Skocz do zawartości

Bank z API?


jez

Rekomendowane odpowiedzi

@camelleon Dlaczego nie do końca legalne ?

@zoozool Bezpieczeństwo API bedzie na takim samym poziomie jak bezpieczenstwo samego serwisu, jedyny problem to to że trzeba to zrobić , opracować jakieś standardy dokumentacje itp. potem obsługa bo ktoś implementuje i mu nie działa itd. problem z modyfikacjami (jak zmienią coś na stronie to nawet informować nie muszą, jak by zmienili API to aplikacja sie rozjedzie) w skrócie dla baków to sie nie opłaca bo to sporo pracy kosztów zachodu a plusów nie widać. Zamiast jednego sprytnego programu który zepnie bank z infrastrukturą firmy , firma zatrudni dodatkową osobę która bedzie sprawdzała przelwy i bedzie API-KASIA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Hej,

Czy orientujecie się, czy którykolwiek polski bank oferuje API dla klasycznych kont (ROR, OKO)?

Nie chodzi tutaj o systemy płatności online (płatne za taką przyjemność po blisko 4%), czy umożliwiające przyjmowanie płatności z kart, ale o możliwość zintegrowania paneli do obsługi różnych aspektów działalności firmy z kontem bankowym, przez API, by uzyskać 2-3 podstawowe funkcjonalności:

- Przychodzi przelew -> wywołuje się plik mojadomena.pl/przelew.php?daneprzelewu=... i odznacza w bazie że klient zapłacił

- Pobieranie listy przelewów do własnego panelu administracji firmą (wyszukiwanie płatności)

- Ewentualnie: wywołany jest u mnie plik mojadomena.pl/wyslij.php?daneprzelewu -> robi się komuś przelew ode mnie na czyjeś konto (oczywiście kwestia bezpieczeństwa jest tutaj dyskusyjna)

Anybody knows?

Pozdrawiam, J.

Istnieje AIP w Banku BPH dla firm w systemie BusinessNet. https://www.bankconnect.pl

Połącznie jest po SOAP z komunikatami w XML. Bank dostarcza przykładową aplikację w PHP. Ja połączyłem to jeszcze z SimpleXML w PHP i śmiga wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Osobiście używam biblioteki mbanku ze stronki firmy xfuture : https://www.xfuture.pl . Calosc smiga jak rakieta i nie mam do niej zadnych zastrzezen. Dopracowali biblioteke. Obsluguja mbank, multibank, aliorbank a twórcy stronki chwalą się że mogą napisać dowolny soft do obsługi banku.

linki do poszczegolnych konektorow:

Api Mbank

Api AliorBank

Strona konektorów bankowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dokładnie to czego szukasz oferuje emSzmal - masz tam dwie opcje:

- notyfikacje o nowych operacjach poprzez wołanie skryptu na twojej stronie (format z danymi XML lub JSON)

- API bankowe - emSzmal Banking API - pozwalające pobierać historię operacji po HTTPs za pomocą jednego lub dwóch zapytań

 

Obsługiwanych jest większość banków z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności