Skocz do zawartości

ot mała ciekawostka


kszynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

opiekuję się małą stronką, z małą dzienną ilością wizyt, taka jej specyfika i tematyka ;-)

zaglądam dziś do statystyk a tam mam wejście z google.com z wpisanym site:mojastronka.pl

zaciekawiło mnie kto chce sprawdzić site tej małej stronki, a że pozostawił po sobie IP

74.125.74.212 to sprawdziłem no i okazało się takim ciekawskim jest google in USA!?

zaciekawiło mnie takie postępowanie, jak myślicie o co im chodziło?

pzdr

ad :-)

"Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
1% dla Antka

Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste - moderator znalazl strone, sprawdzil site i stwierdzil, ze jest ok :D Jakbys dostal bana oznaczaloby, ze nie bylo ok :)

hmmm

biorąc pod uwagę obecną politykę G. to chyba powinien sprawdzić link:mojastrona.pl i to nie u siebie w G tylko w Yahoo

;-)

"Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
1% dla Antka

Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

powracam do tematu bo znów na tej samej stronie powił się ktoś z G. (64.233.172.1) i wpisał w swoją szukajkę "www.mojadres.pl" odwiedził index.htm i poszedł sobie dalej. Czyżby ktoś uparcie sprawdzał stronę bo ktoś uznał że strona nadaje się do spam raportu czy co!? Wizyty te zaczynają być stresujące, bo nigdy nic nie wiadomo, co się może nie spodobać sprawdzającemu.

"Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
1% dla Antka

Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, aż w końcu dostałem filtr. Strona przeszła ok. 30 moderacji, a w końcu poleciała.

Czy nie masz przypadkiem na stronie IFRAME? Wg mnie wygląda to tak, że jakiś automat wyłapuje "strony podejrzane" i zgłasza je do kolejki moderacji. Wtedy moderator dostaje to na stację weryfikującą. Te podejrzane strony to nie musi być naruszenie ich wytycznych, ale coś ,co ociera się o te wytyczne. Poszukaj dokumentu pdf co wypłynął z google o tym jak sprawdzać strony przez zespół jakości. Tam są wytyczne dla moderatoró co mają sprawdzać. Być może któryś z tych patentów (co ma sprawdzać moderator) masz w kodzie swojej strony. Ja tak miałem. Otóż stworzyłem 100% iframe po to, żeby nie swoją stronę (nie swój kod) opakować swoimi nagłówkami (title, description - strona i tak była formularzem).

Wizyty moderatorów miałem co chwilę, ale moja strona przechodziła moderacje bez problemu. Podejrzewałem nawet spam raporty, bo fraza bardzo trudna. W końcu jakiś tłumok zakwalifikował ją pewnie jako cienką afiliację (choć taką nie była) i strona poleciała.

W końcu przerobiłem to inaczej (bez iframe), dałem 301 na nową subdomenę i strona wróciła do wyników. Do dziś, a odwiedziny moderatorów ustały.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomahawk - jakbym tego nie sprawdzał to bym NIGDY z tego filtra nie wyszedł. Nawet pytałem o to na forum ale nikt mi nie pomógł. Odwiedziny moderatorów dla mnie znaczy jedno - balansujesz na cienkiej linie, a moderatorzy to w Googlach za dużo nie dostają pieniędzy (z tego co gdzieś wyczytałem) i nie można od nich wymagać mega znajomości sprawy i polegać na ich nieomylności za każdym razem. Najlepiej w sumie nie pozycjonować, będziesz miał jeszcze większy spokój.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Odwiedziny moderatorów dla mnie znaczy jedno - balansujesz na cienkiej linie...

tak samo to odczuwam, jako balansowanie, ale najważniejsze jest to, że ta strona w żaden sposób nie łamie wskazówek wielkiego G.

zobaczymy jak to będzie :-)

"Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
1% dla Antka

Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności