Skocz do zawartości

help, help, gdzie są moje partycje :(


101krecikow

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem ja sobie ukruszonego proca, co zaowocowała 15ma restartami, które spowodowały z kolei pad Windowsa.

Dyskietka z driverami SATA okazała się walnięta, kolejna niewłaściwa, a gdy w końcu załatwiłem dobrą, okazało się, że nie ma opcji napraw system (nie konsola odzyskiwania, tylko ten następny). Dodatkowo raz zobaczył partycje, zrestartowałem kilka razy i ciągle nie ma partycji.

Zainstalowałem windowsa na innym dysku ATA, podłaczyłem swój SATA i kur.. też nie ma, #@!$@!%# instalator musiał je wywalić.

Nie chcę experymentować z nieznanymi mi programami, bo skończy się to utratą danych jak znam życie.

Czy może wiecie, jakim softem mogę odzyskać partycje?????

Zgram dane z outlook, gg i pulpitu i mogę robić format, ale niech mi go zobaczy

:)

Dzięki za pomoc

101k

tonery tusze :: karmy dla psów - zapraszam :: Psiarskie forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBRwork odpalasz pod dosem

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101krecikow

Jesli Ci sie nie uda, to mozesz sobie sciagnac knoppixa , wypalic obraz na plycie. Udpalisz komputer z CD i bedziesz mial dostep do wszystkich partycji.

Jezeli znajdziesz partycje, beda sie nazywaly pewnie hda1, hda2, czy cos w tym stylu, to odpal konsole, wpisz partimage i dalej juz po koli bedziesz wiedzial co robic.

Jezeli bardziej Ci odpowiada graficzna wersja to masz tez w knoppixie qtparted, ale go nigdy nie rozpracowalem, jakos mi nie pasowal.

Aha, mozesz tez sobie wypalic to co chcesz z dysku windowsa na plyte, do tego jest program K3B, bo z zapisem na ntfs mozesz miec problemy.

A najlepiej to juz zostan przy knoppixie i z aczasem zainstalujesz sobie debiana i skonfigurujesz jak chcesz i bedzie wolny od robakow, wirusow itp swinstw, jak IE, MS. fuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie ruszał Partition Magic, bo to się może źle skończyć. Do wszystkich niespodzianek typu utrata danych polecam programik EasyRecovery firmy Ontrack. Wydaje mi się, że przy jego użyciu wszystko powinno być ok.

Niestety jest też wersja pesymistyczna, mój kumpel już 3 razy był na gwarancji z dyskiem SATA, drugi kumpel to samo... dlatego wcale mi się do nich nie spieszy. ATA133 narazie wymiata :)

Powodzenia w walce :)

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie ruszał Partition Magic, bo to się może źle skończyć.

Zgadzam się z tym. Zwłaszcza te nowsze wersje pod Windowsa.

EasyRecovery firmy Ontrack

I z tym się zgadzam. Tylko potrzebujesz drugiego komputera, gdzie zainstalujesz ten program. Skuteczność programu na prawdę imponująca. (W sprawach związanych z tym programem, możesz napisać na priv.) :)

A może wystarczy uruchomić Knoppixa i po prostu nagrać pliki na CD - może Konppix poprawnie odczyta partyce i obejdzie się bez qtparted.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nowego PM odinstalowałem po hmm... 5 minutach użytkowania

Ja byłem twardy!

Wywaliłem to cudo dopiero jak drugi raz schrzanił mi partycję Linuxa (chyba coś z plikiem fstab, ale wtedy nie mogłem sobie z tym poradzić - kernel panic i koniec).

Kiedyś to był program warty uwagi, ale teraz

Mam na jakiejś płycie starą wersję, która jeszcze nie obsługuje ext3, ale dla Windowsa (w tym XP) wg. mnie dobrze się nadaje.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności