w krzaczki........

Zupełnie tego nie rozumiem i proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii kolegów doświadczonych w tym skrypcie.

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nigdy nie używałem FreeGlobes ale spróbuj zmienną subjectu (bodajże 2 zmienna od lewej w funkcji mail) wziąć w:

"=?utf-8?B?".base64_encode($subject)."?="

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w konfiguracji masz zaznaczone: Miniatury stron - włącz ?

Tak, mimo to z niektórych stron w ogóle miniatur nie chce ciągnąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem FreeGlobes ale spróbuj zmienną subjectu (bodajże 2 zmienna od lewej w funkcji mail) wziąć w:

"=?utf-8?B?".base64_encode($subject)."?="

Hmmm... sprawa się trochę wyjaśniła a trochę nie tzn:

gdy przeglądam pocztę przez web (poczta.wp) to jest kicha i krzaki natomiast gdy ta sama poczta wpadnie do outlooka to wszystko jest zupełnie OK - może ktoś to wytłumaczyć ??

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

moim problem są mikropłatności. Otóż chciałbym zmienić Allopass na Dotpay. Widziałem, że większość katalogów Freeglobes ma już go zintegrowanego. Stąd moje pytanie - jest już gotowy plugin do ściągnięcia czy są to autorskie przeróbki?

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie dziękuję wszystkim za bardzo pomocne rady, które ułatwiają ogarnięcie skryptu FG. Pewnie bym tygodniami sam szukał rozwiązania niektórych problemów :P.

Niestety nie wszystko udało mi się rozwiązać. Skorzystałem z info o zamianie polskich znaków w urlach, niestety w adresach kategorii nie działa podany sposób. Możecie coś doradzić?

Kolejna kwestia to pobieranie miniaturek. W configu jest ono włączone, niestety ani jedna nie została pobrana. Jakieś propozycje?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :P.

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie miniaturek działa tylko wtedy gdy użytkownik dodając stronę pierw wybierze Pobieranie danych ze strony, jeśli ominie ten krok to pole zostaje puste :) bynajmniej tak u mnie to zwykle bywa.

Więc jeśli nie pozwalasz na pobieranie metatagow (chyba jest taka opcja w konfiguracji) to automatycznie miniaturek też nie pobiera :P

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wyłączyłem pobieranie danych. Włączę w takim razie zaraz i sprawdzę :).

Edit: niestety włączenie i pobranie danych ze strony nie rozwiązało problemu. Miniaturek jak automatycznie nie było tak nie ma :P.

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a masz tą najnowszą wersje? bo ja akurat z miniaturkami problemu nie miałem :)

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że tak: "FreeGlobes version 03.01.2009-RC2", tyle że w panelu przy tym info jest na czerwonym tle "x", to dobrze?

Próbuję znaleźć rozwiązanie problemu w tym wstrętnym francuskim języku ale nic nie ma niestety.

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam od początku, także nie wiem czego to wina.

Generalnie z miniaturkami udało mi się poradzić w inny sposób, dzięki wykorzystaniu wtyczki Websnapr (https://www.freeglobes.net/76/websnapr-plugin-11) i rejestracji w serwisie generującym miniaturki, co usuwa limit dostarczanych thumbów. Minusem tego serwisu jest mały napis na miniaturze "powered by Websnapr.com", co przy rozmiarze 202 x 152 tak bardzo aż nie razi w oczy na szczęście.

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam kolejny katalog na FG i powrócił nierozwiązany przeze mnie problem.

Gdzie wprowadzić zmiany, aby polskie znaki w URL kategorii głównych konwertowane były na litery bez ogonków?

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

też walczę z FreeGlobes na UTF-8

Za URL jest odpowiedzialny plik: class/class.rewriteengine.php konkretnie funkcja code_url (139 linia)

Jednak pamiętaj jednak o odpowiednim formacie pliku, ja długo się męczyłem zanim nie zauważyłem dziwnej zależności. Otóż w Notepad++ mam standardowo ustawione UTF-8 i automatyczne konwertowanie do tego formatu wszystkich dokumentów. Jednak po otwarciu plików z FG automatycznie przestawiało mi się na ANSI.

Przez weekend będę poprawiał Tagi i Wyszukiwarkę. Jak uda mi się poprawić całość to chętnie podzielę się wiedzą albo zoptymalizowaną paczką z instalacją FG dla UTF-8

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności