Skocz do zawartości

Zaplecze - nie rozumiem


dongrela

Rekomendowane odpowiedzi

do jakiej konkurencji? znowu nie rozumiem?

Chodzi o to, żeby na twoich stronach zapleczowych nie było wyłącznie linków do pozycjonowanej strony. Żeby wszystko sprawiało pozory naturalności będziesz musiał też trochę podlinkować do innych powiązanych chociaż trochę tematycznie stron.

ile linkow do mojej glownej strony umieszczac na podstronie zaplecza? 1 czy wiecej?

1. I nie linkuj wyłącznie strony głównej! Linkuj też podstrony strony pozycjonowanej. Linkuj też trochę linkami w postaci https://www.sdfsdf.pl (bez anchora). Linki powinny zatopione w treści (nie ukryte - tego nie rób, po prostu mają być otoczone jakąś treścią).

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YTAT(dongrela @ 11.03.09 - 22:55) *

do jakiej konkurencji? znowu nie rozumiem?

Chodzi o to, żeby na twoich stronach zapleczowych nie było wyłącznie linków do pozycjonowanej strony. Żeby wszystko sprawiało pozory naturalności będziesz musiał też trochę podlinkować do innych powiązanych chociaż trochę tematycznie stron.

to moze bede linkowal strone pozycjonowana i strony zaplecza? czy koniecznie musi byc troche "unikalnych" stron, ktore nie sa moja wlasnoscia?

Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i coraz bardziej nie wiem co to jest zaplecze.

zaplecze zaczyna być szerokim pojęciem, są to strony wspomagające pozycjonowanie strony głównej takie "satality" ale ostatnio też zaczyna się robić zaplecze pod reklamy adsene oraz pod systemy wymiany linków wiec tak naprawdę zaplecze może mieć różne zastosowania zależy kto co chce na nim skubnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapleczem nazywasz wszystkie swoje strony, za pomocą których pozycjonujesz docelową. Nie ważne w jaki sposób.

Z czasem nawet pozycjonowana strona może stać się zapleczem dla innej, wszystko zależy od hierarchii w jakiej stawiasz swoje serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze bede linkowal strone pozycjonowana i strony zaplecza? czy koniecznie musi byc troche "unikalnych" stron, ktore nie sa moja wlasnoscia?

Możesz robić jak ci się podoba, ale ja tylko będziesz miedzy sobą linkował to pomyśl ze będziesz miał zamknięte grono linkowanych miedzy sobą stronek. Linkując co jakiś czas do nie swoich stronek rozbijasz schemat linkowania przez co wykrycie tego staje się trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mysle nad pierwsza zapleczowka. mam juz kilka domen, wiekszosc nie zwiazana ze soba tematycznie, jesli jednak utworze subdomene slowo-kluczowe.domena1.pl to czy G czasem nie powiarze tej subdomeny z glowna domena - domena1.pl? chodzi o to, ze nie chce dostac filtra. czesc zapleczowek bedzie na takich subdomenach, czesc na free hostingach.

kolejne prosby o rady: z ilu zdan powinna skladac sie podstrona? wystarcza podstrony na 20 zdan, czy musze pisac na 100?

i rozumiem, ze 4-5 podstron na jednej zapleczowce bedzie ok?

mysle, zeby dawac po 1-3 linkow na kazda podstrone, linkowac do tematycznych artykulow. mam zamiar pisac o danym temacie calkowicie z glowy, nei zawsze prawde (bo przeciez user nie bedzie mial tego czytac), byle tylko lac wode i uzyc okreslonych slow kluczowych.

potem kazda strone zapleczowa bede dodawal seoadderem (wiem, ze lepiej recznie, ale mi sie nie chce:D), a jak zostanie zaindeksowana skorzystam jeszcze z linkme.

bede pisal po 1 taka strone na kilka dni, uzywal darmowych szablonow. w ciagu miesiaca powinno uzbierac sie ich z 10.

czy wszystko ok? wole pytac, zeby wiedziec czy to bedzie efektywne i czy nie dostane filtra :)

pozdrawiam i z gory dzieki za rady ;)

Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mysle nad pierwsza zapleczowka. mam juz kilka domen, wiekszosc nie zwiazana ze soba tematycznie, jesli jednak utworze subdomene slowo-kluczowe.domena1.pl to czy G czasem nie powiarze tej subdomeny z glowna domena - domena1.pl? chodzi o to, ze nie chce dostac filtra. czesc zapleczowek bedzie na takich subdomenach, czesc na free hostingach.

Google traktuje subdomenę jako osobną domenkę.

kolejne prosby o rady: z ilu zdan powinna skladac sie podstrona? wystarcza podstrony na 20 zdan, czy musze pisac na 100?

Takie "minimum" na podstronę to ok. 1000 znaków, nie wiem jakie ty zdanie budujesz ;)

Poza tym, lepiej napisać za dużo ;)

i rozumiem, ze 4-5 podstron na jednej zapleczowce bedzie ok?

Jeśli chcesz to wrzucić do jakiegoś SWL to będzie za mało, jeśli pod coś konkretnego to podciągnął bym do 10 i będzie Ok.

mysle, zeby dawac po 1-3 linkow na kazda podstrone, linkowac do tematycznych artykulow. mam zamiar pisac o danym temacie calkowicie z glowy, nei zawsze prawde (bo przeciez user nie bedzie mial tego czytac), byle tylko lac wode i uzyc okreslonych slow kluczowych.

^^

potem kazda strone zapleczowa bede dodawal seoadderem (wiem, ze lepiej recznie, ale mi sie nie chce:D), a jak zostanie zaindeksowana skorzystam jeszcze z linkme.

No tak po co dodać ręcznie jak można skorzystać z rewelacyjnego Addera, którego "trafność" wynosi 10%?

czy wszystko ok? wole pytac, zeby wiedziec czy to bedzie efektywne i czy nie dostane filtra :)
Filtra i bana możesz dostać bo tak, albo za jajco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności