Skocz do zawartości

Ban czy nieuczciwa konkurencja


cms-drupal

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że strasznie mnie dziwi opcja "podpieprzę konkurencje - bo sobie nie radze" :)

Jeżeli chce żeby Klienci i inne firmy w branży traktowały mnie poważnie to po pierwsze nie robię czegoś z czym sobie nie daje rady, bo wychodzę na skończonego debila :D

Jeżeli są rzeczy (w tym konkretnym przypadku frazy) z którymi nie jestem sobie w stanie poradzić to nie podejmuje się pozycjonowania. Zdobywam doświadczenie i wiedzę, żeby w przyszłości móc się podjąć i wykonać usługę profesjonalnie, a nie po łebkach :)

Uważam, że większość firm oferujących pozycjonowanie w ten sposób funkcjonuje - prawa rynku nie są na tyle elastyczne, żeby pseudo-profesjonaliści się utrzymywali i mieli dobrą passę - raz może dwa się uda ale później już tylko płacz i zgrzytanie zębów ;)

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy google nie weryfikuje spam reportów? Jeżeli ktoś podkabluje na www.jakastamstrona.pl to nawet jeżeli jest ona wysoko w wynikach dzięki unikalnej treści i naturalnym linkom to dostanie jej się po głowie?

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr? Trochę dziwnie to wszytko rzutuje na google. Budujesz niejako wizerunek w serpach przez ładny okres czasu i taki, jak sam nazwałeś, podpierdalacz przyczyni się do klęski, a google poprze takiego podpierdalacza?

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support dobrze sobie zdaje z tego sprawe ze potencjalny user nawet nie wie gdzie sie zgłasza spam , potencjalny user nie wie co to jest webmaster google tools a jeżeli już wie i wysyła SPAM to znaczy ze jest to typowy donos na konkurecnje bo kto o zdrowych zmysłach ma czas szukać spamu w internecie i wysyłać raporty w imię czystego idexu ???? Śmiało powiem NIKT

Całe raportowanie jest wysyłane z premedytacją pozbycia się konkurnecji a nie oczyszczenia wyników i ONI otym dobrze wiedzą

jak się z Tobą czasem nie zgadzam, to w tym przypadku zgadzam się w 100%

spamy kończące sie filtrami i banami nie ślą przypadkowi userzy sieci, tylko osoby, ktore strone konkurencji potrafią dobrze przeswietlić i w raporcie wyłozyć wszystko na tacy pracownikom G...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raportowanie jest stare jak to forum , pierwsi jego użytkownicy pamiętają najbardziej aktywnych userów w tym temacie jeszcze dziś , co co nie pamiętają jak dobrze poszukają na pewno znajda i się zdziwią :P

Zgodzę się z Tobą, ale musisz przyznać, że kiedyś nie było to robione na taką skalę.

Ktoś dał publicznie zły przykład...i dzisiaj cała społeczność cierpi.

Odpowiedzcie sobie na pytanie:

Kto się będzie śmiał ostatni?

Jakoś to przetrwamy, na wszystko znajdzie się rozwiązanie.

Nie sposób być cwaniakiem.

:hi:Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka. ~ Samuel Butle. Zerknij na: Wyszczekany.pl :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak założyć nowy dział: "Przytul mnie mamo", gdzie userzy typu cms-drupal mogliby wylewać swoje żale?

Nie " przytul mnie mamo" a raczej "wypowiedz się na ten temat pozycjonerze" jeżeli masz coś sensownego do powiedzenia

Ciesze się ze udało mi się sprowokować tą dyskusje...

dziś rano pisząc tego posta byłem pewien że najbardziej na ten post będą krzyczeć i oburzać się ci co nie mają czystych rąk :P

jak to zawsze bywa pojawiły się głosy za i przeciw. Żałuje jedynie że trochę uogólniłem ... ale nie ma co oczerniać innych.

Fajnie że tak dużo osób wypowiedziało się na ten temat, jak widać po treści postów temat dotyczy wszystkich, więc może kończąc mały cytat

" Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada ..."

Latasz dronem? Zapraszamy do dyskusji: https://droneclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano pisząc tego posta byłem pewien że najbardziej na ten post będą krzyczeć i oburzać się ci co nie mają czystych rąk ;)

Najpierw piszesz "polscy pozycjonerzy" w obrazliwym tonie, a teraz to. Przedstawiles sie nam bardzo ladnie i juz wiemy z kim mamy do czynienia... :P

Proponuje blok tematu

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej dobrej stronie nie da się zaszkodzić przez zgłoszenie raportu.

Jeżeli ktoś ma na swojej stronie 50 linków w stopce, same słowa kluczowe w tekście pisanym w języku Ponglisz lub Translatish, to naprawdę nie ma się czemu dziwić że ktoś zgłasza raport, nieważne z jakiego powodu.

Jeżeli taka praktyka zgłaszania stron konkurencji jest powszechna to znaczy, że odwalacie dla Google dobrą robotę :P

Czytałem wiele żali na google za to że filtr "za nie-wiadomo co" Gdy przyszło do pokazania strony, to zawsze były to strony przypominające przedwiekowe zaplecza. W 90% przypadków filtry i bany są uzasadnione. Jedyny problem to taki, że Google nie podaje bezpośrednio ich przyczyny.

A mechanizm ochrony przed tzw. nieuczciwą konkurencją istnieje i ma się dobrze. Ale na śmieciowe lub wyraźnie naruszające zasady strony w indeksie żaden mechanizm nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano pisząc tego posta byłem pewien że najbardziej na ten post będą krzyczeć i oburzać się ci co nie mają czystych rąk ;)

Najpierw piszesz "polscy pozycjonerzy" w obrazliwym tonie, a teraz to. Przedstawiles sie nam bardzo ladnie i juz wiemy z kim mamy do czynienia... :P

Proponuje blok tematu

Sam interesuje się tematem pozycjonowania stron i do głowy by mi nie wpadło donosić na kogoś, przykłady które podałem są z życia wzięte ( co potwierdzili inni wypowiadający się )

dlatego z takim "oburzeniem" rozpocząłem temat. Nie zamierzałem personalnie nikogo obrazić a raczej sprowokować do dyskusji nad tym tematem..

wszystkich którzy poczuli się obrażeni PRZEPRASZAM !

i apeluje do tych co donoszą lub w inny nieetyczny sposób walczą z konkurencją by się zastanowili jak długo to im się będzie udawać ...

Latasz dronem? Zapraszamy do dyskusji: https://droneclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie dobre strony tak średnio są do ruszenia - znam parę takich, które na bardzo konkurencyjne frazy są w top-3 z zainstalowanym swl-em albo są stronami wielkich wydawnictw, pozycjonowanymi tylko i wyłącznie z rotacyjnych SWL-i :) I co? Ruszy je ktoś? Nie.

tourpages_baner.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scandall - bzdury gadasz - jestem dobrym przykłądem donosu podpierdalacza, ktory jakos sie guglowi przysłuzył. poleciały doomeny nowe, srednie i kilkuletnie porzadnie zlinkowane.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej tematyce pewnego dnia polecialo kilka stron ze scislej czołówki (dostały filtry - choc wczesniej 3 strony które miałem tez w TOP 10 na rozne frazy ale spokrewnione dostało Bany choc one miały swego czasu smeici w subdomenach), na zadnej nie było SWL, smieci - normalne sklepy które w TOP 10 było po 2 - 3 lata i nagle jednego dnai wyleciały wszytskie a do TOP 10 weszło strony jednej osoby - przypadek, zbieg okolicznosci - nie sadze - takie jest polskie piekiełko, ale ja jade dalej podpierdalacze sa i beda i nic tego nie zmieni

takie to zycie jak ktos sobie nie moze dac rady w normalnej walce o pozycje to korzysta z innych metod

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem ofiarą depozycjonowania, ale nie dla tego, że ktoś zgłosił moją witrynę, tylko dlatego, że ktoś umiejętnie wykorzystał wirtualną przeglądarkę webproxy i podlinkował kopię mojej strony z SWLi.

Dostałem wtedy niesprawiedliwie filtr za DC. I co ? Kosztowało mnie to wiele zabiegów, pozytywnej reakcji od Google do dziś nie doczekałem, poprawiłem funkcjonalność swojej witryny i jeszcze wiele wiele innych rzeczy. Starej pozycji jeszcze do dziś nie odzyskałem, ale to tylko kwestia czasu (i pieniędzy).

Doświadczenie to mnie nauczyło, że nie warto było robić tylu zabiegów i postanowiłem, że jeśli znów ktoś mnie w ten sposób zdepozycjonuje, to będę zgłaszał i ostro się wyrażał na temat stron, które linkują do kopi mojej strony.

I co? Wyjdę wtedy na podpierdalacza, wyznając starą zasadę, że każdy ma wpływ na to do kogo linkuje. I chociaż wielu będzie mnie wytykać palcami, bo po************m w słusznej sprawie, to z moich obliczeń wynika, że takie działanie przed nieuczciwą konkurencją będzie tańsze i łatwiejsze w realizacji. A że dostanie się za to osobą, które mają SWL na swojej stronie, to już nie mój interes.

Osobiście nie chcę i nie chciałbym takiej sytuacji, że muszę po**********ć, ale życie pokazuje, że niekiedy tak trzeba, aby uchronić się przed działaniami nieuczciwej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w regionie jest spoko!.

Ja nie po*********m konkurencji ani konkurencja mnie. Na początku jak zaczynałem i wchodziłem w top na pewne frazy konkurencja podłączyła SWLe. Prze kilka dni byli o jedno oczko nad mną, później tylko co pewien okres jak dokupywali punkty. W tej chwili kopiują kubek, kubek moje techniki i pomysły. Nie przeszkadza mi to a raczej imponuje :)

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik do czasu do czasu ... uwierz mi że wczesniej czy pozniej dostaniesz łupnia.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności