Skocz do zawartości

Widzę coraz więcej przemocy i nieżyczliwości


Pawka

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka że większość pracodawców w PL płaci psie pieniądze, zalega z wypłatami albo nie płaci wcale. Pracuj sobie piątek świątek i niedzielę za 800PLN (realna płaca w sklepie na kasie albo w kantorze). Tak przynajmniej wygląda sytuacja w moim regionie.

Za granicą pracujesz 3-4h dziennie i to ci starcza. Możesz też popracować 8-12h i coś odłożyć. Tutaj większość ludzi pracuje te 8-12h dziennie i ledwo im starcza na przeżycie.

A co do "kombinowania" myślisz, że tacy pracownicy różnych "tesco" mogą coś wykombinować? Czytając niektóre wypowiedzi na forum faktycznie można by dojść do wniosku, że wystarczy tydzień i książka do PHP a potem kariera stoi otworem. Albo uzbierasz 5 stówek i otwierasz następną naszą-klasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Prawda jest taka że większość pracodawców w PL płaci psie pieniądze, zalega z wypłatami albo nie płaci wcale. Pracuj sobie piątek świątek i niedzielę za 800PLN (realna płaca w sklepie na kasie albo w kantorze). Tak przynajmniej wygląda sytuacja w moim regionie.

Za granicą pracujesz 3-4h dziennie i to ci starcza. Możesz też popracować 8-12h i coś odłożyć. Tutaj większość ludzi pracuje te 8-12h dziennie i ledwo im starcza na przeżycie.

zanim napiszesz jakąś bzdure najpierw to sprawdź organoleptycznie :) ( a w szczególności płace minimalne - te ustawowe przy zatrudnieniu oficjalnym)

PS.

dam Ci na bilet do NY ułatwie załatwienie wizy i nawet prace 3/4 h dziennie, ale jeżeli z pieniedzy zarobionych (przez te 3/4 h) nie bedziesz się mógł utrzymać tam to zwrócisz mi dwudziestokrotnośc wyłożonej przezemnie kasy ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies, kurcze, kradziezy w sklepach, podczas gdy robie zakupy, bujki, , rabunki, wlamania, sporo zwyklej niezyczliwosci i jakies ogolnie wscieklosci.

czy to kryzys tak dziala, czy mi sie tylko tak wydaje?

ludzie traca prace, nie maja co jesc?

czarno to widze.

jakie wasze opinie?

edit - w tytle owszem zamiast mniej - wiecej.

Poprawione - Irek

Zawsze na wiosne wzrasta przestępczość - bo wiosna na ludzi taka działa :) . Już po kilku dniach marca widzę wyraźny wzrost aktywności - i to nie tylko w sprawach karnych, ale i zwykłych sporów sąsiedzkich, rodzinnych, spadkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam Ci na bilet do NY ułatwie załatwienie wizy i nawet prace 3/4 h dziennie, ale jeżeli z pieniedzy zarobionych (przez te 3/4 h) nie bedziesz się mógł utrzymać tam to zwrócisz mi dwudziestokrotnośc wyłożonej przezemnie kasy

Lepiej nie korzystać z oferty, choć może wydawać się interesująca. Wielu przed kryzysem patrzało na USA jak na krainę mlekiem i miodem płynącym. Prawda jest taka, że tam to się dopiero ciężko pracuje. Moja babcia 60% swojego życia przepracowała w USA i opowiadała, że tam wcale nie jest tak różowo. Fakt, że amerykanie dobrze zarabiali wynika z tego, że bardzo ciężko pracowali. Żywią się w Fast Foodach, bo nie mają czasu gotować. A jak ktoś myśli, że mają nadwagę z dobrobytu to się grubo myli. Nadwaga wynika z tego, że źle się odżywiają, jedzą niedogotowane mięso i na do datek do wszystkiego dorzuca się kalorie, aby było bardziej syte.

Ponoć jest źle i będzie jeszcze gorzej. Musimy się na to przygotować. Za obecny kryzys nie odpowiadają tylko i wyłącznie banki amerykańskie. Główną przyczyną są media, które sieją panikę, upiększając wszystko w takiej formie, aby było jeszcze straszniej. To się nazywa wolność słowa, w której nie wiadomo gdzie jest dopuszczalna granica. Jeśli Tusk powiedział, że u Nas kryzysu nie będzie, to dobrze gadał, nawet gdyby te słowa nie miały być prawdą. Przynajmniej znalazł się jeden odważny, który próbował uspokoić sytuację.

Przed chwilą oglądałem Wydarzenia. Było o budżecie, i co ? Media (Polsat) znów podkręcają panikę, i tak w kółko Macieju, jakby nie było innych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim napiszesz jakąś bzdure najpierw to sprawdź organoleptycznie ( a w szczególności płace minimalne - te ustawowe przy zatrudnieniu oficjalnym)

Ja mówię jak się zatrudnia ludzi w moim wieku, opieram to co napisałem na tym co usłyszałem od znajomych. "Okresy próbne", brak normalnych umów o pracę i parę groszy, albo w ogóle brak wypłaty (bo jeleń młody i do sądu nie pójdzie). Wiadomo, że jak masz stałą umowę o pracę a nie o dzieło (czy jakiś inny wynalazek) - to musi być ta bidna "płaca minimalna".

dam Ci na bilet do NY ułatwie załatwienie wizy i nawet prace 3/4 h dziennie

Webdesigner w UK - L20-L40/h nie utrzymasz się pracując na pół etatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalega z wypłatami albo nie płaci wcale. Pracuj sobie piątek świątek i niedzielę za 800PLN (realna płaca w sklepie na kasie albo w kantorze).

Skąd ludzie biora takie bzdury ?.

za 150% tej kwoty nikogo nie znajdę do najprostszej pracy choćby na 2 roku studiów.

A nie wypłacanie kasy w dzisiejszych czasach kończy się w sądzie.

Znam kiklka przypadków nie wyplacenia kasy ale wobec kulkuset przypadków wypłacenia nie ośmieliłbym się tego nazwac wiekszością. pracowałem u prawdziwych skurczybyków, ale płacili zawsze (brak płacy=brak pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ludzie biora takie bzdury ?.

To ty nie mieszkasz na pewno na prowincji.

Jak u jednego podpadasz to ten obdzwania wszystkich i na 100% nie masz pracy w regionie, gdzie mieszkasz z rodziną + odpowiednia adnotacja w świadectwie pracy.

Szkoda słów

zróbcie off topic szkoda czasu na użalanie

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamietam jak wyglada przemoc od dobrych 10 lat :D Cisza, spokoj, ale, ze ludzie niezyczliwi - prawda - ale to jest polska mentalnosc i od zawsze tak bylo - cecha narodowa. Za granica z tego co slyszalem, nie mozna liczyc na niczyja pomoc ale szczegolnie od rodaka - predzej pomoze tubylec.

Co do pracy / wyksztalcenia - nie kazdy sie rodzi inteligentny, nie kazdy ma predyspozycje, potrafi kombinowac - czy to go skresla ? W Polsce niestety tak, za granica nie - kazdy mlot znajdzie prace i wyzyje. Najlepszym przykladem sa Stany Zjednoczone, gdzie wyksztalcenie, wiedza i inteligencja przecietnego szaraka jest ponizej wszelkiej krytyki - ale umie liczyc na kalkulatorze + zna sie np. na oponach samochodowych - i to wystarczy, zeby znalazl prace w serwisie opon, mial wlasny dom, rodzine i samochod. Przynajmniej tak bylo przed kryzysem :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda - ale to jest polska mentalnosc i od zawsze tak bylo - cecha narodowa

Jak ja nie trawie takich wypowiedzi. Rozumiem że na co dzień pomagasz innym rodakom w takim stopniu że pozwala ci to wygłaszać takie osądy?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ludzie biora takie bzdury ?.

za 150% tej kwoty nikogo nie znajdę do najprostszej pracy choćby na 2 roku studiów.

to we wroclawiu macie zrobki lepsze niz w warszawce, bo tu za taka kwote wiele osob pracuje, juz nie wspominajac np. o Toruniu gdzie dziewczyny na "2 roku" pracuja za 500-700 zl przez 8 h dziennie.

Jak będziesz miał znowu kłopot ze znalezieniem kogos do pracy za 1200 zl to poprosze o PW, ja Ci znajde kogos za 900, a reszte bedziesz odpalal mi w ramach podziekowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie trawie takich wypowiedzi. Rozumiem że na co dzień pomagasz innym rodakom w takim stopniu że pozwala ci to wygłaszać takie osądy?

Jakbys mnie znal, to bys wiedzial :D Zreszta nie powiedzialem, ze jestem lepszy, ja po prostu zyje, znam wielu ludzi, obserwuje, wyciagam wnioski...

ps. ja nie lubie koloryzowania faktow - kazdy narod ma swoje wady i zalety, albo sie je akceptuje albo nie, jezeli ktos nie potrafi sobie poradzic w tej dziwnej rzeczywistosci po prostu wyjezdza, ja sie nie dziwie.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ludzie biora takie bzdury ?.

za 150% tej kwoty nikogo nie znajdę do najprostszej pracy choćby na 2 roku studiów.

A nie wypłacanie kasy w dzisiejszych czasach kończy się w sądzie.

Nie napisałem, że większość nie wypłaca. Napisałem, że w większości przypadków są problemy. Takie jak na przykład nie wypłacanie całości wynagrodzenia, wypłaty po terminie czy śmiesznie niskie zarobki. Dajmy na to znajoma pracuje w sklepie odzieżowym (tzw. porządnym). Zginęło towaru za jakieś 500 PLN (przez miesiąc, to równowartość 3-4 par spodni!) i jej 150 potrącą z wypłaty ( i tak bez potrąceń nawet tego marnego 1000 tam nie ma ).

Jeśli jesteś taki pewien tego co piszesz to popytaj znajomych (nie koniecznie z branży) ile zarabiają i jak jest z wypłatami w branżach, gdzie nie ma problemów z zatrudnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności