Skocz do zawartości

Różnica między stronami na tabelach, a na divach?


Pomyslowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W trendach w tworzeniu stron zatrzymałem się kilka lat temu i niestety swoje strony przez długi czas tworzyłem tylko w oparciu o tabele nie wykorzystując specjalnie divów. Teraz staram się to nadrobić, ale chciałbym na szybko postawić kilka małych zapleczowych stronek (w tym pod punkty linkme) i w związku z tym mam pytanie: czy takie oparte na tabelach będą gorzej oceniane przez google i moderatorów linkme?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNS wiem wiem ;) i powoli się wdrażam, że tak powiem ;) ale potrzebuję na szybko zrobić z 5 zapleczówek, żeby się już indeksowały i zdobywały bl i pr, a jednocześnie troszkę punktów w swl się przyda dlatego pytam, czy taka strona może być gorzej oceniona, gorzej się indeksować?

Jeśli faktycznie nie ma różnicy to ok :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu to była era ramek a nie tabelek.

Niby się divy lepiej indeksują niż tabele ale ja jakoś nie zauważyłem znacznej różnicy.

Bardziej wpływa na to unikalność contentu i samego skryptu, a to czy stoi to na tabelkach czy divach to według mnie ma marginalne znaczenie.

Jeżeli chcesz byc trendy jednak rób na divach bo to jest teraz na topie

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia struktury html to nie ma różnicy, tak samo renderują przeglądarki. Jedynie co to w przypadku tabelek wzrasta ilość znaczników html'a do rzeczywistego tekstu. No i że strona na divach szybciej renderuje się w przeglądarce. Ale dla głłogla to nie będzie miało znaczenie czy table czy div.

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelki to więcej kodu, więcej tagów i więcej atrybutów. Czyli większa szansa na wystąpienie błędu w kodzie.

Czy parser googla radzi sobie z każdym błędem? Nie wiadomo. Więc istnieje mozliwość w takim przypadku że nie zaindeksuje części treści, linków lub podstron.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno divy się szybciej ładują, no i kod jest bardziej przejrzysty. Najlepiej budować stronę na includowanych elementach albo na jakimś skrypcie, mam kilka takich stricte html i w pewnym momencie aktualizacja staje się utrapieniem i po prostu Ci się nie chce.

Teraz trendi są gotowce ;)

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno divy się szybciej ładują

IE w przypadku tabel nie pokaże strony jeżeli nie załaduje i nie przetrawi całej tabeli. I efekt jest taki że się czeka i czeka a w pewnym momencie wskakuje wszystko. W przypadku divow po kolei pokazuja sie kolejne elementy.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności